Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második baba akkor is gyorsabb...

Második baba akkor is gyorsabban jön, ha az első császár volt?

Figyelt kérdés
Azt mondják a második babával rövidebb a vajúdási szakasz és gyorsabban megszületik, de nem csak azoknál, akik hüvelyi úton szülték az elsőt? Van valakinek esetleg ebben tapasztalata, hogy ő az elsőt császárral szülte a másodikat meg hüvelyi úton?

2013. júl. 15. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez talán függ attól is, hogy a császár előtt hagyták-e vajúdni, és mennyire tágult ki.

Szerintem ha már valamennyire hagyták tágulni, akkor a szervezet azért "emlékszik" erre.

Ha programcsászár volt nulla vajúdással, akkor inkább olyan lehet, mint az első szülés.

De ez csak "gyanakodás", nekem nem volt még császárom, csak három hüvelyim.

2013. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első kettő sima szülésnek indult de császár lett a vége, ezért a harmadiknál csak császár jöhetett szóba,hajnalban kicsit görcsöltem,de mondta a szülésznő,hogy pihenjek,mert nemsokára ugyis műtenek,de reggel 6kor hirtelen jöttek a tolófájások és alig értünk be a műtőbe,volt nagy kapkodás...
2013. júl. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
EZ teljesen változó.Én az elsőt császárral szültem,tolófájásig vajúdtam.A 2-at simán 5 óra alatt,másfél órás oxi után.A 3-at is simám másfél napos vajúdás után kínok közepette,szintén oxival de ezerszer jobban fájt mint az előző szülés.(császározni kellett volna,elakadt a gyerek feje,lement a szívhang,nyakán és törzsén volt a köldökzsinór)
2013. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ezt cáfolom. Én voltam az első baba. 52 centi, 3500 gramm. Anya este 6 kor ment be a kórházba és este 7 kor már a karjában fogott. Ehhez hozzá tartozik, hogy kb ilyen délután 3 körül kezdte el érezni a fájásokat, szóval én nagyon nagyon nagyon haram megszülettem. Azt mondta anya, annyi ideje sem volt, hogy megijedjen, hogy most mi lesz. :D Na, nem, úgy öcsémmel, aki 4000 gramm volt és 58 centi. Mondjuk, sok más babához képest még tesóm is meg volt hamar. Talán 3-4 órával tartott tovább a dolog, mint nálam. Anya nagymamámnak anya majdnem faros lett, de utolsó percben megfordult, szóval végül rendesen jött. Pár óra alatt megszületett, azt mondta mama, hogy nem is volt borzalmasan fájdalmas. Viszont keresztanyu, (anya húga) farral született és mama több mint egy napig vajúdott vele és azt mondta, hogy életében úgy nem szenvedett, mint akkor. :) Nálunk is ez a helyzet, első kislányom szinte kiröppent belőlem. :) (Ehhez hozzá tartozik, hogy én guggolva szültem). Második babám, kisfiam már nehezebb dió volt, de ki lehetett bírni, viszont nem volt könnyebb. Nemsokára jön a harmadi, szóval majd meglátjuk. :D Amúgy keresztanyumnak meg kb ugyan olyan volt a 2 szülése az unokahúgaimmal. Idősebb uncsimnak azonban nagyon rossz tapasztalata van az elsőről, gyors volt, de borzalmas. (Állítása szerint). Szóval, nálunk a családban ez a hiedelem egyáltalán nem állja meg a helyét. :D Egyedül tesóm feleségének volt olyan, hogy a második könnyebben jött, de szerintem az meg azért, mert az elsőt "rendesen" hátra fektetve szülte, a másodikat meg vízben. Az elsőt Magyarországon, a másodikat már itt, Angliában. (Ha ez számít).
2013. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*anyai nagymamámnak. Elírtam, bocsánat. Első voltam. (Vannak még elütések, csak sietek, mert a 2 manóm beleontárkodik mindenbe :D).
2013. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*úgy értem előző voltam. :D Isteneeemm :D Ez nem az én napom :D
2013. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lnyom 17 óra alatt született, hüvelyi úton. 2 évvel később a fiam, szintén hüvelyi úton, 24 óra alatt (vagy több...) szóval nem 100%, h gyorsabb (én is reménykedtem) :)
2013. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.császár volt,faros baba, elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba, vizsgálatok,vajúdás, de úgy felgyorsult a tágulás hogy behívták a dokimat hogy menjünk azonnal a műtőbe, 4óra volt az egész, magzatvíz elfolyástól a metszésig.

2.babát nagyon szerettem volna természetesen, ittam a málnalevélteát, lefordult, doki utolsó 2 hétben kézzel is tágított, itt is spontán folyt el a magzatvíz és innentől számítva 4órára megszületett a baba, jó ha 2órát voltam a szülőszobán.Ráadásul ő 3500g-os volt, az első 3100. Nem hiszem h az elsős vajúdás miatt emlékezett a szervezetem, szerintem alkat, szerencse és lelki ráhangolódás is bejátszik, sőt akik elsőre is természetesen szültek, ott már a rutin is.

2013. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!