Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nem volt választott...

Akinek nem volt választott orvosa, mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Olyan válaszok érdekelnek akiknek nem volt választott orvosuk, csak bementek az ügyeletre és szültek. Meg bántátok, hogy nem választottatok? Miért nem fogadtatok fel orvost? Utána adtatok pénzt? Esetleg ha meg írjátok melyik kórházban történtek ezek veletek annak is örülnék.

2013. jún. 10. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, hogy nem volt választott orvosom, feleslegesnek tartom, hogy + pénzt adjunk valakinek, akinek az a munkája, azért kapja a fizetését, hogy babákat segít a világra. Szülésem előtt 2 hónappal költöztünk ide, nem is ismertem az orvosokat. Jó volt ügyeletesnél szülni, végig bent volt, mellettem állt, beszélt velem, a többiekkel, csinált egy gátvarrást, majd összevarrta. Utána sem adtam pénzt neki. Ez a jászberényi Szent Erzsébet Kórházban volt.
2013. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon szültem a Semmelweisben, nem adtam senkinek pénzt, nem is bántam meg.

A doki alig volt bent, csak varrni jött be, meg vajúdáskor 2-szer megnézett.

A szülést egy rettentő kedves szülésnő vezette le, semmi hátrányát nem éreztem annak, hogy nem volt fogadott dokim, vagy, hogy nem adtunk pénzt.


Több dolog miatt nem fogadtam orvost.

Először is elvből sosem adok hálapénzt.

Másodszor pedig feleslegesnek tartottam, mivel képesnek éreztem magam arra, hogy a magam erejéből, könnyedén tudjak szülni, ez így is lett.

Harmadrészt pénzünk se lett volna dokit fogadni.

2013. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Félek, hogy már most rossz anya vagyok amiért ezen akarok spórolni. Pedig nem erről van szó, csak 1 nem tudunk ilyen összegeket kifizetni, 2 miért fizessek azért ami ingyenesen jár. Ha felkérek valakit és szabadidejében bejön természetesen ez esetben jogosan tartja a markát, de ha az ügyeletesnél szülök, akkor is bízok benne, hogy maximálisan ellátnak. Nem kell körbe ugrálni, egyszerűen csak ne rúgjon belém.
2013. jún. 10. 21:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél végig magándokihoz jártam, de könnyen szültem. Másodjára úgy döntöttem, minden rendben lesz ismét, másrészt nagyon sajnáltam volna a pénzt rá. Olyan dokihoz jártam végig terhesgondozásra az sztk-ba, aki nem vállal szülést. Eredetileg szülésznőt akartam csak, de azt meg nálunk csak együtt lehet a dokival...

Maradt az ügyeletes, de tudtam, hogy minden rendben lesz. Meg voltam a dokival, a szülésznővel is elégedve, bár kb. 2 óra volt a fájásoktól a baba kibújásáig. (Oxitocin kellett a fájásokhoz, de nem vártak sokáig, nem szenvedtem.)

A végén a doki 20ezret, a szülésznő 10 ezret kapott, nagyon örültek neki. És ez még hol volt attól az összegtől, amit ott hagytam volna, ha kezdetektől fogadotthoz járok...

Eger

2013. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok: én a kezdetektől tudtam, hogy könnyű eset leszek, és azon az elven vagyok, hogy amit adsz, azt kapod vissza, szóval alapból kedves is vagyok minden esetben.

Amúgy a szülésznő volt velem elég sokat, a doki nálam sem volt ott persze végig.

Meg is dicsértek, hogy mindenkinek így, hang nélkül kellene szülni, mindent a nagykönyv szerint csináltam, és ezért szeretik a másodjára szülőket. Persze akinél első baba volt, annál is kedvesek voltak, ez volt a meglátásom. Mondjuk emberfüggő, mert az éjszakás szülésznőt, aki csak felvett, nem szerettem volna, egy mosoly sem volt az arcán, bár megértem, már fáradt volt.

2013. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi sem fogadtunk orvost,de egy percig nem banom.A terhessegem teljesen problemamentes volt akkor felesleges lett volna.A szüles sajnos annal komplikaltabb lett igy vegul 3 orvos es 2 szüleszno volt bennt. Vigyaztak rank es nem hagytak h bajunk essen. Nagyon jo ellatasban reszesültem fog.orvos nelkul is.Max annyi h tulzottan nem jopofizott senki sem,meg nem csak egy orvos foglalkozott velem,de mindenki kedves volt.
2013. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és persze további tapasztalatokat is várok. Örülök, hogy jó véleménnyel vagytok akkor is ha nem volt fogadott orvos. Nem akarom, hogy kedveskedjenek velm, csak vigyázzanak ránk.
2013. jún. 11. 09:43
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Én megbántam hogy nem fogadtam fel. Nálam az volt a helyzet hogy április 10re voltam ki írva de nem indult be magától így be kellett feküdnöm 11én. Császárra készültem mert faros volt a pici. 11. uh már fejvégű volt így vártak 1hetet a megindítással. Első meginditásom 17én történt tablettával de nem használt így kaptam 18án még egyet de az se használt. 19-én magzatburok repesztés után se tágultam azt a végén császár lett. Szóval 2hetet töltöttem bent a kórházban. Ezek után jó hogy nem adok pénzt nekik. De a legközelebb már inkább fogadok fel mert nincs kedvem még egyszer ezt a herce hurcát végig csinálni.
2013. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2szer szültem ügyeletesnél az István kórházban. Csak pozitívan tudok nyilatkozni. Pénzt egyiknek sem adtam, de a második annyira aranyos volt, hogy akartam dni neki egy üveg piát, csak sajnos nem volt bent amikor hazaengedtek.

otthagyni meg nem mertem volna.

2013. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!