Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg elkerülhetetlen a...

Tényleg elkerülhetetlen a császármetszés?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és 1. osztályos korom óta hordok szemüveget. Jelenleg az egyik 6,5-ös a másik 8,5-ös. A szemorvos mondta hogy felejtsem el a természetes szülést, de annyira aggódom a császár miatt, mert mégiscsak egy műtét és utána nem az anyukánál van a gyerek. Túl komolyan veszem az egészet, vagy tényleg ennyire rossz a helyzet?

2013. aug. 14. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Na, a rövid-, vagy távollátás ma már nem indikáció. Nagyon komoly szemfenék elváltozás kell, hogy indokolja a császármetszést. Én 3 szemésznél voltam, ők is csak javaslatot tehetnek erre. A szülész dönt. Ha csak rövid-, vagy távollátó vagy, akkor szülhetsz simán. Ha más szembetegség is társul hozzá, akkor nem. Tapasztalat.

Egyébként én mindkettőt császárral szültem, túlélhető. Az elsőnél még az erős rövidlátásommal indokolta a szemész a javaslatot, akkor még lehetett (10 éve). Mégis vajúdtam, nem tágultam, ezért lett császár, nem a javaslat miatt. A másodiknál meg senkit sem érdekelt, nem is adhattak róla papírt a szemészek (ma már más a rendszer). Mellesleg, ha természetesnek indul, akkor sincs rá garancia, hogy nem lesz császár a vége, de a lényeg az, hogy a baba épségben kijöjjön valahogy.

2013. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 salvadorina ***** válasza:
Még van pár éved ezen aggódni. Amúgy meg nem olyan vészes a császár, mint ahogy sokan beállítják. :)
2013. aug. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A te esetedben a szemfenék állapota alapján, és nem a dioptria alapján lehet tanácsos a császár. Tehát azt kell várandósság alatt megvizsgálni, és ha az ok, akkor jó esélyed van a természetes szülésre.

Jobb kórházakban a császár után is a szülőknél van a gyerek, az apja foghatja varrás ideje alatt, és a megfigyelési időben is együtt lehet a család. Természetesen szoptatáshoz kell a segítség, míg nem tudod tartani a gyereket, de ez nem ok arra, hogy külön legyen.

2013. aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sztem túlreagálod. Ha az embernek gyereke születik, az nem rossz dolog, vagy helyzet, ahogyan fogalmaztál, az, hogy hogyan pedig teljesen mindegy, a végeredmény egy és ugyanaz. Mindkét szülési lehetőség, hordozza magában a negatívumot és pozitívumot is. Egy term. szülés, sokkal fájdalmasabb, több ideig tart, beszorulhat a gyerek, vagy nem tágulsz rendesen,akármi, viszont sokkal nagyobb élmény mint egy császár, aholis felfekszel az asztalra, előtte elérzéstelenítenek, majd arra eszmélsz,hogy ni már mutatják is a gyereket. Kevésbé eufórikus, bár ezt is embere válogatja, mint egy term. szülés. Tény,hogy utána úgy mozogsz napokig, vagy hetekig mint egy görbe hátú lajhár, de az idő mindent begyógyít. Nekem spec. császárom, a rosszabbi fajta, nem ecsetelem, de sztem én kivételes eset vagyok... :D, a műtét után közvetlen, persze,hogy nincs veled a gyerek, de nem is bírnád, jobb kipihenni az egészet, ha egy fél napot is töltesz emiatt ágyban, vagy egy egészet, nekem utána végig velem volt a gyerek a kórházban,nem is nagyon hagyták,hogy betoljam a csecsemősökhöz, szóval, ne spilázd túl, ezt is azt is túl lehet élni, és a végeredmény a fontos. !!
2013. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem az első spinális érzéstelenítéssel volt, még a műtőben megölelhettem a babát, 3 óra múlva hozták szoptatni, tudtam tartani, mellettem feküdt az ágyban, úgy tették oda, hogy szoptathassam. A második altatásban volt, akkor sem kellett segítség, először felültem, aztán felvettem a babát a kiskocsiból. Jól van ez kitalálva, hidd el. Ne borulj ki ezen előre, főleg ok nélkül.
2013. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én szülésemet holnap indítják, és igenis számít a dioptria, nekem -5 alatt van mindkettő. A szülésznő mondta hogy 5 felett csak császár.
2013. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez hülyeség, amit az utolsó írt. Nekem mindkét szemem -7 dioptriás, simán szültem.
2013. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg hülyeség, 8,5 nekem mindkettő, ez már nem számít. Csak a szemfenék állapota.
2013. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!