Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a külömbség ha valaki kap...

Mi a külömbség ha valaki kap beöntést vagy nem? Van valami jelentősége szülésnél? Sokat olvasom hogy valakinek nem volt idő rá, és írta hogy legközelebb kérni fogja, miért jó?

Figyelt kérdés
2008. jún. 22. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A baba, amikor áthalad a szülőcsatornán, közvetlenül mögötte odaszorítja a végbél részt a keresztcsonthoz._A végbél a belrendszer utólsó szakasza, ahol a széklet "várakozik".-A beöntés egyrészt megelőzi, hogy szülésnél az esetleges székletmennyiséget ne tolja ki a baba maga előtt. Másik ok, ami fontosabb, hogy vajúdás idején nincs emésztésipanasz-mivel a gázok is eltávoztak-, nincs székelési inger. Ami van, azt jelenti, hogy a pocaklakó elindult "kapuja" felé.
2008. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ahh értem, köszönöm. Akkor az tök kellemetlen lehet ha nincs nem? Vagy olyankor nem törödnek az ilyen cikis dolgokkal? De gondolom ez a dokiknak sem gáz nem?
2008. jún. 22. 09:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Sokan kellemetlennek érzik, ha szüléskor más is jön, de a dokik és a szülésznők sok ilyet láttak már és tudják, hogy ez természetes. Akit zavar, kérjen beöntést. Akit meg a beöntés zavar, az szóljon, hogy ő nem kér.

Egyébként a szülés előtti gyakoribb vécézést szokták nevezni a "természet beöntésének" is, ilyenkor ugyanis éppen erre készül fel a szervezet, kiüríti a végbelet. Persze előfordul, hogy marad vmi... Én nem kértem beöntést és fogalmam sincs, jött-e valami a babán kívül, mert valahogy nem azzal voltam elfoglalva :))

2008. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Még annyi eszembe jutott, hogy a beöntés segíti a tágulást is egy kis mértékben, szóval akkor is érdemes lehet kérni, ha lassan haladnak a dolgok és még nem kaptál.
2008. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Szia!Azt már leírták,hogy miért jó ha kapsz.Csak annyit szeretnék hozzátenni,hogy nem fájdalmas a beöntés.Olyan vékony csövön keresztül adják,hogy észre sem veszed szinte.Csak kellemetlen érzés picit esetleg,de nem a fájdalom miatt,hanem ugye nem szoktunk hozzá,hogy oda bedugjanak akámit is.Gyorsan végeznek vele és utánna tisztának érzed majd magad.Szerintem érdemes.
2008. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kösz lányok a gyors válaszokat :)
2008. jún. 22. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam beöntést. Szülés előtt éreztem, hogy ki kell menni wc-re, kiengedtek akkor kijött valami, szülés közbe semmi. Mikor mondtam a szülésznőnek, hogy mi lesz ha kakilnom kell azt mondta, hogy láttak már ilyent nem nagy ügy és ne foglalkozzak vele. Nekem nem jött ki semmi, de ha jött is volna senki sem foglalkozott volna vele az adott pillanatban, te sem fogsz ez tuti, mert mással leszel elfoglalva hidd el. Sok sikert.
2008. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltem a beöntéstől. De nagyon jó volt. Nem vagyok perverz, csupán rettenetesen szorulásos voltam , és végre úgy éreztem, hogy tudtam egy egészségeset k..ni. M ondtam is a szülésznőnek, hogy ezt korábban is megcsinálhatták volna.:))) A hugom nem kapott beöntést, mert azt hitték elő van készítve, mivel már otthon megborotválkozott, és közben műszakváltás volt. Őt nem engedték már ki mikor érezték hogy kell. Azt mondták az már a baba. Ő oda potyizott az asztalra, de senkit nem érdekelt. Vagyis csak neki volt ciki.
2008. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én kaptam beöntést és semmi jelentősége volt mert mégis szűlés alatt is sikerült alkotnom mielőtt ki jött a babóm de gyorsan lemostak és jött a kicsim kifele. Ott ez természetesnek veszik senki nem szól érte.
2008. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szólni biztos nem szólnak érte az tuti,sztem ez nekünk kellmetlen csak,én fogokkérni azért ha lehet,mert a fertőzés veszél ymiatt is jobb sztem,de ha nem jön úgy ki a dolog akkor ij.Szval ettől ne félj,nem tudom mennyi idős terhes vagy,de én is szorongtam a szüléstől,már áhitazok utánna és nem érdekel a borotválkozás stb,majd megcsinálják-nekem már tükörrel sem megy,szval nem érdekel csak legyek túl rajta,nekem nagyon nehéz ez az utolsó pár hét,de remélhetőleg neked könnyebb lesz-ne félj ezektől,azok akik ott vannak sokmindent megértek már.37hetes kismama
2008. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!