Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik egy szülés?...

Hogyan zajlik egy szülés? Pontos leírást kérek onnantól, hogy bementek a kórházba.

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit vicces kérdés, mert ahány ember, annyi féle módon zajlik le egy szülés.... annyi minden befolyásolja.

Szóval nálunk így volt:

kb. 17 óra: beértünk a kórházba, a szülésznő fogadott minket, ügyeletes orvos megvizsgált, adatok felvétele, megállapítják milyen a méhszáj állapota, papírok átnézése, aláírása stb.

Ezt követően borotválás, beöntés

kb 17:30: szülőszoba elfoglalása, vajúdás, fájások sűrűn

19:45: megérkezik a fogadott dokim

20:00 burokrepesztés (nekem nem folyt el a magzatvíz, ezért kellett), ezután nagyon hamar ultra erős fájások, bódító injekció

21:30: tolófájások elkezdődnek

21:55: megszületik a baba természetes úton, rám teszik, köldökzsinór elvágása, utána elviszik megmérni, pelusozni a babát, majd próbáljuk mellre tenni, ami persze nem sikerül egyből :-), ezután elviszik megvizsgálni

Engem összevarrnak, rendbe tesznek, elküldenek pisilni

Férjemmel ketten maradunk a szülőszobán kb 1-1,5 órát, ekkor eszem-iszom, beszélgetünk

Ezt követően a gyermekágyas részlegen az ágyam elfoglalása

Reggel 6-kor megkapom a babát.

2013. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a magzatvíz folyt el. Bementünk, rákötöttek nst-re, utána megvizsgált az orvos. Felvették az adatokat, megkaptam a beöntést, utána wc és zuhanyzás, utána bekísértek a szülőszobába. Bekötötték az antibiotikumot (ahol én szültem, ott kötelező volt) és az oxitocint. Mivel toxémiás voltam, megint rám rakták az nst-t, ami miatt nem járkálhattam. Kb. ekkora már fájásaim is voltak. 3,5 óra múlva beadták az EDA-t, mint kiderült rosszul, fél óra múlva megint beadták, már jól. Bejött néha a szülésznő, megvizsgált, amikor jöttek a tolófájások, behívták az ügyeletest. 4 fájás után, 40+1 hetesen megszületett a kislányom, 3100 g-mal és 52 cm-vel :-).

Reggel negyed 7-kor folyt el a magzatvíz és 14:31-kor szültem meg.

2013. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a fiamat indították, úgyhogy az kicsit más volt, mert oxytocint is kaptam. Így a lányom születését írom le.

Megérkeztünk a kórházba, ügyeletes orvos méhszàjat nézett

Közölte, hogy egy óra múlva baba lesz. (2 perces fájásokkal értem be, mert tévét néztünk, és késôn indultunk el. :))

Indulás elôtt én szôrtelenítettem, tusoltam, így egybôl a szülôszobára mentem, kaptam hálóinget, behoztam a cuccom, apuka a nagyfiammal addig bejelentett a portán.

NST-t kötöttek rám, és mondták, hogy szóljak, ha jön a tolófájás. Közben kaptam antibiotikumot, infúzión, mert szóltam, hogy pozitív a strepto-tesztem. Ezután otthagytak "fájni".

Feküdnöm kellett az NST miatt, de felkeltem, mert erre késztetett a fájás. Idônként megvizsgáltak. Aztán megérkezett a toló, és ekkor csattant el a burkom is. :)

Lábak fel, szülésznô mellém, és toltam-pihentem felváltva. Közben kaptam gátvédelmet, ami azt jelenti, hogy csak akkor toltam, ha a szülésznô engedte.

Aztán egyszer csak bejött a doki, és kint volt a csajszim! :)

Csajszi felsírt, ellátták, engem meg kikapartak, mert valami bent maradt. Aztán összevarrtak, picuromat odaadták, aztán elvitték, mert pici volt, és fázott... :(

2 óra megfigyelés után kerültem át a kórházi szobámba, és sajna a babámat is csak másnap adták oda, de egybôl szépen szopizott. :)

2013. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Mindenkinél más. Van egy átlag séma, erről bárhol találsz leírást, baba-mama oldalakon.

Ha szubjektív vélemények, tapasztalatok érdekelnek, akkor keress szüléstörténeteket neten. Ha nem haragszol, most nem írom le a sajátunkat, ugyanis kb 4 oldal lenne, ha "pontos leírást" szeretnék adni :)

A tiéd meg úgyis tök más lesz, mint az összes többi emberé. Nincs 2 egyforma szülés.

2013. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!