Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha faros a baba (első), miért...

Ha faros a baba (első), miért indokolt sok esetben a programozott császár?

Figyelt kérdés
Úgy értem, eltérő tapasztalatokat olvasok, valakinek programozott császár van ilyenkor, van, akinek megvárják, míg magától beindul a szülés...Esetfüggő, orvosfüggő, vagy hogy is van ez?

2013. júl. 24. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, és esetfüggő. Engem nem császároztak, pedig faros volt, és úgy is maradt.
2013. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvos függő, de általában azért döntenek a császár mellett nehogy a baba megakadjon és valami baj legyen.
2013. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Nekem faros volt és programozott császár lett a kiírt időpont előtt 10 nappal. Mondjuk annyira nem bántam, meg a baba egészsége nekem sokkal fontosabb volt, mint hogy kockáztassak. De nekem az orvosom akiben megbíztam teljesen eleve azt mondta, ha nem fordul meg császár lesz, így már készültem rá lelkileg és jól is viseltem. Első baba volt, rosszabbra számítottam. Bár rendes szülésre készültem, még szülésfelkészítőre is jártam, minden tudtam a rendes szülésről, mégse az lett... De fő, hogy van egy egészséges kislányom aki 1 éves múlt. Amúgy meg sokkal rosszabb lett volna, ha elindul a szülés és a vége mégis császár lett volna csak előtte hosszú kínlódás...
2013. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Abban az esetben, ha császár, miért kell, hogy programozott legyen? Mármint én úgy tudom, ha marad is a császár, akkor is jobb, ha magától indul meg a szülés (tej, stb miatt). Akkor ezt sok helyen miért nem várják meg? Vagy ennek is orvosi oka van?
2013. júl. 24. 22:33
 5/14 anonim ***** válasza:
A faros szülés veszélyesebb. És mivel veszélyesebb, sok esetben nem kockáztatnak, hanem inkább császároznak. És mivel egyre kevesebb doki van, aki egyáltalán csak látott faros szülést, így egyre kevesebb doki is vállalja be.
2013. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert a programozott császárt tudják olyan időpontra időzíteni, mikor van elég orvos, van szabad műtő stb. Nem az éjszaka közepén kell riasztani az ügyeletest.
2013. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem, igazából úgy van ez, hogy ha már az orvos is biztos benne, hogy császár, akkor neki is úgy a kényelmesebb, hogy kiválaszt egy napot a naptárában és akkor mehet? Kevesebb fejtörés, munka, izgalom...Én nem tudom mit gondoljak..Igazából nem mondok meglepő dolgot, ha bevallom, rólam van szó és engem két dolog miatt zavar ez az egész:

1. ha már nem szülhetem meg természetesen, a vajúdás segít elindítani egy csomó természetes dolgot, amik segítenek felkészülni a babára (hormonok, tejtermelés, stb.)

2. nekem elég fura, hogy a babám nem azon a napon születne meg, amikor ő szeretne, hanem csak úgy "kiveszik" őt..

2013. júl. 24. 22:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is programozott császárral volt altatásban végezték másnap a babám elsőre 20 grammot szopizott és első baba, volt aki simán szült nem is elsőt és mégsem volt teje még hazautazáskor sem. Nem ettől függ, a programozott pedig sokkalta biztonságosabb mert nem tudhatod milyen gyorsan zajlik le a szülés, ha megvárnák még beindul a szülés lehet gyorsabban zajlanak az események mint gondolnák és késő lenne császározni.
2013. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam egy faros szülést. Én négyszer szültem simán, de nem vállalnám be ezt, komolyan mondom! Nagyon durva volt!
2013. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ismerőseim között mindhárom esetre volt példa: programcsászárra is, magától megindult faros szülésre is: éjfél körül folyt el a barátnőm magzatvize, hagyták vajúdni, a doki figyelte, még oxit is kapott, fél kettőkor császározták: élettanilag jobb a mamának és a babának is a vajúdás. Faros 1. szülésre is volt: mire beértek a kórházba 3 ujjnyira volt nyitva, a prof nem engedte a császárt, fogadott orvos ellenére, a baba sem volt nagy 2800 gramm, speciális ágy kell hozzá, de meglett a manó simán. Orvostól függ nagyban és persze attól, hogy érzi magát a gyerkőc a pocakban: lepény, áramlás, szívhang...
2013. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!