Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindulna a szülés, akkor...

Ha beindulna a szülés, akkor mindenképpen fájással kezdödik?

Figyelt kérdés
azért kérdem,mert olvastam egy olyan sztorit,hogy a nö elment nagy wc-re,és beindult hirtelen a szülés.fájás,és magzatviz folyás nélkül.gondolom teljesen nyitva volt a méhszáj,vagy nem tudom.persze korházba szült,mert,aztán egyböl bevitték korházba.
2009. okt. 29. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, nekem nem azzal indult. Elkezdett folyni a magzatviz. Ne aggodj, eszre veszed!
2009. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a magzatvíz folyt el előbb, a fájások sokkal később jöttek, már a kórházban, mivel ilyenkor azonnal menni kell, ne legyen gond (előfordulhat, hogy a burokrepedés után a szülőcsatornába sodródik a köldökzsinór és elzáródik a baba feje miatt).
2009. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azt észre veszem,ha a magzatviz elfolyik?az látszodik?
2009. okt. 29. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, azt észre fogod venni, ha folyik a magzatvíz. A sztoriban szereplő nő honnan tudta, hogy beindult a szülése, ha se fájása nem volt, se a magzatvize nem folyt?
2009. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik gyereknél fájásokkal indult a szülés (vele végig zárva voltam), a másiknál pedig magzatvíz-elfolyással (vele pedig 6 hónapos kortól nyitva volt a méhszájam).
2009. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem vérzéssel kezdődött a szülés, majd a vérzés észrevétele után másfél órával jöttek a fájások. Nekem burkot kellett repeszteni és a kórházban folyt el a víz, rá 50percre született meg a kisfiam.
2009. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! A szülés a statisztikák szerint ritkán kezdődik burokrepedéssel, de a kismamák mindig észre veszik a kezdetét. A vajúdásnak egészen korai jelei is vannak, ezért érdemes lehet elvégezni egy szülésfelkészítő tanfolyamot, ahol részletesen bemutatják ezeket. Ha nincs a közeledben ilyen, vagy nincs lehetőséged részt venni, ajánlok egy online szülésfelkészítő tanfolyamot: www.maternet.hu

Különösen a következő linkek lehetnek számodra hasznosak, mert nagyon részletesen és szemléletesen magyarázzák a szülés jeleit, hogy mit lehet tenni és mi történik közben:

[link]

[link]

2009. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem felső burokrepedéssel kezdődött, szivárgott a magzatvíz.
2009. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül fájással kezdődik a szülés.

Nekem elfolyt a magzatvizem és fájásaim addig nem is voltak, amíg meg nem kaptam az oxitocint. Hidd el, tudni fogod,h. az magzatvíz, emiatt ne aggódj!

Én hajnalban riadtam fel arra,h. elönt valami melegség. Még a szememet se nyitottam ki, de tudtam,h. ez az.

2009. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!