Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülésnél is van...

Természetes szülésnél is van infúzió? Vagy mikor adják?

Figyelt kérdés

Bocsánat a buta kérdésért, de rettegek tőle, ahogy a tűtől bármikor.

Még csak t


2013. jún. 21. 12:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*tervezés van!
2013. jún. 21. 12:56
 2/19 anonim ***** válasza:
Első gyereknél kaptam cukrot is és sót is infúzióba. Másodiknál nem kaptam. Harmadiknál pedig vénába adagolták az oxitocint.
2013. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Első normál szülés volt vénásan oxitocint, infúziót nem, második császár lett, ott lefolyt egy adag infúzió meg műtét után is...


Nekem is tű fóbiám volt, de terhesség alatt annyira hozzászoktam a vérvételkehez (mert van ám pár) hogy a végén már nem izgatott...

2013. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem még semmit nem kellett adniuk, de ahogy fölvettek és átöltöztem, a szülésznő egyből bekötötte az infúziós tűt, arra az esetre, ha azonnal kellene valamit adniuk. Tehát, legelőször csak ott volt a tű leragasztva, és szükség is volt rá később. Gondolom, változó, nem mindehol kötik be csak úgy.
2013. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az infúziós szerelék és kanül, ami a kezedben van, nem tartalmaz tűt, ugye tudod? Megszúrnak, hogy betegyék, kb. 5mp, de az, ami bent marad, az csak egy sima, vékony műanyag cső csappal ellátva! Mozogni lehet vele, fogni azzal a kézzel, bármi. Nem fáj, nem is érzed.


Amúgy komplikációmentes szülés esetén nincs infúzió, én úgy tudom.

2013. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ahol szültem ott alapból minden szülni érkezönek bekötik az infuzios tüt. Ez azért kell, mert egy infuzios tü beszúrása nem fél pillanat, és lehet olyan eset ahol rögtön cselekedni kell.

Èn elsö lányomnál leesett nagyon a szívhang rögtön valamit bele is nyomtak. kb félperc és már a kicsi szívhangja jó is volt.


Másodiknál mivel nem tudtam megmondani mennyi folyadékot ittam aznap, és nagyon meleg volt, így egy sima infuziót nyomtak belém, hogy ne legyek kiszáradva.

2013. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen,természetes szülésnél is adnak infúziót! Nekem soóldatot és cukrot adtak infúzióval,majd oxitocynt ugyanoda!

Én is nagyon féltem a tűtől,de a végén már hozzászoktam a szúrkálásokhoz! Nem kellemes az tény,de kibírható!

2013. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát, a tűt nem fogod elkerülni, az 100%. Én branült is kaptam, meg szülés után napi 3 szurit a fenekembe. Szobatársaim szintén.
2013. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kaptam infúziót és mivel császár lett a vége utána még hetekig magamnak kellett beadnom a véralvadásgátlót! (mostanában ezt szokás)
2013. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
igen van, de ez mg hagyján mivel nagyon nem azzal elszel elfoglalva afájások alatt. Viszont a terhesség alatt rengeteg vérvétle van. Szeritnem az drvább lesz neked. A szülés közben fel sem fog tünni.
2013. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!