Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vált ki indulatokat a...

Miért vált ki indulatokat a császáros szülés?

Figyelt kérdés
Még nem szültem sehogyan sem. A net orvosilag tele van császár elriasztó cikkekkel. Pszichésen, fizikailag nehezebbnek mondják. Közben a kismamák négyszemközt tele vannak problémával a sima szülés után (repedés, hosszú órák vajúdása, inkontinencia, bababajok...stb...) Miért van az, hogy a celeb nők mégis szinte mind a császárt választják? Látszólag jól vannak, nincs összenövésük, szinte másnap felkelnek....problémamentesek. A tv-ben sem hallottam még komplikációt. Nem tervezek még babát, tanulok, de mint nőt teljesen elbizonytalanít az, amit látok. Orvosilag, ha a sima szülés indokolt, akkor a kirakat nők miért érzik magukat biztonságban a császárnál? Miért csinálja meg az orvos? Miért szül minden 3. nő Magyarországon császárral? Mindnek van problémája? Nem lehet, hogy minden a pénzről szól! Miért támadja sok szülő anyuka a császáros nőket (itt fent). Írna valaki problémákat, amik császár után tapasztalt?! Vagy sima szülés után maradt valami probléma? Miért ölik egymást az anyák, ha csak ez a két lehetőség van a gyermeküket világra hozni? Bocsánat, lehet, hogy butaság, de minket huszonévesen ez érdekel, téma, és tanácstalanok vagyunk. Anyukám szerint régen jó volt, nem volt kérdés, hogy hogyan szül a nő és nem is féltek ennyire az anyák. Ez igaz?

#császár?
2013. júl. 19. 09:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%
Anyukám engem császárral szűlt, mert picike és beteg voltam. Annyival egyszerűbb (szerintem), hogy elmetszik alul a hasad, és kiemelik a kisbabát. Tehát nem kell nyomnod, nem vajúdsz órákig. Csak kikapják belőled. Viszont a normális szűlés számomra igen bizar. Volt egy műsor a Tvbe, nem részletezném. A lényeg hogy a nő világra hozta a normál súlyu kisbabáját. Utána a férje nem élvezte a szexet a következő indokkal: Olyan mintha a kútba dobnék egy teniszlabdát. Ezért a nőt elküldte kimenoplasztikára ha jól emlékszem ez a neve, ahol mindent visszaállítottak eredetire még a szűzhártyát is. Engem ezek a dolgok elriasztanak, igy nem szeretnék kisbabát..
2013. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Értelek, hallottam ilyet a csoporttársaimtól is. Tehát van 1 ok a kitágult hüvely....várunk még negatívumokat mindkét oldalról. Köszi
2013. júl. 19. 09:59
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én anno választhattam az első gyermekemnél, hogy hogyan szeretnék szülni. Úgy volt, hogy másnap indítanak,mert már a 41.héten voltunk, és előző este csináltak egy UH-ot. A doki azt mondta, hogy nagy a baba, minimum 4kg-os, és ilyen esetben ő mindenkinek felajánlja. Azért volt ez meglepő,mert előtte nem sokkal a fődoki azt mondta, mindenképp sima szülésre készüljek, nem olyan nagy az a baba. Fogadott dokim nem volt, az volt mellém kijelölve, aki ultrahangozott. Császárt választottam, másnap megvolt a műtét, és mindenki azt mondta, jól döntöttem,mert 4850gr lett a kicsi. Nem tudtam volna megszülni. Így lett a 2.picim is császár, ugyanezen okból, ő 4100gr volt. Innentől egyenesen arányos, hogy a 3. is császárral lett.

Sokan elítélik a dolgot, mert a női test a gyermekszülésre van kitalálva, és úgy gondolják, ezt nem szabad megbolygatni.

Néha viszont muszáj.

A szobatársam viszont 4kg-os gyermeknek adott életet simán.

Sok orvos is inkább azt javasolja a nőknek, hogy császárral szüljenek. Nem az anyukák miatt, hanem mert így neki max. 1 órát kell a műtőben tölteni, és ugyanannyit kap érte, mintha 12-24órán át ott lett volna.

2013. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
Egy hete szültem császárral, elötte egy teljes napot vajúdtam, nem tágultam rendesen, kaptam 3 fajta szülés indítót, 4órán át folyott belém az oxytocín infúzió.. aztán reggel megcsászároztak, altatásban voltam, ébredés után 2órán át ordítottam a vágási fájdalmaktól, katétert 2x tették fel mert elsöre elcseszték, nem ment a vizeletem, dagadtam el, másnap már fel kellett állnom és járnom kellett, iszonyat fájt,másnap estig nem ihattam, és csak 3. nap ehettem, fáj minden egyes pisi, kaka és puki, tegnap szedték ki a varratokat-mintha a beledet tépnék,6hét mire rendbe jön a seb és lehet hogy még 1 évig is érzéketlen lesz ott a hasam, én inkább szultem volna rendesen, föleg hogy így a másodikat is majd császárral fog kelleni... De megérte minden szenvedést a gyönyörü, 55cm, 4.20kg kisfiamért!!!
2013. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
49%

Úgy gondolom, ha életmentő beavatkozás miatt vagy más egészségügyi probléma miatt kell császározni, az teljesen érhető, nincs benne semmi elítélendő, főleg ha 2 ember életét mentik meg egy császármetszéssel.

A másik véglet, mikor a nő fél a szüléstől, a fájdalomtól és van annyi pénze, hogy császárt kérjen. Ha semmi sem indokolja a császárt, de a nő mégis azt kér, na az már valahol elítélendő.

