Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolcon a Semmelweis kórházb...

Miskolcon a Semmelweis kórházban szült valaki?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok vannak? Illetve hogyan lehet ott szülni? Muszáj lenni választott orvosnak hogy ott szülhessek? Első babámat várom és sok mindennel nem vagyok tisztába. Valaki szült Dr. Shittu Gafarnál? Milyen orvos és mennyi pénzt kér el átlagosan? Köszönöm előre is a válaszokat! 23hkm

2013. aug. 2. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 3 hónapja szültem ott :)

Tapasztalataim:csak kedves orvosokkal és nővérekkel találkoztam :) 8 napot feküdtem bent a kórházban(4-et szülés előtt és 4-et szülés után).Mindenki kedves volt.Nem volt fogadott dokim,ügyeletesnél szültem(Dr. Dudás Ernőnél és Dr. Gönczi Nóránál).De Gafarral is találkoztam,ő is bent volt aznap amikor szültem.Nagyon kedves,aranyos orvos.A szülésem napján éjszaka 3:40-kor elfolyt a m.vizem,így kerültem fel sz.szobára.Fél11-kor jött egy doki(Hajas) megvizsgálni.Majd délben jött Gafar és ő vette észre,hogy nem folyt el az össze m.vizem,azért nem voltak elég erőteljes fájásaim.Ő repesztette meg nekem a burkot,nagyon ügyes volt,semmit sem éreztem belőle.Ő mondta el nekem vajúdás közben,hogy milyen fájdalomcsillapításra van lehetőségem(EDA,gáz).Én gázzal szültem.Aztán szülés után ő varrta össze a megrepedt méhszájamat.Semmit sem éreztem belőle,kb vagy 2 tűszúrást,azon kívül többet nem,de az sem fájt,nagyon ügyesen varrt.A gátamat a szülésznő varrta össze.Atóniás vérzésem volt szülés után,és amíg nem sikerült elállítani a vérzést ő is ott volt mellettem és segédkezett a kollégáinak.És pedig mint mondtam,nem volt fogadott.Szóval mindenki kedves-aranyos volt :)

A csecsemős nővéreket is kenyérre lehet kenni,ha valami nem megy akkor segítenek(pl mellre tenni a babát),vagy ha nem tudod megetetni-megitatni pohárból a babát akkor megteszik helyetted csak szólni kell :)


3 hós fiú anyukája

2013. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Decemberben szültem ott, nekem se volt fogadott orvosom, pénzt se adtam senkinek.

A szülésznő rettentő kedves volt, sokat segített lelkileg is a szülésnél.

Ügyeletben sajnos nekem is épp Gönczi Nóra volt, ez egy mogorva, "katonás" nő, nagyon nem volt szimpi, Dudás Ernőt meg kerüld messzire, nagyon rosszakat hallottam róla.

Mikor vajúdtam bejött (köszönés nélkül), de szerencsére nem vizsgált meg, csak flegmán belelapozgatott a papírjaimba.

A csecsemősök közt van kedves és mogorvább is, de 3-4 napot ki lehet bírni.

Ha kérdésed van mindig kérdezz, akkor segítenek, megmutatnak mindent, de amúgy maguktól nem állnak le magyarázni.

A legaranyosabb az osztályon a takarítónéni volt :)

2013. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát azért megcáfolnám a válaszod kedves második!!

