Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik a szülés után...

Mi történik a szülés után velem, babámmal, párommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom mi hogy fog történni szülés után és nagyon érdekelne!

Pl. megfogom a babámat és átsétálok vele a szülőszobából a kórterembe? Vagy fel se tudok majd kelni, esetleg tolókocsival tolnak át? És a párom jön velem, vagy őt elzavarják? És mi lesz a babámmal??? Végig velem lesz már utána vagy elveszik?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

35hetes kismama :)


2009. okt. 28. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Győrben szültem 16 hónapja.

Szülés után rámtették a babát-apa végig velem volt, elvágta a köldökzsinórt... majd elvitték, lemérték, felöltöztették-akkor apa ment a kicsivel, engem lemostaak. Apa visszajött, közben összevarták a gátat, majd visszahozták a kicsit is, cicizett, majd ott feküdtünk hármasban 2 órát. Akkor jött a nővér, megint lemosott, tolószékbe segített, kezembe adta a picit, apa meg hozta a cuccaimat, és vittek a nőgyógyászati osztályra, átsegítettek az ágyra, és otthagytak. Apa még ott volt kicsit, kipakolt a bőröndből, örültünk egymásnak, majd este 9 lévén hazament, mert fáradt vol, másnap meg dolgozott.

2009. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ(hol szülsz,császár vagy hüvelyi,milyen állapotban leszel stb.)Én a Szt.István khzban szültem,a férjemmel.A baba bő 2 óra alatt született,semmilyen beavatkozás nem volt(infúzió,gátmetszés).A hasamra tették,majd kb.5 perc múlva elvitték felöltöztetni(a szülésznőm és a férjem)A dokim addig velem maradt.Amikor visszajöttek,a férjem a baba és én 2 órát még ott maradtunk(megfigyelés)Ezután tolószékben letoltak az osztályra(nem engednek egyedül,meg sétálva,nehogy elájulj)a babát a szülésznőm vitte le(külön)Miután elrendeztem a cuccaimat és gyorsan lezuhanyoztam a férjemmel együtt elmentem a babáért.Ettől kezdve a pici végig velem volt,a kórteremben vizsgálták,csak 1x vitték el pár percre,amikor a BCG oltást kapta.Én szerencsés vagyok,mert könnyen és gyorsan szültem,ezért rögtön mindent meg tudtam csinálni a baba körül is,és magamat is simán elláttam.Neked is hasonló jókat kívánok!
2009. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sote 1:Megszületett a picurink,a hasamra rakták.Utána apa elvágta a köldökzsinórt és elmentek a szülésznővel megmérni a kicsit meg felöltöztetni stb.Addig nekem meg kellett szülni a méhlepényt,utána összevarrtak.Amikor már tiszta voltam(lemosdattak)bejött apa a babával és megpróbáltuk a szopizást.Kb:egy másfél óra múlva elvitték a babát,adtak nekem 2 szelet májkrémes kenyeret és miután megettem elmehettem zuhanyozni.Akkor kellett pisilni is és szólni kell majd hogy tudtál -e mert az nagyon fontos,nehogy nagyon megteljen a hólyagod.Amikor letusoltam akkor mehettem fel a szobába(nem tolószékben,de nem is éreztem szükségét)mert a babás szobában csak reggelre lett hely.Akkor még beszélgettünk a párommal egy kicsit és csak aztán mentem aludni.Szép,könnyű és gyors szülést kívánok:)
2009. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy siimán szülhetek, mindent megteszek amit tudok, hogy ne kerüljön sor császárra :)

Mennyi idő után pihentétek ki a szülést? Vagy akkora az izgalom, hogy végre ott van picurka, hogy nincs is ilyenkor fáradság, fájdalom?

Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek!

2009. okt. 28. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
A szülés úgy zajlott, hogy hasamra tették a babánkat, aztán apa elment méricskélni meg öltöztetni a babát a csecsemQssel. Aztán 2 órát feküdtünk a szülQszobán, apa, babánk, csak mi hárman. kislányunkat elvitték a csecsemo osztályra, fel kellett kelnem, pisilni, zuhanyozni. A kórterembe pedig a lábamon mentem be, nem is jutott eszembe, hogy tolókocsival menjek. Apa hazament, én pedig repkedtem a boldogságtól, hogy van már babánk. Nem tudtam aludni egy percet sem. Az 1. éjszakán nem is aludhattam a babámmal, hogy kipihenjem a szülést, de persze egy percet sem tudtam aludni. :) Könnyq szülést kívánok
2009. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3.válaszadó vagyok.Állítólag annyira tele van az ember ilyenkor adrenalinnal,hogy nem is tud aludni.Én sem tudtam,csak 2 órát összesen.Aztán olyan fáradt voltam a bent töltött napok alatt,hogy alig vártam,hogy hazajöjjünk és apa segítsen egy kicsit a baba körül.Most vagyok pocakos a következő manóval ,de most biztos másképpen csinálom a kórházi napokat.Amikor a baba alszik én is fogok(Az első babával jöttek a látogatók,ha meg éppen nem volt senki akkor meg a lányokkal dumcsiztunk a szobában).
2009. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!