Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmesélnéd a vákuumos szülésedet?

Elmesélnéd a vákuumos szülésedet?

Figyelt kérdés

miért kellett? hogy történt? láttad a műszert?


köszönöm.



#vákuum #extració
2013. jún. 6. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Neked miért volt az? Hogy élted meg?

Egy ismerősömnek volt ilyen, mert nem tudta megszülni, pedig nagyon rövid szülése volt. Az elején érezte, hogy nincs ereje, pedig fiatal, 28 éves nő.

Végül már az ájulás határán volt és a hasát nyomták a dokik, de Ő feladta és vákummal szedték ki a lányát. :(


Én nehezen dolgoznám fel, mert állítólag veszélyesebb, mint a sima szülés, baj is lehet a babával e miatt, hiszen az ismerősömnek sem adták oda és az apgar értéke is kevesebb lett jóval, de persze ha kell és szükség van rá, akkor egy szuper dolog, hogy így tudnak segíteni és a lényeg, hogy a kicsinek ne legyen baja!

2013. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A műszert nem láttam, azért kellett mert 28 és fél órája vajjúdtam abból 2 és fél óra kitolás volt és akkor vették észre hogy a nyakára tekeredett a zsinór duplán, de ezt is csak akkor nézték meg amikor én elájultam és a babámnak esett a szívhangja nekem vért rendeltek a lányomat fél órára tették inkubátorba mert erős kisbaba volt :D jött a doki, hozta a műszert én egy ilyen reccsenést hallottam kiderült hogy elszakadtam egy jó nagy helyen, akkor feltette a műszert és egy határozott mozdulattal konkrétan kirántotta a babát és vele együtt jött a méhlepény is. ez 2 éve történt most jön a kistesó
2013. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A műszert nem láttam, sztem nem is baj :)

Már sokadik nyomásra sem akart mozdulni, pedig már ketten feküdtek a hasamon, nyomtam is minden erőmmel, de valahogy beszorult. A doki a gyerek miatt döntött úgy, hogy itt az ideje kiszedni, tudtommal nem volt a nyakán köldökzsinór, nem esett a szívhang, semmi, gondolom látta, hogy jól beszorult. Aztán csak egy kis zümmögést hallottam, és egy rántást éreztem, a gyerek meg már a levegőben volt :) 9/10 es apgart kapott.

Én utólag tudtam meg, hogy vákumos szülésem volt. Viszont emiatt (lett a vákumnál egy vérömlegy a pici fején) nézték a koponyáját uh-gal. Nem volt semmi baj szerencsére, plusz egy napot voltunk a kórházban, kapott kék fényt, mert a vérömleny miatt erősen besárgult. A púp egyébként még mindig megvan, becsontosodott neki ott, bár csak az látja, aki tudja mit keressen :)

2013. jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Én mondtam az orvosomnak, hogy nem kérem a vákumot, ezért megcsászároztak. Inkább vágjanak fel, mint hogy az agyának baja legyen. Még jó hogy észnél voltam, és jó hogy az orvos megkérdezett előtte, nem állt neki vákumozni.
2013. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

sziasztok

köszi a válaszokat.

nos, a 41 héten született indítással,leesett a kislányom szívhangja többször és pluszba belekakilt a vízbe is nagyon,nem volt ereje kijönni, a vákuum azért is kellett,de főleg a szívhang miatt,és amikor kibújt nem sírt fel csak lélegeztetés után,inkubátorba került kis időre és antibiotikumot is kapott,de hamar rendbe jött szerencsére egészséges kislány.

igaz a vákuumnak voltak hatásai:

én éreztem ahogy húzzák kifelé,sőt az a pumpa amit a fejére tehettek egyszer le is cuppant róla na azt éreztem rendesen,pláne hogy fájdalomcsillapítás nélkül született 5 óra alatt meglett,igyekezték kiszedni belőlem.

a vákuum miatt nem keletkezett semmi a fején szép kis kerek feje lett,csak fájt neki és nem tudni miért,nem tudtam őt szoptatni azt mondták a csecsemősök hogy nem alakulhatott ki a szopó reflexe,vagy a vákuumtól fájhatott a kis feje- azért is kellett a vákuum még mert annyira kimerültem és rosszul voltam a fájdalomtól hogy már a tolóknál már majdnem beájultam, ezért is kellett cselekedni..


azért kérdeztem kinek hogy történt.

2013. jún. 7. 09:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


LAtom nem mostani a kerdes, azert leirom, hatha olvasod meg. 1 eve szuletett a lanyom. Hajnal 2-tol, 5-ig teljesen kitagultam. Mondtam, hogy erzem, mintha nyomni kene. Oke, akkor nyomjak. Mmmmmm...semmi. Semmi gond, elmondtak, hogy ne igy nyomjak, hanem ugy, a ferjem hogy tud segiteni stb. Eh mondom ez kiraly, errol olvastam akkor 3-4 nyomas es kint is van! Es nyomkodtam reggel 9-ig! Nem tudom, hogy hanyszor 3-4 nyomas volt az. En meg elnyomkodtam volna nekik estig, bar azert tobbszor megjegyeztem, hogy nem igazan erzem, hogy barmi tortenne. Ergo egy cseppet sem mozdult elore egy nyomassal sem! Pedig aztan beleadtam mindent! A baba "jol volt" en is birtam volna. Es a dokik sem igazan iparkodtak lepni. A kitolasi szakasz nagy reszeben egyedul voltam a ferjemmel. 3-4 orvos (aki epp arra jart) megnezett (kulfold, nincs dokid). Az egyik mondta, hogy nagyon jol haladunk :))) latja a fejet, sotet haja van. Arra emlekszem, hogy mondtam neki, hogy szedjek mar ki valahogy, nem mozdul hiaba nyomok. De mondta a doki, hogy nezzem mar meg ot (marmint a dokit) nem akarhatom, hogy a lanyom olyan csunya legyen, mint o. Erre is mondtam, hogy nem erdekel :D Igy utolag ez mar vicces, akkor azert 4 ora utan nem rohogtem halara magam. Aztan vegre vakuummal kiszedtek. A fejen meg mindig van ket piros folt. Dudor nem volt, allitolag ezek sem a vakuumtol vannak...passz.


Muszert nem lattam, a ferjem is kikuldtek, a felsirasra rohant vissza. Iszonyat fajt, ahogy kiteptek. Mivel vagtak, igy legalabb nem szakadtam szet az allamig. A baba teljesen jol volt 10/10.


En a mai napig agyalok, hogy miert??? Olvastam, hogy tolo fajas, amikor szekelesi inger van, mellett meg az osszehuzodast is erzed. Tenyleg? Mert nekem tolo volt, mas se. Pontosan azt sem tudtam, hogy meddig kene nyomni. Na szoval, mivel semmit nem mondtak, en azt okoskodtam ki, hogy nem volt tolofajas. Anelkul megszulni, hogy a mehem meg nyomna ki elegge eselytelen. A mehlepeny is csak ugy kijott. Kerdeztek, hogy erzek e mehosszehuzodast-gondolom akkor kellett volna meg nyomnom-de ennek hianyaban, egyszer csak ott volt. Hat abba a korhazba sem megyek szulni megegyszer. Sajnalom, hogy igy alalkult.

2014. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!