Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A terhesség során ugye minden...

A terhesség során ugye minden kismamának néznek vércsoportot, azt ugye semmilyen módon nem "téveszthetik" el? Többi lent

Figyelt kérdés
Néztek nálam is, és írták a papíromra,hogy + os vagyok,de anyukám meg tuti biztos abban,hogy negatívos. A férjem is + os és a babánk - os lett. Nem kaptam antiD-t. Már több,mint 1 éve szültem,de azóta ezen agyalok,hogy mivan ha rosszul nézték nekem és igazából - os vagyok és nem kaptam AntiD-t,akkor az baj. Budapesten nézték,valami központba. szóval nem ronthatták el ugye?
2013. júl. 12. 20:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ha felmerűl valakiben 2 pozitívos szülőnek lehet negatívos babája :)
2013. júl. 12. 20:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem kellett volna kapjál antiD-t, mert a babád negatívos. Akkor kellene kapnia az anyának, ha ő negatív de a baba pozitív. Csakis ebben az egy esetben adnak antiD-t. Én negatívos vagyok, de párom is, így a lányom is az lett, nem kellett kapnom. A mellettem fekvő anyuka szintén negatív, de a babája pozitív lett, ezért ő kapott. Ezen ne aggódj, és a vizsgálat szerint pozitívos vagy, szóval nincs probléma.
2013. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én azt hittem,hogy minden esetben kap az anyuka ha negatívos... szóval akkor sincs baj ha tényleg pozitív vagyok és akkor se ha esetleg negatív?
2013. júl. 12. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, mivel a baba negatívos lett. Ha az anyuka negatívos, akkor az ő véréből hiányzik valami, ami a pozitívosban megvan, és ellenanyagot termelne a baba ellen, ha keveredne a vérük, ezért nézik folyamatosan az ellenanyagot a terhesség során. Első baba esetén ritka a probléma, mert csak a szülésnél találkozik a vérük, és a következő terhességeknél kell odafigyelni, és beadni az antiD-t az első szülés után, ha kell. Szóval nálad nincs gond, mert a babád negatívos. Ha kislány, akkor neki fognak majd odafigyelni jó sokára :)
2013. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kislány. :) Köszi nektek,akkor megnyugodtam! :)
2013. júl. 12. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
A vércsoportvizsgálatot a terhesség során többször is megejtik. Legalábbis nekem most lesz a harmadik labor vizsgálatom, és a lapon ugyanúgy szerepel a vércsoport ellenőrzés, mint az előzőeken. (És az eredmények mindig egyeztek azzal is, amit én tudtam.) Szóval, nem hiszem, hogy elnéznék volna. Elég alapvizsgálat, amatőr hiba lenne elrontani.
2013. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolsò hozzàszòlàsra csak annyit, hogy maga a vizsgàlat tènyleg tuti, de az emberi figyelmetlensèg meglehet. 4 hònapja szültem, magzatvìz szivàrgással mentem be.Kedèlyesen felvettèk az adataimat a kiskönyvből. ranèztem a monitorra ès kiszurtam hogy A+ van beirva a 0- vèrcsoportom helyett.Csak akkor kèrtèk el a labor papirt de vegül ott is csinàltak egyet.Vèdőnő elirta a doki meg nem akart hinni nekem, hiàba mondtam hogy èvente kapok sajna...Na mindegy megoldodott de majdnem baj lett.

Kèrdező, bocsi az offèrt, nem lesz bajod èn - vok lànyom + kaptam is anti d-t...

2013. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!