Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek befolyásolja a...

Szerintetek befolyásolja a szulést a kismama félelme?

Figyelt kérdés

Mikor az elso gyerekemet szultem nagyon féltem az egésztol. A szuloszoba látványától kivert a víz.

Most 27 hetes vagyok és nem félek. Pedig nem szultem meg konnyen és a lányom is 4,5 kg-val szuletett.

Ugy vagyok vele, hogy tudom hogyan zajlik le az egész.

Befolyásolja a szulés folyamatát a félelem, stresszelés?

27 hkm


2013. júl. 22. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, természetesen befolyásolja. A szülés egy hormonok által irányított folyamat, nyugalomban, csöndben, stresszmentesen tud jól lezajlani. Ha félsz, stresszelsz az keményen hátráltatja a dolgot.
2013. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Állítólag igen, mert begörcsölnek az izmok. De lehet, hogy egy doki mást mondana.
2013. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

En is így gondolom. Koszonom a válaszokat.

Remélem, hogy nem változik meg ez az érzés szulés elott sem :)

2013. júl. 22. 11:50
 4/9 anonim ***** válasza:
én egész terhességem alatt nem féltem a szüléstől pedig első babát vártam de a babám koraszülött lett igy a viz elfolyástol kezdve olyan idegbe,stresszben voltam hogy zsibbadt mindenem,pánikoltam,sirtam hogy miért történik ez,arrol nem is beszélve hogy elmondhatatlanul féltettem és aggodtam a kicsikémért,ennek ellenére könnyü és gyors szülésem volt,a pcurom pedig 35-36hétre született 3100grammal.
2013. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hasonló, minta az utolsó válaszoló. Nem féltem, hiszen szültem már, tudtam mi vár rám, de a második szülésem koraszülés lett, ettől annyira beijedtem, hogy 200 fölé ment a vérnyomásom, és nem tudtam még a kérdésekre sem válaszolni. A szülés maga mégis olyan gyors és könnyű volt, hogy még az orvosok sem hitték el, szinte fájásom is alig volt, az utolsó pillanatban ugrott be egy doki és csak vágni maradt ideje, reggel akarták a fájásaimat felerősíteni, hogy táguljak ki. Úgyhogy fene tudja, hohy is van ez, erre is van ellenpélda.

37+2 h km

2013. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Többségében valószínűleg igaz, hogy ha valaki el tud lazulni, akkor könnyebben mennek a dolgok. Illetve hogy a félelem görcsösséget okoz.

Nem féltem, első babával volt egy komplett 3 órás szülésem.

2013. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat.
2013. júl. 22. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos van akinél igen,de én ellenpélda vagyok! Rettegtem,még a.fenekem is remegett,ennek ellenére 4 óra alatt lezajlott az egész!

Könnyű szülést!

2013. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem féltem,se terhesség alatt, sem amikor menni kellett, teljesen laza voltam . De iszonyú szülés volt.14 óra, nem akartam tágulni, hánytam... stb.
2013. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!