Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért eset le az oktatás...

Miért eset le az oktatás színvonala az elmúlt években Magyarországon? Annak ellenére, hogy előtte az élmezőnyben voltunk?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen élmezőnyben?
2013. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az oktatás mindig is Magyarország egyik fő erénye volt. Nemzetközi versenyeken is jól teljesítünk, és az egyetemek diplomáját is keresik diákok és munkáltatók is széles körben a világon. Én nem halottam hogy esne (Bár a Rózsa sokat tesz ezért).
2013. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Hol voltunk élmezőnyben bármikor is?
2013. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

[link]

Hopsz, kik vannak a top10-ben a nemzetközi tudományos diákolimpián?

Mért jön rengeteg külföldi magyar egyetemre tanulni? Azért mert egyesek gyenge sulikba jártak attól még az elitoktatás minősége kiemelkedő itthon...

2013. febr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal pl. Norvégiából azért jönnek sokan ide orvosira, mert náluk sokkal drágább a képzés. Az szép, ha diákolimpiákon előkelő helyen végez egy-két magyar, de ez nem mutatja az oktatás színvonalát, csak az ő egyéni képességeiket (amikhez gratulálok). Nem véletlenül kullogunk a PISA-listák végén, és nem véletlenül nem jegyzik sehol a magyar egyetemeket. Satöbbi. Fáj vagy sem, de akkor is tény, hogy épp csak a hasznosítható ismeretek átadása hiányzik a magyar oktatásból. (Nem jártam gyenge iskolába, jó tanuló voltam, kedves negyedik válaszoló.)
2013. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!