Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehezebb egy faros babát...

Nehezebb egy faros babát megszülni, mint egy fejvégűt?

Figyelt kérdés
A dokim nem császárpárti, ezért csak végső esetben műt. Írnátok tapasztalatokat, kicsit be vagyok tojva! :)))
2012. júl. 25. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz faros szülésről nincs élményem, de biztatásként elmondom hogy még a szülés előtt pár pillanattal is megfordulhat.
2012. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen! Nekem pont emiatt lett császár. Mondta a dokim, hogy annyira ki kellene hogy tekerjenek engem is, meg a gyereket is, hogy súlyosan sérülhetek én is, és a kicsi is. Azt is mondta, hogy ha a 2. vagy 3. baba lenne, akkor meg lehetne próbálni, de mivel nekem 1. baba volt, és nem is vagyok egy testes nő, így nekem nagyon nehéz lett volna.

Ne parázz, a szülés előtt egy órával is befordulhat! :)

2012. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Két olyan ismerősöm van, aki faros babát szült. Egyiknek már megvolt a programozott császár időpontja, épp a farfekvés miatt. De a szülés hamarabb beindult, és a kisbaba olyan gyorsasággal jött, hogy mire beértek a kórházba, jóformán meg is volt, tehát a császár elmaradt, és a szülés komplikációmentes volt.

Másik anyukának viszont elakadt a faros babája, ezért nagyon nehéz szülés volt, a baba is oxigénhiánnyal született, viszont szerencsére nem lett maradandó baja, de az anyukája a mai napig sajnálja, hogy nem vették ki inkább gyorsan császárral.

Sok doki nem vállalja be a faros babákat, mert nagyobb a komplikáció esélye, viszont nem egy pozitív példát is hallhattunk már, tehát egyáltalán nem lehetetlen dolog. Ha dokid szakértő ezen a területen, akkor gond nem lesz! A dokik többsége főleg azért sem akarja, mert nincs is ebben tapasztalata.

Nekem amúgy úgy volt, hogy faros baba miatt császárom lesz, aztán lánykám úgy döntött mégis befordul!

Bárhogy is lesz, ne félj! Bízz a dokidban és a babád ügyességében!

2012. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Reménykedem hogy megfordul, de van egy olyan érzésem(nevezzük anyai érzésnek), hogy így marad!
2012. júl. 25. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, igaz 23 éve volt, azóta az orvostudomány is fejlődött. Anyukám farral szült meg engem, és hát amiket elmesélt. Majdnem ott maradtunk mind a ketten. Nem akarlak megijeszteni meg semmi komolyan!!!! De én úgy tudom, ha a baba faros akkor semmi kétség császár. Bár hallottam olyat is, hogy a kismama faros babát szült és minden simán ment.

Könnyű szülést kívánok neked.

3 hós kislány anyukája :)

2012. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyermekem faros volt. Az elsőnél rettegtem attól, hogy így kell megszülnöm, mert az én orvosom sem császárpárti. De mivel a fiam lábtartásos volt, vagyis nem a popsija volt elől, hanem a lábai, így képtelenség lett volna megszülni, ezért megcsászározott. A 2. babánál nem volt kérdéses, ott programozott császárom volt.

Nekem 1 ismerősöm van, aki faros babát szült hüvelyi úton. Az orvos azt mondta, nem nagy baba, próbálkozzanak megszülni. Megpróbálkoztak. A kisfiú végül 3800 grammal, teljesen egészségesen megszületett, de az anyukája nagyon sokat szenvedett vele, kívül-belül teljesen szétszakadt. Másnap műteni is kellett, már nem tudom pontosan, hogy miért. Azt mondta, bárcsak császározták volna meg, mert ezek után több gyereket biztos nem fog vállalni.

2012. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!