2013. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont a 4-es hozzászóló miatt nem értem, hogy "aki teheti celeb" miért választ császárt?! Persze a baba mindenképpen csoda lehet.....de 6 hét szenvedés soknak tűnik a max 24 órás vajúdáshoz képest :( legalábbis ebben a példában.
2013. júl. 19. 10:18
 7/33 anonim ***** válasza:
42%

Dehogy 6 hét a szenvedés.

Én császárt kértem (direkt olyan fogadott orvost kerestem,aki vállalja ha kérem),39.héten meg is császározott,ébren voltam,párom benn volt,kora reggel műtöttek,este már felálltam,akkor nagyon fájt,másnap már ne annyira,haza 4 nap után már simán menem,csak húzódott.Katétert sem kaptam.

Van különbség a sima kórházi császár között és a programozott császár között.

Utóbbinál jobban figyelnek a kényelemre.

2013. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sürgősségi császárom volt. Túlhordás miatt indítottak, minden rendben ment, szépen tágultam, de mikor már órák óta "nyomó" fájásaim voltak és semmit nem halad a babám, mert mint kiderült rosszul fordult be a szülőcsatornába és elakadt, vittek a műtőbe, ahol végül altatásos császárral de megszületett. Így bár "végig szenvedtem" a természetes szülést, pont a katarzis maradt el.

Ám pár generációval ezelőtt mindketten ott haltunk volna meg. Persze ez is "természetes kiválasztódás", de annyira nem vigasztal a dolog. Ez a császár legfőbb indoka.

Az első néhány fájdalom után amúgy azt gondoltam, hogy jesszus, szedjék ki belőlem, ez kibírhatatlan, később, a komolyabb fájásokkor olyan transzban voltam, hogy nem is emlékszek rá. Okos az emberi szervezet, megoldja maga a fájások okozta stresszt, csak ezért nem kell félni a sima szüléstől és a császárt választani.

A császár után semmi bajom nem volt, tényleg sokat kell sétálni már az első napon, de nekem ez nem is volt olyan megerőltető. Azóta sincs semmi bajom, picit talán érzékeny a hasam alja, de azt csak akkor érzem, ha a babám pelenkázáskor odarúg :)


Ezzel a vegyes szülési tapasztalattal azt mondom, hogy

praktikus dolog a császár, tényleg egyszerűbb, kényelesebb, de a lelki oldalt tekintve szerintem a természetes szülés sokkal nagyobb hatással van az emberre és szebb élményt ad.

2013. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem indított szülésem volt. 41. hét után. Reggel bekötötték az oxitocint és 12 órán keresztül folyattak belém, fokozatosan emelve az adagot. A végén már nem láttam a fájdalomtól. Magamnál se nagyon voltam. Szinte semmit se tágultam, pedig a doki szűk egy ujjnyinál burkot repesztett. Gondolta, ettől majd tágulok. nem tágultam, de legalább rohadt nagy fájdalmaim voltak. Este hétkor bejött, és én mondtam neki, hogy nem szenvedjünk tovább, császározzon meg, mert elpusztulok. Így is lett. A rengeteg fájdalom után, mikor beadták a spinális érzéstelenítést, imába foglaltam az érzéstelenítést. Akkora megkönnyebbülést sose éreztem! Fél óra alatt kikapták az én "kis" fiamat (4500g), összevarrtak, és kivittek. Még aznap behozták egy kicsit. Fájdalmam volt, de a vajúdáshoz képest semmi se volt. Ráadásul, mondták a nővérek, hogy, ha fáj, szóljak, és azonnal nyomták az algopirint az infúzióba. Másnap felkeltem, egy ké lépésre, délután már lezuhanyoztam. Nem mondom, hogy kellemes volt, de kibírható. Napról napra látványosan javul az ember. Nálunk császár után egy hétig kell benn lenni a kórházban. Mikor hazajöttünk, nekem már semmi bajom nem volt. Én a másodikat is mindenképp császárral szeretném szülni. A hegem már alig látszik (4,5 éve volt). Ja, a tejem is már a második napon belövellt, azzal se volt gond. A szülésem előtt el se tudtam képzelni, hogy császározni fognak. Egyszerűen nem volt ilyen opció. Most a hüvelyi szülést nem tudom elképzelni.
2013. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
61%
Azért választják,mert így nem kell vajúdni. Azt hiszik,hogy az egészben ez a legrosszabb,az a pár óra fájdalom közben semmi ahhoz képest,ami az utána lévő napokban jön (gondolom,mert láttam jó pár szenvedő császárost),na meg sima szülés után sem egy leányálom ám a dolog,de pl.nekem varratszedés után már nem volt gondom. Addig viszont feszült,húzódott,fájt. Valamennyire biztos tágabb lett a hüvelyem,de azért a teniszlabda a kútba hasonlat nem olyan gyakori. Most,szülés után jó pár hónappal már szinte a régi,a párom sem panaszkodik és én sem érzem tágnak,mert meg kellett vizsgálnom magam :D szóval ennyi,kicsit tovább repedtem,de szépen összevarrták,csak egy heg maradt. Néha áldozatokat kell hozni,ez pedig szerintem szinte semmi ahhoz képest,hogy kapsz cserébe egy gyereket. Indokolt esetben nekem sincs bajom a császárral,de hogy valaki pusztán kényelemből ezt választhatja,az szerintem gáz.
2013. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!