Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rövidlátó kismama szülését...

Rövidlátó kismama szülését befolyásolja az erős szemromlás? Azt olvastam, hogy bizonyos dioptria felett veszélyes lehet a természetes szülés, mert megpattannak az erek a szemben az erőlködéstől. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert már a 2,5 mínuszos szemüvegemmel is rosszul látok. Megyek szemészetre mindenképp, csak a nőgyógyásznak is gondolom be kéne számolnom a szemem romlásáról. Van valakinek esetleg személyes tapasztalata erről?
2011. jan. 3. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem romlott a szemem,de ennyi. 4ről 5re
2011. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én kontaktlencsével szültem meg mindkettőt, sima szülés volt, -3asak a lencsék. ennyi. senki nem problémázott miatta, ki se kellett vennem. Nem is romlott.
2011. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem -4, ill. -2,75 dioptriás volt a szemüvegem. 2008 januárjában volt lézeres szemműtétem, de így sem volt probléma szülésnél. Én úgy tudom, hogy -7 dioptriáig engedik a természetes szülést. Egyébként az igazi lényeg a szemfenék, illetve a retina vizsgálata, én ezt azért szülés előtt megnézettem, de szerencsére minden rendben volt és természetes úton szültem novemberben.
2011. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem -8 és 9-cel is természetes szülést akartak... Több szemésznél is jártam, azt mondta az egyik, hogy csak -10 felett lehet baj, ha amúgy a szemfenékkel minden rendben van... na köszi, nem akartam kockáztatni, szerencsére más miatt, de császár lett. Amúgy egyszerűen elmész szemészhez, kitágítja a pupillát, átvizsgálja a szemedet, és megmondja, milyen állapotban van. Nem hinném, hogy -2.5-nél lehet valami gond.
2011. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

-7,5-es szemem van, de természetes úton szültem (nem volt könnyű szülés), lényeg, hogy becsukd a szemed, mikor nyomsz.

Voltam én is szemészeten, hogy ne kekeckedjenek velem a szülőszobán, mivel mindenképpen természetes úton szerettem volna megszülni a Kislányunkat, gyönyörű élmény volt!

2011. jan. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19:47-nek, én erről nem hallottam, pedig túl vagyok a -7-es dioptrián :)
2011. jan. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktlencsés vagyok, -6-os dioptriával. Mindkettő gyermekemet természetes úton szültem. Nekem azt tanácsolták, hogy vegyem ki a lencsét szülés alatt. Így szemüvegben voltam
2011. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem -7 dioptriát mondtak, de szerintem ez csak egy "irányszám", úgy gondolom, hogy a szem "általános állapota" sokkal fontosabb, mint ahogy azt a Te példád is mutatja. Szerencsére... :)
2011. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha szülsz általában be kell csugnod a szemed,így kisebb az esélye annak hogy bevérzik a szemed!
2012. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már régi a kérdés de leírnám, hogy nekem mit mondtak a szemész orvosok.

13 éves koromban lett 4,5 dioptriás szemüvegem.

A szemüveg az egy dolog, de hogy a géppel mit mérnek az egy másik...az mindig a valós látásromlást mutatja.

Mivel a két szemmel együtt kell látni, ezért levszenk pár diotriát egészen addig amíg, a két lencsével, biztonságos közlekedést és kényelmes, komfortos látást tesz lehetővé.

Nekem a gép most -13-at mér....

Az - 8 dioptriás szemüveg és - 6 dioptriás kontaktlencse.

Szóval a - 6 dioptria, az nem mindegy hogy mi?

Amit viselsz, vagy amit a gép mér?!

A lényeg, hogy nekem egy igen ismert szakorvosnő, azt mondta már 13 évesen, hogy csak császármetszés, és semmit súlyzózás, megerőltetés, vizes vödör cipelés, mert elképzelehtő hogy 50 éves koromra annyira leromlik a szemem, hogy egy igen drága műtéttel lehet - 8-ra visszavarázsolni.


Olvasom a sok hülyeésget, hogy - 10 felett, meg - 8- tól, ez már nagyjából fehér bot, és igen jelentős kockézata van a természetes szülésnek - 5 dioptriás látás esetén.

De ez nagyjából - 3 dioptriás szemüveget jelent.

Ha a szemüveged - 5-6-8 akármi,az már igen nagy gáz....

Hallottam olyan anyukáról akinek romlott másfél dioptriát a szeme, és hát egy vak anyukánál rosszabb nincs...

2013. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!