Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Több gyerekes anyukák! A...

Több gyerekes anyukák! A második babát tényleg nehezebb megszülni, mint az elsőt?

Figyelt kérdés

Én azt hallottam,hogy az elsőt és a harmadikat lehet könnyen megszülni,de a második baba az nehéz,és sokkal jobban fáj mint az első és a harmadik.Ez valóban így van?

Az elsővel 24 órát vajúdtam,és utolsó 3 óra volt nagyon kemény,annál már szívtam a gázt,úgy valamivel jobb volt,de fájt.Ha a második baba még az elsőtől is jobban fáj,akkor félek,hogy nem lesz hatásos a gáz újra..epidurálban nem gondolkodom,az elsőnél sem mertem bevállalni.Attól nagyon félek,szóval nálam csak gáz jöhet szóba vagy semmi.Tényleg nagyon fáj a második baba szülése?Nektek hatott a másodiknál is a gáz(már aki amellett döntött)??Nem most szeretnénk következő babát(az első is még csak 3 hónapos),csak már is foglalkoztat ez a gondolat.Ja és hány óra alatt volt meg az első és hány óra alatt a második gyerkőc?


2013. aug. 1. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Én az elsõnèl 21 óràt vajúdtam, a màsodiknàl viszont csak 11 óràt A màsodiknàl csàszàrozni kellett.
2013. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam. Az elsö 12 óra alatt, a második 6 óra alatt, a harmadik 10 óra alatt,nagyon nehezen született meg, mert begyürödött a méhszáj.
2013. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

a lányom 5 óra alatt meglett,fájdalomcsillapítás nélkül,pedig azt mondta a szülésznő kapok majd kis gázt,hát 3 ÉVE VÁROM HOGY KAPJAM...igaz hamar meg kellett szülnöm mert belekakilt a vízbe, és esett a szívhangja stb..,vákuummal született. nagyon nehezen szültem meg egy pillanatban azt hittem ott agyvérzést kapok,és végem.(egyébként túlhordtam és oxitocinnal indították meg mert nem akart előbújni)


a kisfiamat is indították ő is olyan jól elvolt odabent,viszont vele álomszülésem volt,persze ez az EDÁNAK köszönhetem ,persze az utolsó 1-2 óra itt is durva volt falat kaparó,de a kitolás már megváltás volt,annyiból könnyebb volt ez a szülés hogy lassabb volt,több mint 1 napba került míg megszületett,nem siettünk rendben volt odabent ő is,én is csak már előkellett csalogatni így méhszájérlelő kúpot kaptam aminek a hatása tartott ennyi ideig,na meg fájást is kellett erősíteni akkor kaptam az oxit,de kaptam EDÁT is,könnyebben meg is tudtam szülni mivel volt erőm.

a lányommal a fájdalom mindent kivett,első baba volt,nem kaptam utasítást nem tudtam mit hogy kell csinálni csak kiabáltak velem durvák voltak.,


a kisfiamnál meg nem. igaz vele már tudtam mire számíthatok fájás terén,de itt a személyzet is másabb volt.


szóval az első baba 5 óra alatt lett meg első fájástól számítva


a második baba pedig 20 óra alatt lett meg,de itt a durva fájások a tényleges szülés előtt 2 óra volt csak,.


de több baba nem lesz

2013. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

1. 9 óra alatt.Oxitocinnal, burokrepesztéssel indítottak.Egy rémálom volt, könyörögtem a gerincérzéstelenítésért.20 perc volt a kitolás.

