Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek az első baba is mar...

Akiknek az első baba is mar mar nagy volt (4 kiló felett) es természetesen szült, azoknak mennyire volt nehéz szülés?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

4490 g volt és 51 cm. 8 óra után megvolt, onnan számítva, ahogy elment a magzatvízem. A doki is meglepodott,hogy ekkora a baba. Azt mondta, hogy úgy meg ment, mint egy 3,5 kilos baba szuletése. Eloszor rá kellett jonnom, hogy hogyan is kell nyomni :) 2 napra rá torokulésben ultem az ágyon.

Most 26 hetes vagyok, hasonló méretekre számítok most is.

2013. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel nincs összehasonlítási alapunk, szerintem mindenki megszenvedi a szülést kicsit. 4200 g volt a lányom és 58 cm, akkor azt mondtam, hogy nehéz szülés volt, a doki is besegített kinyomni, mikor az utolsó nyomtam, belekönyökölt a hasamba. De most már több mint 1 év távlatában (és így van már jó ideje) boldogan emlékszem vissza rá, és nekifutnék a következőnek, ha nem szeretnénk egy kicsit összeszedni magunkat anyagilag a kistesó előtt, és nem szeretnék visszamenni dolgozni kicsit :)
2013. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Egyébként 5 óra alatt lett meg a lányom :)

2013. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Engem tegnap jól beparaztattak, hogy komplikációk léphetnek fel ha nagy a baba... Tegnap voltam uh.on 31. Hét elején vagyok es 2100 gramm a baba, a becslés szerint... De akkor ezek szerint nem törvényszerű a hatalmas fájdalom vagy komplikációk....
2013. júl. 18. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


30. héten (nálunk ez az utolsó UH) 1650 g volt a baba.

Nekem is segített nyomni a doki és a novér, de akkor már nem érdekelt semmi. Szerintem egy kisebb babával is lehet sokat szenvedni.

2013. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első baba 4400 gramm és 56 centi volt 36 cm-es buksival. 3 órás volt a kitolási szak mert rosszul ékelődött be a feje, de ez nem a nagyságától volt. természetes úton született meg ketten is nyomták a hasam szülésnél. Ennek ellenére nem repedtem sehol igaz nagy gátat csináltak. 5 hétig fájt odalent minden és a mozgás is nehézkes volt.


Nekem egész terhesség alatt két héttel nagyobbnak mérték számítottunk rá, hogy nagy baba lesz.

2013. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik gyerek egyre nagyobb lett, és egyre könnyebbé váltak a szülések. Az utolsó fél óra alatt megvolt, gátvédelemmel.
2013. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!