Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmesélnétek milyen volt a...

Elmesélnétek milyen volt a császáros szülésetek?

Figyelt kérdés

Nagyon fájt utána ? hanyadik héten volt ? programozott császár volt ? mennyi ideig tartott ?


Minden érdekel, az egész szülés történet és gyógyulás !!


Köszönöm!


2013. aug. 1. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem normal szulesnek indult 10 nap tulhordassal reggel 8kor inditottak, edte 10kor nagyon fajt mindenem 2 ujjnyira tagultam csak ki. Ejfel elott mar szoltam hogy olyan mintha torne a csontom. Panik kapta el a szulesznot riasztotta az orvosom az aneszteseket stb stb osszesen 14en mentunk a mutobe, parom ennyit szamolt. Nekunk fiunkra iszonyatosan rakeszultek mert az en orvosom inditas elotti nap 4660 ra merte a Fiam. Mondta hogy az uh. Gepek altalaban csalnak es minimum 5 kilo lesz. Hat sok minden osszetette a csaszaromat. A teraranytalansag (fiam ahogy "torte" a csontom minden osszehuzodasnal egy hatalmas odema nott a fejEcskejere ami masnapra el is mult. A testen ketszer a nyakan egyszer csavarodott a koldokzsinor. A szive szorakozott a vajudas vegere stb stb stb... De nem lett 5 kilo :) "csak" 4310 es 58 centi :)

Fajni nem faj. Inkabb olyan egeto erzes. En mutet utan 7 oraval mar zuhanyoztam egyedul (mert nekem azt ugy gondoltam hogy.muszaj)

2013. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! Első szülésem: 40+5 napra sima szülésnek indult reggel, indítással, de délutánig semmit nem haladtunk, a baba szívhangja is romlott, ezért altatásban császároztak. Elég nehezen ébredtem, fájt mindenem, de elég jól viseltem, kislányom lett. Másodjára már programozott császárom volt, 39+6 napra. Előző nap kellett befeküdnöm, vizes voltam nagyon, nagy baba lett, így reggelre kiírtak a műtétre. Jót viccelődtünk a borotválásnál, mert igencsak el volt "hanyagolva" ott a nagy pocakom miatt. Betoltak a műtőbe fél 9 után, gerincbe kaptam az érzéstelenítőt, nem fájt, majd azonnal lefektettek, elhúzták előttem a paravánt és már neki is láttak. Nem féltem végig ébren voltam, csodálatos érzés volt! Semmit nem éreztem az egészből, beszélgettünk, kérdeztem mindég hol tartanak. Sok összenövésem volt, így lassabban haladt. Majd mondta a szülésznő, hogy jaj, de hosszú haja van a nagyfiúnak! És akkor felsírt.. 9 óra 17 perckor..áá még most is megkönnyezem!!! Odahozták az arcomhoz, megsimogathattam, lemérték(4 kiló, 51 centi) és felöltözve visszahozták. Csodaszép kisfiam lett, hatalmas égnek álló hajjal, világoskék szemekkel. Összevarrtak, áttoltak a császáros szobába, aznap nem kelhettem fel, de másnap egyedül felültem, fogat mostam, mire behozták a kis csomagot :-) egyedül mentem zuhanyozni, a fájdalomcsillapítót visszaküldtem, annyira jól éreztem magam! Nem mondom, hogy nem fájt, de nagyon jól viseltem, 2 hét után már könnyen tudtam hajolni is a kiságyba. Jelenleg 2 éves a kisfiam, 4 hónap múlva remélem ugyanilyen jól fogom érezni magam a szülőszobán, vagyis a műtőben, mert érkezik a kisöcsi! Te mikorra vagy kiírva? Császár lesz neked is?
2013. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elkuldtem kozben:)

