Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés vagy császár?

Természetes szülés vagy császár?

Figyelt kérdés

Szeptember közepére vagyok kiírva a picivel, és mindig is azt mondtam, és úgy is gondolom, hogy elsősorban természetes úton szeretnék szülni, ahogy a Jó Isten megteremtett minket. :) De ha gond lesz, akkor a dokim rögtön tudja mi a dolga és császároz. Szóval a sorsra bíznám. Csak közben érdekelne, hogy mások mit gondolnak, melyik a jobb? Mert a természetes szülésnél ugye a hüvely ugye elveszti eredeti formáját (de gondolom később visszanyeri?), a császárnál pedig ott van az a kis vágás, ami ugye már műtétnek minősül. Kinek mi a véleménye?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat. :)


2013. jún. 20. 07:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%

Èn még senkitöl sem hallottam, hogy ezen gondolkodna. Mindenki természetes úton akar szülni, csak vannak akdályok.

Egy lányt ismerek akinek az oriási félelem volt az akadály, nem is volt kérdés, hogy csak is császár lehet, mert bepánikolni szül´s közben nem túl jó.


Èn külfödön élek, itt kötelezö a gátizom torna a szülés után, ezzel vissza nyeri az izmok a tartásukat.

A császáros heg viszont kegyetlenül fáj.

2013. jún. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetes úton és császárral is szültem. Fizikailag egyik sem viselt meg, lelkileg a császár egy kicsit igen. Nekem a keresztrefeszítéssel volt egyenlő, hogy ott fekszem tehetetlenül a műtőasztalon. De mindegy elmúlt, a gyermekem érdekében történt, azért pedig mindent.
2013. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Én természetesen szültem kétszer, kis otthoni intimtorna segített a regenerálódásban. Nekem nem maradt vissza semmi szövődmény. Amúgy 5 hónapja szültem.

A hüvelyi és a császáros szülésnek is vannak kockázatai, de az én véleményem az, hogy ha lehet, akkor a természetes út!

A császármetszés szerintem arra volt kitalálva, hogyha bármilyen anyát vagy babát veszélyeztető tény felmerül a hüvelyi szüles kapcsán, akkor ezzel a hasi műtéttel azt elkerüljek. Manapság már egyéb okok miatt is csinálják, amit nem minősítenék, mert mindenki ügy szül, ahogy akar.

Én nem bántam meg, hogy termeszetes úton szültem, de nem is volt komplikációm.

Szumma szummárum legyen egeszséges baba, mama, és mindenki csináljon amit szeretne, és ne köpködje senki a másikat!

2013. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

meg fogtok lepődni mégis mennyien választják inkább a császárt a félelem miatt. Igaz nekem is az volt de indokoltan. Nem is gondoltam rá h az lesz.

Am nem egy vészes dolog. Jó akkor annak tűnt. :D Visszagondolva ki lehet bírni. A természetes szülésről sajnos nem tudok nyilatkozni. A hegről annyit h nekem pl szinte már nem is látszik a csíkok a hasamon sokkal csúnyábbak. :P

A természetes szülést viszont nagyon szeretném megtapasztalni. Remélem lesz rá alkalmam. :)

2013. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Miután az első gyerekemmel 30 órát vajúdtam, és császároztak, én nem kértem többet a természetes szülésből. Így három császárom volt, és nem bántam. Mind a háromból nagyon hamar felépültem, a 3.-ból a legkönnyebben, pedig akkor már 37 éves voltam, az elsőnél meg csak 27.

Lelkileg egyáltalán nem viselt meg, sőt, örültem, hogy soha többet nem kell vajúdnom, mert nekem az a 30 óra maga volt a pokol, és kiszolgáltatottság.

Varratszedések után nekem kutya bajom nem volt. Nyilván nem mentem maratont futni rögtön utána, de a mindennapi életben egyáltalán nem akadályozott.

A három vágás meg szinte alig látszik.

Kinek mi a jobb, ezt mindenki magának tudja eldönteni. Egy biztos! Ha valaki természetesen szeretne szülni, és mégsem jön össze bármilyen okból, nem szabad, hogy rosszul érezze magát, mert nem tehet róla! Örüljön, hogy kijön a baba valahogy, és egészségesek mind a ketten! Ez a lényeg, nem a szülés módja.

2013. jún. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Norandi ***** válasza:
55%
Én császárral szültem, de ha tehettem volna, inkább simán szerettem volna. Sajnos én gerincbeteg vagyok, és altattak. Míg élek bántani fog, hogy nem tudtam megszülni a fiam. Nem kívánom senkinek ezt az érzést. Elítélem azokat a nőket, akik puszta önzőségből császárt akarnak.
2013. jún. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

5-ös nagyon szépen megfogalmaztad. Itt mindig hatalmas táborok keletkeznek császár vs természetes szülés között. Holott senki nem kevesebb attól h hogyan szülte meg a gyermekét. A lényeg h ott van az a kicsi kis élet amit 9 hónapon keresztül a szíved alatt hordtál és vártál.

Mégis csúnya veszekedések indulnak ebből állandóan itt.

2013. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ne ítélj, hogy ne ítéltess!!! Nem szép dolog... azokat nem ítéled el, akik otthon akarnak szülni, és netán baja lesz a gyereknek??
2013. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
7-es, igen.. és már el is kezdődött... milyen jogon ítéli meg a másikat?? Semmi köze hozzá!
2013. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Valóban nem ítélkezni kértem a válaszadókat, csupán érdekelt, hogy szerintetek melyik a jobb a baba és a mama szempontjából is. Mivel első babámat várom így természetesen elgondolkoztam én is a témán. Én "csak" szeretnék egy makk egészséges babát a világra hozni, és bízom annyira az orvosomban, hogy tudja mi a dolga. Természetesen nem mindenki teheti meg, hogy magánorvosa legyen, de az én dokim a család egyik legjobb barátja, ezért is megyek neki a szülésnek teljes bizalommal. Bízom benne, hogy Ő tudni fogja, mi a legtökéletesebb számunkra. Amúgy hozzáteszem én szeretném átélni a szülés fájdalmát, megtapasztalni ezt a különleges helyzetet, ami nem mindenkinek adatik meg. Nem félek tőle már, csak a babámat az én kis kincsecskémet féltem, nehogy neki bármi baja legyen. De ugye itt jön az, amit már említettem, az orvosomban való 100%os bizalom.
2013. jún. 20. 08:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!