Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted jó vagy rossz, hogy...

Szerinted jó vagy rossz, hogy elektronikus lesz az anyakövi kivonat, melynek mind a 4 példánya (születési, házassági, a bejegyzett élettársi kapcsolatokat rögzítő és halotti) összefog tartozni és személyenként lesz, nem időpontonként?

Figyelt kérdés

[link]


Elfogadták végül a törvénymódosítást, így 2014. júliusától az anyakönyvi kivonat elektronikusan fog futni.


Ezen felül az új törvény szerint nem időpontok szerint lesznek kiállítva, hanem személyenként.


Vajon ez átláthatóbb ügyintézést fog eredményezni vagy "káosz" lesz (nem csak a kezdetire gondolok)?


Valamint a régi típusú anyakönyvi kivonatok hogy lesznek digitalizálva?

Bekéretik majd?


2013. máj. 29. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, végül is ma már minden digitális, és ez idővel csak több lesz.

Elején tuti galiba lesz, idén változott a diákigazolvány igénylés az egyetemen. Nem a suliba hanem központilag okmányirodába kellet kérni és onnan küldték egy csomó helyre. Ennek eredményeképp tavaly októberben igényelt diákom még mindig nem érkezett meg.

2013. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, tuti lesz káosz is, de alapjába véve sztem nem egy rossz ötlet. Ami engem nagyon zavar, hogy-bár nem biztos, hogy jól tudom/gondolom-akkor már papír formában nem is lesz elérhető anyakönyvi kivonat? Nekem azért jobb, ha a kezemben tudok egyet. Kicsit olyan, mintha nem lenne személyim.
2013. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!