6 ora az orzoben aztan kivittek osztalyra, a 7. Oraban zuhany egyedul es elcammogtam a fiamert. Ott mondta a gondozo hogy mielott elviszem zuhany vernyomas meres stb (80/60 volt a vernyomas a mutet utan) mondtam hogy ezen mar tul vagyok es kerdezte hogy ki volt ott? Mondom senki! EGYEDUL ZUHANYZOTT??? De a vagast ugye nem erte viz. Mondom nem odafigyeltam csak zavart hogy az egesz testem piros a jodtol. Adta a Fiam eltoltam a szobaba es onnantol en lattam el. Az agyat beallitottam felig ulore (emelheto volt) igy nem kellett allandoan fekvesbol felulni... Setaltam sokat, kergettek mindig vissza a szobaba hogy ezt azert meg nem kene es pihenni kell!!! Paromnak mondtak hogy mostmar szoljon ram mert nagyon heges lesz a mehem (akkor en meg nem is hallottam hegszakadasrol es hofy kovetkezo terhessegnel ez kialakulhat...)

2013. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem a 39+6 hètben csàszàroztak meg, sajnos nem tàgultam elèggè igy azt mondtàk hogy a baba èrdekèben jobb lenne csàszàrozni. maga a csàszàr talàn 20 perc ha volt nem tudom pontosan olyan gyorsan tortènt.semmit nem èreztem az epiduràlis szuràsbol csak egy picit a tu hegyèt. nagyon hamar vissza is tèrt az èlet a làbaimba is :) ja ez 19:16 kor tortènt amikor is megszuletett a kislànyom. màsnap reggel màr fel kellett kelni, ami az elso pillanatra kicsit nehèzkes volt de nèmi gyakorlàs utàn màr ment simàn ès lehetett is sètàlgatni. èn csak a seb huzodàsàt èreztem ami kellemetlen de nem mondanàm hogy fàjt volna annyira hogy ne lehetne kibirni. utànna màr minden nap jobb volt, a negyedik napon màr haza is engedtek. otthon màr elèg jo volt mindig csak a felkelès volt kellemetlen utànna mà nem is èreztem annyia amikor kiszedtèk a kapcsokat utànna meg màr semmi panaszom nem volt rà ès a seb is szèpen begyogyult. nekem egyàlltalàn nem volt rossz èlmènyem benne ès a felèpulèsem is gyorsan ment ès fàjni sem mondanàm igazàn hogy fàjt szerintem teljesen normàlis fàjdalom amit talàn a termèszetes szulès utàn is megtapasztalhato valamilyen formàban. most 29+1 hetes terhes vagyok ès remèlem azèrt sikerul most termèszetes uton szulnom de ha nem a csàsàrtol sem tartok. te hànyadik hètben vagy?

