Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki hazamenetel után...

Van aki hazamenetel után rögtön takarított, főzött stb nem pihent többet mint máskor addig a bizonyos 6 hétig? Minden rendben volt utána?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 20:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én császár után mentem haza az 5. napon még egy napot pihentem otthon, utána főztem, mostam, takarítottam, másnap már vezettem is (az egy kicsit rossz volt), most hat hónapos a kisbabám, semmi bajom, a védőnő azt mondta, nem most fogom megsínyleni, hanem majd 20 év múlva, de akkor már úgy is minden bajom lesz :)
2009. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Miért mi lesz 20 év múlva??
2009. okt. 4. 21:13
 3/22 Nikcsi ***** válasza:
87%
En termeszetes uton szultem egy csutortoki nap reggelen, pentek este otthon voltunk, es onnantol kezdve mintha mi sem tortent volna tettem a dolgom, persze a parom besegitett, de o is csak 5 napig volt otthon. En meglepoen jol voltam szules utan, pedig 30 orat vajudtam, mai napig csodalkozom ezen. Ez igy volt jo, ha faradtabb voltam akkor le..artam a hazimunkat es aludtam a babaval, ha jol ereztem magam porogtem ezerrel, nem stresszelek ilyeneken. A mai napig igy csinalom. :)
2009. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk mama főzött kb 2 hétig, de minden mást én csináltam, persze finomabban, és amit lehetett, apa segített.

Azért jó lenne odafigyelni, hisz nagy dolgon esett át a szervezet...

2009. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Fontos a pihenés.Egyrészt,ha nem pihensz eleget,nem lesz elég tej a babának.Ha nem fekszed ki a szülés fáradalmait,30-40 évesen előreeshet a méhed ( ismerek ilyen asszonyokat) és műteni kell.De egyéb gondok is a

előjöhetnek.Nem kell végig feküdni,de megerőltetni sem szabad magad.

2009. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
7%
a 2. egy idióta... ezzel nem büszkélkedned kellene, hanem elbújnod a sarokba, hogy ennyire leszartad a gyerekedet...
2009. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

szia,

a barátnőm tette ezt, császár után

a babát még nem engedték haza, de az anyukát igen, nem szólt senkinek, hogy jöhet, haza bkv-zott, és nekilátott a takarításnak, mosásnak, főzésnek

este mentő vitte vissza a kórházba, mert elvérzett volna

még hat hétg benntartották, csak a babával együtt jöhetett haza

2009. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Nikcsi ***** válasza:
89%
A 2. vagyok, de te nem tudsz olvasni kedves leidiotazo. Azt irtam hogy a babaval egyutt aludtam ha faradt voltam, es ha jol ereztem magam akkor mikor o aludt tettem a dolgom. Ezzel nem tudom mi a baj. Arrol meg hogy nem volt segitsegem szules utan nem en tehetek, de ehhez neked semmi kozod. Legkozelebb ne itelkezz olyan felett akit nem is ismersz, nem az ablakot pucoltam, hanem pl. a mosast tettem be gepbe....
2009. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Nem véletlen az a hat hét. Bár ez abban az időben természetes volt, hogy a többi asszony gondoskodott a gyermekágyas édesanyáról, hiszen eldobható pelenka, mosógép, porszívó, mosogatógép, pékség stb híján voltak. A legfontosabb az volt, hogy legyen teje a fiatal anyukának.

Véleményem szerint nagyon is helyes, hogy gyermekágynak hívják, hiszen különböző okok miatt igenis fontos a pihenés. Le a kalappal azok előtt, akik azonnal tudnak főzni, mosni, takarítani, de ez abnormális. Igenis ismerkedjen a baba a mamával, a mama a babával és ne restellje az időt a kicsivel tölteni, akinek Ő az egyetlen kapaszkodója rövidke ittlétében. Ha van segítsége az igazán jó, ám ha nincs és rákényszerül, hogy azonnal munkához lásson, szerintem csak módjával tegye, hiszen ezek az idők visszahozhatatlanok. És biztosan később bánni is fogja.

És igen, azon sem szabad csodálkozni, hogy visszaviszik a kórházba mindenféle indokkal.

Ugyanúgy nem kell versenyre kelni, mint a babák fejlődéi ritmusánál!!

2009. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 21.38-as! Ha alaposan elolvasod a második választ akkor megérted,hogy azt írta az anyuka ,hogy ha fáradt volt a házimunkát tojta le és pihent a babával!!! Nem a gyerekkel nem foglalkozott,hanem a házimunkával!!! Remélem így már érted...

Egyébként nekem Anyu mondta,hogy ő sem pihente végig azt a 6 hetet,és most érzi a hatását, Úgyhogy rám rám parancsoltak,hogy amíg megtehetem pihenjek!

Én is úgy tettem mint a második válaszoló,ha fáradt voltam pihentem,hiába szaladt a lakás... A mai napig így van. Egyedül vagyok az 1 éves kisfiammal. Ha valakinek nem tetszik,hogy rendetlenség van,csinálja meg! :)

2009. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!