Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy sima szülés...

T.Csilla22 kérdése:

Császár vagy sima szülés cukorbetegként?

Figyelt kérdés

Akik már terhesség előtt is inzulinos cukorbetegek voltak, hogyan élték meg a terhességet, hogyan szültek ??


19 hetes kismama (12 éve inzulinos cukros)


2013. máj. 7. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemrég egy hasonló kérdésre válaszoltam. Ha nem baj nem írnám le újra. Akkor ez volt a válaszom:


"A legfontosabbal kezdem, makk egészséges kislányunk született tavaly augusztusban.

Nem volt könnyű. Ahogy kiderült a terhesség azonnal táppénzt javasoltak. Nagyon sokszor volt vérvétel. 3 havonta HAB1C-t, havonta fruktózamint néztek. Iszonyú szigorúan tartottam a diétát. Soha nem voltak ilyen jó értékeim (azóta sem). 5 körüli HAB1C-ket produkáltam. Diabetológiára kb. 2 hetente jártam, a végén hetente. Szemfenékvizsgálatot is csináltak 8-10-szer. Nekem csak a 30. héten kezdett emelkedni a cukrom, így akkor kezdtük emelni az inzulint. Hamarabb kezdik az NST-t, kb. a 34. héttől. Gyakrabban volt UH, a vége felé már hetente. A mi kórházunkban problémamentes esetben a 35. hét körül szokták befektetni a kismamákat. Végül én csak a 36. héten feküdtem be. Innentől kezdve napi 1-2 NST, 2-3 naponta UH. A 38.-ik héten kezdtem hipózni. Végül 39+0-ig bírtam, általában nem szokták eddig kihúzni. Programozott császár mellett döntöttek, mert teljesen zárt voltam és nem akartak belemenni így egy esetleg elhúzódó vajúdásba. A másik ok az volt, hogy sajnos nagyon véreztem a terhesség első felében és ezt is meg akarták nézni. Egyébként van olyan ismerősöm, aki inzulinpumpás és simán szült, tehát elvileg lehet.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed szívesen válaszolok."

2013. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most én is 2 hetente járok diabetológiára, nekem most magasabbak, emeltünk is inzulin, viszont a hajnaliak meg alacsonyak,volt egy pár 1,8-2,5 cukor hajnalonként, viszont van hogy reggel meg 8-9...a diétát természetesen betartom, nem is vagyok kívános, amit nap mint nap megeszek az a sajt, mind1 milyen, csak legyen itthon :) bízom benn hogy nem lesz gond, az ultrahangokon minden rendben, voltam pesten is magzati szívuh-n, kombinált tesztet megcsináltatuk...
2013. máj. 7. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Barátnőm cukorbeteg, neki nagyon-nagyon nehéz terhessége volt. A felét kórházban töltötte, mert folyton hányt. Császárra készültek, aztán előbb beindult a szülés, azt mondta az orvosa, hogy akkor próbálják meg simán, de nem nagyon akart haladni a dolog, és nem akartak kockáztatni, így tényleg császárral fejezték be.

Viszont nagyon sokáig szoptatott, úgyhogy ebben nem volt hátrány a betegsége.

2013. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!