2013. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Erzestelenitve voltam olyan mint egy darazscsipes... 1 es 3 voltam
2013. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
két,minden tekintetben pozitív császáron vagyok túl,ami programozott volt,előzetes nagy méh-műtét miatt.Az elsőnél az ismeretlentől való félelem és a spínális érzéstelenítés beadásától való félelem volt a legrosszabb.Utána fájt fájt,de nem volt elviselhetetlen,és az érzéstől sem rémültem meg(az első felkelésre gondolok)mert a műtétemből hasonló volt,csak ott nem volt "jutalmam" egy baba.A császár kb 40-45 perc volt,az első tízpercben már kinn is a baba,bemutatják neked egy két puszi erejéig,így a további időben ezzel voltam/leszel elfoglalva!Nálunk,ez kórházfüggő 12 óráig nem lehet felkelni,azután pedig minden nap ,és minden felkelés egyre jobb.Nekem a legrosszabb élmény a műtét utáni méh összehúzó szuri,amit 3 napig reggel este adnak,na attól olyan voltam mint valami gyerek(belül,amúgy persze csendben tűrtem)vísítva szaladtam volna előle,olyan csípős,lassúnak tűnő kellemetlen fajta szúrás volt. :D :D A harmadik nap belövellt a tejem,mindkétszer ezzel sem volt gond.Első 40+3,második 38+5 volt.
2013. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Èn ma 4hete szûltem csàszàrral,bàr rendes szülèsre kèszûltünk.Úgy tôrtènt hogy szerda este 21 òrakor elfolyt a magzatvizem,hìvtam a sz.nômet ô mondta hogy zuhanyozzak le ès utàna iràny a kòrhàz.Így is tettünk,màr ahogy mentünk be szèp 5perces fàjàsaim voltam,ràraktak ctgre az is úgy mutatta hogy 5percenkènt jönnek a fàjàsok.Megvizsgàlt a doki majd àtöltöztem ès iràny a szülôszoba.Mikor beèrt a szülèsznôm elôkèszìtett,beöntès...stb aztàn vissza a sz.szoba ràrakott ctgre,ami sajnos mutattad hogy enyhülnek a fàjàsok.Abba maradtunk hogy ha ìgy marad a dolog reggel 6-kor beköti az oxit,hàt be is kötöttèk :-( ami szèpen hozta a fàjàsokat,de sajnos nem tàgùltam.Dèlelôttre màr nagyon kimerûlt voltam mert semmit nem aludtam,a fàjàsok meg kezdtek elvisehetetlenek lenni az oxi miatt,ìgy azt javasolta a dokinôm hogy beköti az edàt,kicsit fèltem tôle,de mikor enyhûlni kedtek a fàjàsok nagyon jòl esett. 1òra a hatàsa addig aludtam egyet.Utàna megint jöttek a nagy fàjàsok,kicsit elkezdtem tàgulni,ekkora kaptam mègegyszer edat 4ujjnyira sikerûlt kitàgulnom,19òra alatt,de tovàbb nem mentioned a dolog,kicsit elkezdett lassúlni is a lànyom szìvhangja,ekkora nagyon megijedtem,de azt mondtàk hogy nincs gond csak ô is fàrad.Mèg vàrtunk egy kicsit,aztàn lekapcsoktàk az oxit,ès iràny a mûtô.Nagyon remegtema fàradtsàgtòl meg a hidegtôl is ami a mûtôbe volt.Kaptam gerinc èrzèstelenìtèst amit harmadszorra tudtak beadni,elèg rossz volt mert közben fàjàsaim is voltak,de hirtelen megszûnt minden fàjdalom,csak a szìvem fàjt mert csalòdott voltam,de mint kiderûlt szegèny lànyom nyakàra ès làbàra is ràtekerdett a köldi zsinòr ezèrt nem bìrt kibùjni,pedig màr a feje teteje bent volt a szülôcstornàba,de nem engedte tovàbb a zsinòr.Utòlag hàl istennek!mûtèt utàn 6òràval felàllìtottak zuhanyozni,na az nem volt kellemes de elsôre sikerûlt felàllnom.Zuhiztam aztàn àttoltak a gyermekàgyra,ahol màsnap reggel mehettem a picimèr.Nem kellemes az elsô pàr nap,de nem szabad elhagyni magad,minèl többször fôlkelsz annàl hamarabb gyògyùlsz.Mondhatnàm kb 1hèt utàn màr elèg jòl hasznàltam a hasam,köhögès trüsszentès fàj :-) Màra màr felülök hasizombòl,a hegem is szèpen gyògyùl.
2013. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja 39+6napos voltam elvileg,de a szülèsznô szerint màr a 41.hètben voltam bôven úgy làtta a babàn ès a köldökzsinòron.
2013. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6 vagyok.Az lemaradt hogy a műtét az nagyon érdekes,és felejthetetlen érzés,mert hihetetlen hogy fel vagy észnél vagy és csak a fájdalom inger van kiiktatva! :) A műtét alatt kedvesek voltak,beszélgettek velem még röhögtettek is,és ha oldalra fordítottam a fejem :) akkor a férjemmel szemezhettem egy üvegajtó mögül!Az előkészítésnél és amíg az infúziók folytak a szülőszobában végig velem volt,a műtőbe nem lehetett de az üvegen keresztül "nézhette"A baba ellátásánál végig jelen volt a párom,ő fogta elsőként,és nagyon szuper felvételeket készített ezekről a pillanatokról is nekem!
