Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek méhszájérlelő injekcióv...

Akinek méhszájérlelő injekcióval vagy oxis infúzióval próbáltak indítani túlhordás miatt leírná milyen volt?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt volt hatása? MEddig tartott a vajúdás? Közben feküdni kellett? Esetleg ha van viszonyítási alap, fájdalmasabb mintha magától indulna? Gyorsabb vagy lassabb?
2013. júl. 17. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem túlhordás miatt, de a második szülésemet oxival indították. Az első alkalom egy 2 órás "bemelegítő" volt, aztán még 2-szer 4 óra 2-2 nap különbséggel. Végül a 4. alkalommal jött össze, kb. 23 óra infúzió után elfolyt a magzatvíz. A vajúdás onnantól kb. 3 órát tartott, nem kellett feküdni. Nekem fájdalmasabb volt, mint az első szülésem, ami magától indult meg.
2013. júl. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Fél 9-kor mentünk be a vajúdóba, ott felhelyezték az érlelőt, tehát ez ilyen méhbe helyezhető dolog volt. A gyógyszertárban kellett nekünk megvenni, majdnem 10 ezer volt. Na eltelt egy kis idő, éreztem valami fájás szerűt, de nem volt vészes. CTG-n voltam már ott is, feküdni kellett. Utána eltelt már nem tudom mennyi idő, átmentünk a szülő szobába. Ott is Ctg, nem kelhettem fel. Ott kaptam oxit. Egyszer kelhettem fel, azt gondoltam, muszáj, de megmozdulni nem bírtam. Meg egyszer, valószínű sok volt egyszerre az oxi, leesett a fiam szívhangja, jött az ügyeletes orvos, a szülésznő, levették az oxit, adtak simi infúziót. Utána az orvosom jóvá hagyta, hogy lassabban, de jöhet az oxi, folyamatosan figyelni kell. Végül fájásgyengeség miatt, meg a fiam nyakán volt a köldökzsinór, vákummal szültem. 13: 05-kor született. Akartam kérni, de már késő volt, így fájdalomcsillapító nélkül szültem. Pedig elvileg az oxival jobban fáj. Nekem így gyors volt. És igen, az oxi miatt kell CTG, így feküdni kell. 41. hétre szültem.
2013. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hú, hát nekem kegyetlen volt:))

A nagy koraszülött volt, a kicsit túlhordtam.Már a 38. héttől befektettek, mert faros volt, ennek ellenére majdnem 41 hétre született meg.2x indították, nem tágultam, azt hittem lekaparoma festéket a falról, 2 és fél napig vajúdtam vele, de állandóan leálltak a fájások.Aztán az orvos azt mondta, h nem kockáztat, megcsászároz.Szóval így sikerült, nekem nem hatott az oxi :)

2013. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lányomnál elfolyt a vizem este 7 kor...Reggel még mindig semmi fájás,jött az oxy...kegyetlen volt.

Gyorsabb de baromi fájdalmas.

Most a kicsi lánynál 12 napig hordtam túl.3x inditották.

Este vizitnél már szóltek hogy éjféltől se enni,se inni nem szabad,reggel 6 kor szülőszoba.

Beöntés mi egymás és rámkötötték az oxy-t.CTG ment folyamatosan,ez igy ment 45 percig,fájás semmi...

3x ismételték ezt meg,már könyörögtem hogy csináljanak valamit,mert olyan zárt voltam hogy magzatvizet se tudtak nézni.

Mig a 12.napon a főorvos nagy kegyesen megvizsgált a 4. inditás előtt és közölte hogy ez egy nagy nulla és császár...

Akkor már láttam az alagút végét,addig csak a bizonytalanság,napokat bőgtem....

Megcsászároztak,természetesen az utolsó pillanatban ugyanis már spenótzöld volt a vizem...

Hál istennek a baba nem nyelt belőle és egészségesen 9/10-es apgarral született....

Könyörögtem a császárért,de mivel mindkettőben volt részem,igy maradok a spontán szülés mellett...

A császár engem nagyon megviselt,a komplikációk miatt amik felléptek műtét közbe...

De már múlóba vannak az emlékek,itt a gyönyörű baba,szóval megérte:)

2013. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is két és fél napig vajúdtam, nagyon hosszú volt és kegyetlen fájdalmas,és a vége így is császár lett!
2013. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó egy kicsit bővebben esetleg le tudnád írni mi volt a baj?
2013. júl. 17. 12:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Mármint melyik utolsó?:)
2013. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem az elsõ sima szülés volt. Semmit sem kaptam. Dájt persze de kibírtam. A másodiknál elfolyt a magzatvíz (38+5), addig piszkált a méhszájvizsgálatokkal. Fájás nem volt, 6 óra múlva is gyenge. Ezért jött az oxi. Azt hittem ott halok meg. Plusz a szülésznõ elõkerült fél óránként emelni az adagon. És fájás közben vizsgáltak felváltva a dokival. Iszonyat fájt!
2013. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem reggel fél 10-től fél 12-ig kaptam az oxitocint,már negyed 11-kor kezdődtek a fájások, akkor végig feküdnöm kellet, aztán szóltak, hogy menjek vissza a szobámba, majd értesítenek( elvileg, hogy csak a oxigén áramlását nézték a kicsimnek), aztán épp hogy leültem az ágyamra, szóltak, hogy menjek vissza a szülőszobára, mert az orvos úgy látta jónak, hogy indítsák meg, de nekem szépen beindult a 2 órás oxitól.Előkészítetek , majd sétálhattam, 10 percenként nézték a szívhangot, de nagyon nehezen nyíltam ki, pedig a doki fel is zselézett, hogy könnyebben nyíljak, este 8 kor egy ujjnyira voltam nyitva és burkot repesztettek , az nagyon fájt. a fájások fokozatosan erősödtek , de hajnali fél 3-kor még csak másfél ujjnyira voltam nyitva, de hajnal 3 óra 00 perckor megszületett a kislányom 2000grammal és 44centivel.

Nem volt olyan nehéz, vagy fájdalmas, mint amilyen rémhírek mennek , nem gyors, nem is lassú, inkább hirtelen szülésnek mondanám, bár ez csak az én véleményem.

2013. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az 5-ösre gondoltam, köszi :)
2013. júl. 17. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!