Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor számít "túl kicsinek"...

Mikor számít "túl kicsinek" egy újszülött?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy kb mekkora az a súly, ami még "normálisnak" mondható és mikor szorul esetleg kezelésre, inkubátorra, koraszülött kezelésre annak ellenére, hogy a 37. hét után születik a baba?

Ma voltam UH-n, a papíron az áll, a magzat méretei 38/2 hetes átlagos fejlődési ütemű magzaténak felelnek meg.

(BPD: 96 mm, HC: 320 mm, AC: 342 mm, FL: 71 mm, becsült súly: 3330 gr)

A nagyobbik fiam 36 hétre született 1700 grammal, a kicsi 40+4 hétre 3200 grammal, kicsit aggódok, h mennyit tévedhet egy súlybecslés (Ma vagyok 37+2 hetes) és nem-e lesz mégis pici a baba, főleg,h elvileg a hét vége felé császároznak, tehát alig 38 hetesen.

Kicsit bennem van a para az első szülés óta, nem szeretnék megint heteket kórházban tölteni, mert pici a baba és hízlalni kell:(


2013. aug. 12. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 2500 gr alatt számít kis súlyúnak az újszülött. Viszont az egyik szobatársam babája 36 hétre 2.200 gr-al született és nem vitték el a koraszülött osztályra.
2013. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 38. hétre 2420 grammal és 47 cm-el született. 3 nap után haza is jöhettünk. Annyi volt csak az egész, hogy elküldtek fejlődésneurológiára. Az egyetlen kezelése az volt, hogy kapott valami cukros löttyöt, meg rárakták valami melegítős akármire. De se koraszülött kezelés nem kellett, se inkubátor. Szerencsére nem is sárgult be olyan szinten, hogy be kelljen rakni a fény alá. Az első 1-2 napban kellett neki egy kis pótlás, utána már nem. Csak sajnos 2 hós kora óta tápszeres. Teljesen úgy fejlődik, mint a társai. Születési súlyát már rég megduplázta. Már 9 hónapos, 9 kg és 72 cm. Feláll, ül, mászik, kezünket fogva, vagy bútorokba kapaszkodva sétál. Még annyi, hogy 2300 grammal hoztuk haza a kórházból. De azon kívül, hogy egyen csak akkor és annyit amennyit ő szeretne mást nem mondtak.
2013. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ez bíztató.Remélem a súlybecslés is "jó" esetünkben, vagyis nem téved sokat, főleg nem úgy, h jóval kissebb lenne a pici fiam.:)Nagyon örülnék neki, ha minimum 3 kg lenne mikor megszületik.Istenem, már csak 2-3 nap!El sem hiszem, "tegnap" láttam meg a két csíkot a teszten:)
2013. aug. 12. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha megszületett a pici ird meg mekkora lett végül!
2013. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, megírom:) Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lesz az eltérés.Sok ideje már nincs hízni, csak pár nap, szóval...:)
2013. aug. 12. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
2500gramm alatt számít kis súlyú ujszülöttnek!
2013. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én most töltöm a 37. hetet, szerintem pár nap van már csak vissza mert sok a jósló és már 2 hete bő egy ujjnyira nyitva vagyok. De lényeg hogy múlt héten 2400-2500 g-ra becsülték és ha időre születne sem lenne 3 kg azt mondták. Én nem aggódok hogy picike lesz, csak azon hogy ne kelljen tovább bent maradni emiatt mert van egy 1,5 évesem is itthon. Szerintem ez kórházfüggő amúgy és nemcsak a születési súlytól függ hanem hogy hogyan szopik, megindul el a tej és súlya rendesen...stb
2013. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislánya 2480 g-mal született. Nem vizsgálgatták a születési súlya miatt, ugyanannyi időt töltöttek a kórházban. Azóta kis vasgyúró már.
2013. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 37+2 napra született sürgősségi császárral. Az előtte való héten 2800 grammosnak jósolták, de 2500 grammal született és 2470-nel jöttünk ki a kórházból. Nekem is azt mondták a kórházban, hogy ha nem ütötte volna meg születéskor a 2500-at, akkor koraszülöttnek számítana, de így nem. Nem is kellett semmilyen kezelést kapnia. A zárójelentésre azért rá volt írva, hogy "enyhén dysmaturus". Most már 3 hónapos és 5,5 kiló :)
2013. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én fiam 38hétre született 2600-zal, de őt infúziózták 4napig, mert semmit sem akart csinálni... nagyon gyenge volt, le is fogyott, de aztán 4nap mulva - mikor a doki megfenyegette, hogy viszik valami spéci klinikára, akkor mintha érezte volna... de visszatért - vagy előjött belőle az élet. Elkezdett enni, és végre normalizálódtak az értékei. Így 8nap után hazamehettünk.

Őt koraszülöttnek mondták-a viselkedése alapjá, és hiába született 38hétre a záróa 36-37hetet írtak.

Meg amit az utolsó válaszolónál volt, a dysmatur- na ezt mondta rá a gyerekorvosunk, hogy átnézte a kórházi papírjait.

Valószínűleg az volt a gond vele- amit utólag a fogadott dokimmal kilogikáztunk, hogy nagyon vékony köldökzsinórja volt és valószínű, hogy nem jutott neki elég táplálék a pocakomban. Ezért volt nagyon gyenge, mikor megszületett és valószínű ezért is született meg 2héttel hamarabb.

EDgyébként az első pár napot leszámítva semmi gond nem volt vele, hálistennek. Nagyon szépen fejlődött, már három éves mult, és teljsen átlagos testméretekkel rendelkezik. 14kg és 98cm. :)))

2013. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!