Gönczi Nóra oly annyira kedves volt,hogy nekem végig szépen levezette a szülést,ő mondta,hogy mikor lélegezzek és mikor nyomjak,ő könyökölt bele a hasamba mert már egyedül nem bírtam volna kinyomni a fiamat.Dudás az elején nekem is kicsit mogorvának tűnt,meg nyomás közben rám szólt,hogy nyomjak erősebben meg szedjem össze magam mert esett a fiam szívhangja és gyorsan kellett kinyomni,de miután megszültem megdícsért,hogy ügyes voltam.Meg ott volt végig szülés után is még,ő is azon volt hogy az atóniás vérzésemet minél hamarabb el tudják állítani..engem meg is vizsgált Dudás kitolás előtt,nézte,hogy mennyire van már lent a baba feje de egyáltalán nem fájt.Úgyhogy lehet,hogy nem voltál neki szimpatikus azért viselkedett veled úgy.Szülés után a reggeli vizitekre jött Gönczi Nóra is,kedves volt velem ő is..jó nem azt mondom,hogy kinyalta a s.ggem,de kedvesen beszélt,ő is megnyomkodta a hasam,nézte,hogy a méhem milyen ütemben húzódik össze.És én sem adtam egyiknek sem pénzt!!Érdekes módon velem a csecsemősök is kedvesek voltak meg az osztályos nővérek is,úgy néz ki akkor,hogy én mindenkinek szimpatikus voltam. :)

Első voltam.

2013. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja kedves kérdező,arra nem válaszoltam,hogy milyen esetben szülhetsz ott.

Én azért szültem(szülhettem)ott,mert tiszaújvárosi vagyok,és területileg oda tartozom!!Ezelőtt még a Megyei Kórházé volt tiszaúj is(akkor azt mondtam,hogy fogadok dokit a Semmelweisben,hogy ott szülhessek,de a terhességem alatt áthelyezték tiszaújt a Semmelweisbe így nem kellett fogadnom dokit).Ha tudod,hogy területileg nem oda tartozol,akkor nem árt felfogadnod egy dokit onnan,hogy ott szülhess,máskülönben automatikusan abba a kórházba visz majd a mentő szülni,ahová tartozol.

Első voltam.

2013. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gönczi ott se volt a szülésnél nekem szerencsére, csak azt nézte mennyire tágulok, meg burkot repesztett, a kitolásnál csak a szülésznő volt bent.


Dudásról meg csak annyit, hogy barátnőmnél UH-on nem talált szívhangot, közölte szenvtelen hangon, hogy a magzat elhalt, meg kell szülnie a halott babát.

A barátnőm férje verte ki a balhét, hogy nézzék meg 4d UH-on is és láss csodát, élt a baba, csak a sima 2D-n valamiért nem látták jól.

Ugyanez a Dudás egy ismerős kismamánál, akinek viszont valóban elhalt a terhesség, mikor kérdezte a kismama testében a halott magzattal, hogy most mi a teendő, a doki csak annyit mondott, hogy ráér az abortusszal még 2 hétig...

2013. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenki szulhet ott. Nincs olyan, hogy bemesz szuli, es hazakldenek..Vag mire gondoltal?

Javaslom, menj el a nyilt napra, ha jol emlekszem minden honap utolso csutortoken van!


Apuka bejohet, vagy barki, akit alasztasz. Beoltozni ott tudsz es vehetsz gepbol ruhat.


Nekem fura volt azt olvasni itt az egyik hozzaszolotol, hogy a szuleszno varrta ossze. En errol nem is hallottam. Engem orvos varrt ossze es az ismeroseimet is.



Amugy hova jarsz erhes gondozasra?

Ha barmit nem tudsz, hivd fel a szuleszetet, kerd a szulesznoi szobat, s ok valaszolnak neked, de a nyilt nap utan is felteheted kerdeseidet.

Ezen felul meg itt is talalsz infokat.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2013. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zozo... válasza:
Bajcsyban volt (2017) Dr. Gönczi Nóra a fogadott orvosunk. Egy igazi angyal!!!! Köszönjük neki, hogy világra segítette kislányunkat (Vivien). Többórás rendelés után jött be a kórházba hozzánk. Végig segítőkész és aranyos volt. Segített magyarázott mit miért, támogatott, biztatott. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Szülést megelőzően is volt, hogy ő hívta a páromat, hogy hogy van. Utána többször benézett hozzá a kórterembe. Még egyszer mondom, csak ajánlani tudom!!
2017. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!