Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek sok vagy kevés...

Szerintetek sok vagy kevés gyermek született az elmúlt 5 évben Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ti hogy ítélitek meg a környezetetekben?

Valóban több gyermek született, mint 5 évvel ezelőtt vagy inkább kevesebb az elmúlt 5 évben?


Milyen nálatok (kb.) a népesség aránya?

Bölcsődék/óvodák feltöltöttségi szintje magas, közepes vagy alacsony?


2013. jún. 14. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg tudom a statisztika szerint hogy egyre kevesebb gyerek születik és ez mennyire rossz. Ahhoz képest felénk az elmúlt 3-4 évben rengeteg baba született első vagy második de akár harmadik is.

De gondolom hogy azért élem meg így mert velünk egykorú szülőképes korú ismerőseink barátaink vannak és azért a legtöbb ember 27 és 35 között azért vállal legalább egy babát (ha nem többet) másrészt ezekben a körökben forgunk, játszóház babaklub, játszótér bölcsi ovi úszótanfolyam táncház stb tehát olyan helyen ahol szülők és gyerekek vannak így nem meglepő újabb és újabb terhesség vagy baba "megjelenése a színen":)

Az ovik egész jók egyébként felénk 25-23-27 fősek ( az 25. 27 a jelenlegi ovinkban van a 2 gyerekemnek de most megyünk újba ott 22 és 24 en lesznek a csoportban).

A bölcsi az nem, az tumultus, várólista stb. dehát ez szerintem általános mivel abból jóval kevesebb van a városban mint oviból és a gyereklétszám is max. 15 fő lehet azt hiszem.

2013. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol. A mi városunkban rengeteg a gyerek, az iskolában is 6-7 osztály van egy évfolyamon, a bölcsik és az óvodák tele vannak. Itt sok a nagycsaládos, nagyon ritka az egy gyerekes család, leggyakoribb a 2-3 gyerek, de itt több 4-5-6-7 gyerekes is van. Máshol meg be kell zárni a bölcsit, mert nincs gyerek, bár ott már nincs felnőtt se lassan.

A saját környezetemben egyértelműen bébibumm van. Család, barátok, kollegák, lakóhely egyaránt.

2013. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most nézem, hogy az előző 5 évet kérdezed. Akkor az iskolán kívüli részt vedd figyelembe. A bölcsibe itt 2 éves várólista van, az ovikat tavaly bővítették, és tele vannak. Nem tudom, mi lesz 2014-től, hogy veszik fel az összes 3 évest.
2013. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mostanában sok ismerősöm szült. De valószínűleg azért látom ezt, mert sokan most értek abba a korba, hogy gyereket vállaljanak:D

Meg volt egy időszak, amikor az utcán ÁLLANDÓAN csak terhes kismamákat láttam (Szegeden egyébként). Már tényleg csak néztem, hogy "bakker, ő is terhes". Mintha ellepték volna a várost a kismamák:DDD Mondjuk lehet az is közrejátszik ebben, hogy viszonylag sokat mozgok a szülészeti klinika közelében...


De azért a statisztika azt mutatja, hogy egyre kevesebb a baba. És ami a legmegdöbbentőbb: minden 3. terhesség abortusszal végződik.

2013. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma mondta a rádió hogy egyre kevesebb nő szül mert a karrier nekik az első. Ők tudják, de fogalmunk sincs miről mondanak le. Fontos a munka a karrierr az életszinvonal de egyik se ér fel az anyaság érzésével. Bár ez személyes vélemény.
2013. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondoljatok arra is, hogy nagyon sok bölcsit, ovit be is zártak.


Szerintem mindenféleképpen kevesebb gyerek születik, túl kevés, legalábbis magyar gyerek. És ezt nem azért mondom, mert rasszista vagyok.. Hát ez van, sajnos elfogy a magyar... :(

2013. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!