2. 4,5 óra volt az egész.Fájt, de nem annyira mint az első.Magától indult be, és nem kaptam semmi pluszt..A kitolás az olyan gyors volt, hogy még a doki is alig ért be a szülőszobára. :)


Én egyébként pont az ellenkezőjét hallottam, mint te.1.,3. brutál és a 2. a legkönnyebb.Hát nekem eddig ez bejött, de nem hiszem hogy kipróbálom hogy milyen a 3. :-)

2013. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Remélem kedve utolsó,hogy a Jó Isten szólt belőled..félek a második baba szülésétől..persze féltem az elsőtől is,de mivel én így hallottam,ezért a másodiktól egy kicsit jobban be vagyok tojva. :) Remélem a második tényleg nem fog fájni jobban mint az első,és remélem,hogy rövidebb is lesz :)

Több gyereket mi sem szeretnénk,a másodiknál megállunk :)

2013. aug. 1. 21:46
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Sokkal könnyebb volt a második szülésem. Az első 11 óra volt elejétől a végéig. Csak a kitolás volt 1,5 óra. Azt mondta a doki nagyon nehéz szülés volt EDA-val. 2 óra ebből nagyon fájdalmas.A második 5 óra fájdalomcsillapító és gátmetszés nélkül. Ami igazán fájdalmas volt ebből max 30 perc. Mindkét szülés után hamar regenerálodtam. Muszály volt. Most várom a 3. babát. Nem félek tőle kicsit sem , hogy nehéz lesz a szülés.

Ne parázz mert lehet pont ezért nem tudsz majd annyira ellazulni, hogy könnyen tágulj. Nem lesz semmi gond. 1 órával szülés előtt még nevetgéltem férjem és a szülésznő viccein.

Boldog babavárást!

2013. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
ez annyira egyén függő, egyik rokonomnak a harmadik szülés volt a leghosszabb/rosszabb pedig semmi gond nem volt csak nehéz szülés volt. Biztosra nem lehet tudni előre.
2013. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Nekem hosszabb volt és nehezebb. Az első 9,5 óra alatt meg és közepesen fájt. A másodikkal 24 órát vajúdtam és burkot kellett repeszteni, majd kinyomták belőlem a babát, nehezen tágultam!! Azt hittem sose lesz vége.. A harmadik viszont pikk-pakk 3 órán belül kint volt burok repi után.. Szóval nekem a második volt a legnehezebb.
2013. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Első szülés: burokrepesztés+oxi, 3 órára rá megszületett. Könnyű szülés volt. Fájt persze, egy óra volt az igazán nehéz, mégis könnyű volt ahhoz képest.

Második szülés: túlhordás, indítás, burokrepesztés+oxi, 3 órára rá megszületett. Jobban fájt, de a terhesség is kikészített a másodiknál. A második baba fiú lett, én erre fogom:)

Ettől függetlenül lesz harmadik, ha Isten is úgy akarja, mert mi igen.:) De nem most...

Kedves Kérdező! Ne félj a szüléstől, mert az valóban csak gátolhat majd, ahogy valaki írta is. Mindenkinek más a szülése, s mi magunk is egy szülésen belül mást élünk meg jónak, illetve rossznak. Nekem a másodiknál pl.nem fájt a gátmetszés, holott végig ettől rettegtem, mivel az elsőnél az fájt leginkább. Ellenben a másodiknál végigszenvedtem a varrást, ami az elsőnél sima ügy volt, nem éreztem. Melyik volt ilyen szempontból a könnyebb? Nem tudom, más volt.:)

2013. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Húúú..úgy látom akkor ez is egyén függő..mint általában minden :(

pedig azt hittem,hogy majd ,,jó híreket kapok,, de úgy látom mindenkinél változó,nincs arany középút.

Hát akkor majd kiderül nálam is,hogy könnyű lesz-e vagy nehéz.

Egyébként csak most vagyok besz.rva,hogy mennyire fog fájni(pedig még terhes sem vagyok..őrület :D ),de persze amikor már ott leszek a sz.szobán nem lesz időm ilyenekkel foglalkozni csak csinálni amit kell :) Az elsővel is így volt..féltem nagyon a szüléstől,mivel még azt sem tudtam,hogy hogyan zajlik le egy szülés(vidit láttam róla,de átélni egészen más dolog),de amikor már felkerültem sz.szobára egy pici félelem sem volt bennem mert akkor már nem azzal foglalkoztam :)

2013. aug. 1. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!