Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Próbálta már valaki Dr....

Próbálta már valaki Dr. Czeizel Endre tanácsát, és bevált?

Figyelt kérdés

Mi is szeretnénk egy kislányt,mert van már itthon 2 kisfiú,de jó lenne biztosra is menni,mert mindkét szülésem császármetszéssel volt,így a 3. is tutira az lesz majd,ezt az orvos mondta.


Lépések


A tüszőrepedés napjához igazítsuk a megtermékenyítést! Dr. Czeizel Endre szerint bár tudományosan nem teljesen megalapozott ez a fajta befolyásolás, azonban működhet. A lényege, hogy az Y kromoszómát tartalmazó ondósejtek gyorsabbak, mint az X kromoszómát tartalmazóak. Ezért ha kislányt szeretnénk, akkor korábban, 72 órával a tüszőrepedés előtt kell szeretkeznünk.

A hüvely vegyhatásának befolyásolásával is hatással lehetünk a születendő gyermek nemére. Dr. Czeizel Endre szerint kísérletekkel is bizonyították, hogy nagyjából 75%-os valószínűséggel lehet befolyásolni ez alapján a nemet. A hüvely savasabb kémhatás mellett inkább az X-es, lúgosabb kémhatás mellett az Y-os kromoszómákat fogadja be. Vagyis a gyakorlatban:

Szerezzünk be egy hüvelyirrigáló (öblítő) eszközt.

Ha kislányt szeretnénk, akkor 1 liter langyos vízzel keverjünk össze 1 evőkanál 10%-os konyhai ecetet.

Ha kisfiút szeretnénk, akkor 1 liter langyos vízzel keverjünk össze 1 evőkanál szódabikarbónát.

Az üres fürdőkádban öblítsük át a hüvelyünket a folyadékkal, melyet a hüvelyirrigálóba töltöttünk.

A felénél egyszer szorítsuk össze a hüvelyünket, hogy a folyadék kb. 5 percig bent maradjon.

Ha végeztünk az öblögetéssel, 30 percen belül szeretkezzünk a párunkkal.


2013. aug. 7. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vált be, fiam lett. De elsőnek meg lányom, amikor meg pont az ovu napján voltunk együtt. Akkor nem volt semmi trükk.

Másodszorra is lányt akartam, meg is próbáltam mindent. Nálam a felsőbb hatalom döntött, nem tudtam befolyásolni.:)

2013. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

:-) Ez nem csupán "ettől" függ.


Mi próbálkoztunk,csak mi fiút szerettünk volna két lány után... hát nem jött be :-) 8 hónapos volt a 3. lánykám,amikor megint babás lettem,nem terveztük,és fiú lett. :-) / El sem akartam hinni,mikor a doki megmondta,hogy kukackát lát :-) /

2013. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!