Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban ragaszkodnak a...

A kórházban ragaszkodnak a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonathoz?

Figyelt kérdés
Mert nekem 2 éve volt az esküvőm és van másolat az anyakönyvi kivonatról. De ha 300 napnál nem régebbit kérnek, akkor be kell szereznem frisset.
2008. jún. 29. 11:13
 1/8 anonim válasza:
szia!Szerintem nem kell, csak az apasági nyilatkozatnál.Jó babavárást!
2008. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A kórházban nem, de az okmányirodában igen. E nélkül nem állítják ki a baba anyakönyvi kivonatát, ami nélkül semmit nem tudtok tovább intézni.

A 300 napnál nem régebbi anyakönyvi kiv. amúny ingyenes és ott állítják ki ahol összeházasodtatok.

sok sikert!

2008. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kell bizony, es kerdezz ra a korhazban, mert van, ahol elfogadjak a 300 napnal nem regebbit, es van, ahol 90 napnal nem regebbi kell.

A korhazba is kell mar vinni.

2008. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez önkormányzat függő. Én pécsi vagyok és Szigetváron szültem, ezért mi is beszereztük mert már 9 éve házasok vagyunk, de nem kellett. Elvittük az eredetit és azt kérték. Amúgy ezeket a hivatalos dolgokat mind a kórház intézte, nekünk csak a gyeremekünk TAJ kártyáját meg a GYED, és az anyasági támogatást kellett elintéznünk. Boldog babázást. T.

2008. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk azt mondták az okmányirodában, hogy csak akkor kell, ha nem ugyanott állítják ki a születési anyakönyvi kivonatot, mint a házasságit. Vagyis, ha pl. Debrecenben volt az esküvő, de Bp-n születik a baba, akkor kell, de ha ugyanott volt az esküvő, ahol a baba születik, akkor nem kell.

2008. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez ervenyes a keruletekre.

Na de hat altalaban az ember nem ott szul pont, ahol hazasodott.

Ha mas keruletbe szulsz, mint ahol eskudtel, rogton kell a hazassagi kivonat, es nem lehet regi, tehat be kell szerezni ujat/masolatot.

2008. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NEkem február végén volt az esküvőm,16nap mulva szülők és a kház 30napnál nem régebbi házasságit kér,nem semmi mi-még egy papír amiért rohangálni kell.Amúgy már rákérdeztem ingyenesen kiállítják ,ott rögtön csak macera az utánna járás..Sztem kérdezz rá,intézmény függő amúgy.38hetes kismama
2008. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nyíregyházán csak akkor kérik,ha nem ott lett kötve a házasság. Egyébként nem kell.
2008. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!