Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen lehetséges? Adott egy...

Ilyen lehetséges? Adott egy ikerterhes nő (három, négy), akinél hirtelen megindul a szülés. Nincs kórházban, nyilván császár kellene. De olyan hirtelen jön, hogy az egyik babát kénytelen megszülni a spontán, a többit meg császárral?

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 18:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Igen,azon van a hangsúly,hogy az egyiket spontán szüli meg,mert nem érnek be vele időben.
2013. máj. 21. 18:50
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Bár laikus vagyok de ilyen nincs hisz ha megindul a szülés és már látszik a baba vagy teszem azt már kiis jött akkor anyukát nem szabad mozdítani!!Ott fog szülni ahol éppen van!
2013. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Miért kellene császár? Ikerterhesek is szülnek hüvelyi úton.


Azt nem tudom elképzelni, hogy megszületik az egyik baba, megérkezik a mentő, beteszik a nőt és a kórházban császárral megszüli a többit. Ha egy megszületett, akkor a többi is meg fog.

Persze ha komplikáció van, akkor nyilván viszik.

2013. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oké,de annyit??

Úgy gondoltam,hogy ugye veszélyeztett,az elsőt megszüli,a többinél beviszik és császározzák egyből? Vagy ilyen nincs?

Azért négynél én nem engedném "ki" ott mind a négyet,az azért...hát.

2013. máj. 21. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan veszélyeztetett, akkor lehet eleve kórházban van az x.héttől.
2013. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első fájástól vagy magzatvíz elfolyástól számolva nem fél óra alatt születik meg egy baba... Aki hármasikreket vár befektetik a 30. héttől a kórházba. Sőt sokszor komplikációk is vannak, van akit már korábban. Olyan lehet, hogy az elsőt megszüli, aztán a 2-at is, ha fejvégű. Ha nem fejvégű befordítják és megszülheti. Vagy azonnal császár és már az egyiket sem szüli meg hüvelyi úton.
2013. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha már az egyik kijött nem császároznak. Szó szerint kihúzzák őket, ha nem jönnek, vágni már nincs idő.
2013. máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha az elsőt megszülte spontán, szerinted mennyi idő van, hogy a következő is nekiinduljon? Általában percek vannak csak az ikerbabák között, nincs idő a kettő között még hurcolászni a kismamát.

Az ikerterhesek mindig több figyelmet kapnak, nem véletlenül, már csak azért is, mert a hármas, négyes ikerterhességnél általában korábban is jönnek a babák.

A szülés, még a sokadik is, nem úgy történik, hogy fáj és kipottyan a baba. Van egy folyamata, kinél hosszabb, kinél rövidebb, annyi idő azért akad, hogy kórházba kerüljön a kismama.

2013. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kettesikreket szoktak spontán is szülni (több ilyen anyukát ismerek személyesen), persze kizárólag szigorú orvosi felügyelet mellett, kórházban, és megfelelő eü. állapot és helyzet esetén, azaz babáknak is megfelelően kell hozzá elhelyezkedniük. Pl. ha haránt/keresztben van bármelyik baba, akkor sosem fog tudni beékelődni a szülőcsatornába, azaz nem lehet spontán megszülni (ez persze 1 baba esetén is igaz). Én hallottam már olyan esetről(anyukám eü. dolgozó volt), persze ez nagyon ritka, hogy az első baba spontán született, de utána fájásgyengeség lépett fel, ill. a másik babának romlott a szívműködése, és ezért gyorsan meg kellett császározni, mert félő volt, hogy a 2. baba a spontán szülést nem élné túl. A császár pár perc alatt megvan, szülés akár órákig húzódhat.

Viszont hármas-négyes terhességeknél ez abszolút nem így történik, ott a spontán szülés teljesen ki van zárva. Mondjuk a 4-es terhesség nagyon ritka, nem is tudom, talán 8-10 ilyen eset lehet Mo-on, akik mind meg is születtek??? Én hármasikres vagyok, és fel sem merült a spontán szülés, csak a császár. Jól írta korábban valaki, nagyon szigorú orvosi felügyelet van, gyakori vizsgálatok, ellenőrzések, ha kell, befektetnek a kórházba, akár félidőtől, szóval nem indul be csak úgy pikk-pakk a szülés.

2013. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem egy többedterherst már benttartanakl.az nem fog "otttszülni ajhol van."
2014. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!