2013. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia én pont most vagyok túl rajta, sajnos azt kell mondjam inkább 1000 szülés természetesen, mint egy császármetszés. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire rossz, sőt még az orvosomnál is párszor be próbálkoztam, hogy nem e lehetne császár?! Egyértelműen mindig azt a választ kaptam, hogy nem! 4. babám! 40+4 naposan terminustúllépés miatt be kellett feküdnöm a kórházba fájásaim nem voltak méhszájam CG: 2111 volt már hónapok óta, megvizsgált erősebben a dokim délután három órakor majd a szülőszobán másfél órán át kaptam oxitocin terhelést, akkor voltak szép nagy rendszeres fájásaim, majd kiengedtek az osztályra a fájások elmúltak, majd este hétkor a nővérke szólt, hogy jött az orvosom megnézi a magzatvizet majd még durvábban hosszú ideig vizsgált, és közölte, hogy szivárog a víz irány a szülőszoba, előkészítettek, majd este nyolckor felfektettek a szülő ágyra. Fájások hiányában 20:40 kor bekötötték az oxitocint majd folyamatosan emelték egyre magasabbra az adagot, nagyon erős fájásaim lettek gyorsan jöttek alig volt pár perc szünet, az orvosom fél óránként vizsgált, nem tágultam, a fájások már egybe folytak, kaptam méhszájlazító injekciót amiben valami fájdalom csillapító is volt, két fájás közt mindig elaludtam. Éjféltől már nem nagyon voltam magamnál rosszul voltam, csak foszlányokra emlékszem. A baba nagyon fent volt, én továbbra sem tágultam pedig az orvos beleadott apait anyait vizsgálatoknál, a babám szívhangját fájások alatt alig lehetett hallani, vagy egyáltalán nem. Vagy egy órán át figyelte a szülésznő és az orvos a szívhangot, majd arra ébredtem közölte az orvos tovább nem várunk nincs tágulás, a baba túl fent van, rossz a szívhang irány a műtő. Majd megint kicsit bealudtam arra ébredtem egyik kezembe a beleegyező nyilatkozatok a másikba pedig egy tol, mondták, hogy írjam alá, aláírtam közben érzetem, hogy nyomnom kell szóltam az orvosnak itt vannak a tolófájások és most nyomok nyomtam is hármat, de a baba nem haladt semmit. Így kikötötték az oxitocint és bekötöttek egy másik infúziót ami egy csapásra leállította a már tolófájásaimat! Betoltak a műtőbe gerincbe kaptam az érzéstelenítőt, nem éreztem nem fájt már megváltás volt, hajnali két órakor. A műtőbe mindent hallottam húzásokat éreztem nem fájt. Kaptam hányás csillapítót mert hányingerem volt.Remegtem, mint a kocsonya egész műtétét alatt, fáztam is nagyon, ott is elaludtam pár percekre. 02:17 perckor kiemelték a kisfiamat egyszerre felsírt vele együtt én is. 3840 grammal és 52 centivel érkezett. Az orvosom közölte, hogy a pici bal combjára kétszer a jobb bokájára is kétszer rá volt tekeredve a köldökzsinór szorosan, és ez fájások alatt mindig visszarántotta a picikémet, nem tudtam volna semmiképpen megszülni simán. 6 órát voltam az őrzőbe műtét után 2 órával iszonyú fájdalmat érzetem a hasamba kaptam infúziót 3-mat 1 kataflan volt. Remegtem végig a hat óra alatt és továbbra is csak pár perceket aludtam majd felébredtem. Felvittek az osztályra még 6 órát kellett hanyatt feküdnöm iszonyú fájdalmakkal. A nővérke segített felkelni ami majdnem egy órába tellett, soha ne térjen vissza ilyen fájdalom. 3 napig nem tudtam menni, alig bírtam az ágyból kimászni, kellett mindig kb 30 perc, a második napon iszonyatos fejgörcsöt kaptam, nem hatott a fájdalomcsillapító, így öt órán át jegelték a fejemet, majd ez sem használt, és vénás infúziót adtak estére elmúlt. Ma vagyok a hatodik napon, most már jobb. De az elmúlt napok rettenetesek voltak. 4 kapcsom és három varratom volt, ezek kiszedése nem fájtak. A szülőszobán azt mondta a szülésznő, hogy nagy a fájdalom küszöböm, jól bírom, ő már feladta volna. Így végül 40+5 naposan érkezett.
2013. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!