Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fontos, hogy ismerje...

Mennyire fontos, hogy ismerje az ember a légzési technikákat szülésnél? Segítenek a szülésznők, az orvos?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudtam előre a technikákat,nem volt fogadott orvosom,szülésznőm, és nagyon készségesen segítettek,mondták mit csináljak.Mikor rájuk figyeltem könnyebben viseltem a fájásokat.
2013. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem ismertem a technikát. Fogadott orvosom volt, de szülésznőm nem. Az ügyeletes pedig nem sokat segített, pedig azt gondoltam, hogy majd fog. Többször volt hogy majdnem elájultam, mert fájás alatt nem vettem levegőt. Hülye voltam, hogy nem néztem utána. A szülésznőtől meg nem akartam kérni semmit, mert mindenre csak a száját húzta.
2013. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A légzéstechnika nem egy bonyolult dolog. Szerintem jobb, ha megtanulod.

Én nem jártam semmilyen tanfolyamra, ennek az egynek néztem utána. És a szülésznő, aki éppen akkor bent volt, egy tündér volt ugyan, segített is, de ez a légzéstechnika már otthon segített, mikor elkezdtem a vajúdást.

Egyrészt ugye élettanilag jó hatása van, másrészt ha oda koncentrálsz, hogy hogyan vegyed a levegőt, akkor a figyelmed is eltereled.

Én ajánlanám ezt a dolgot mindenképpen, szerintem nagyon fontos és hasznos. :)

2013. aug. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat segített, csak ajánlani tudom, hogy nézz utána. Egyrészt leköti a figyelmet, másrészt nekem könnyebb volt így elviselni a fájásokat. Én is használtam már otthon, a szülésznő csak biztatott, hogy jó lesz, folytassam.
2013. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 22. 11:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Én előre nem tanultam semmit, szülésfelkészítőre se jártam. Az orvosom mondta vajúdás közben, hogy hogy lélegezzek, azt betartottam, és nagyon sokat segített.
2013. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem jártam tanfolyamra, sőt utána se néztem hogy kell ezt csinálni. Mégis mikorott voltam tudtam mit csináljak, hogy vegyem a levegőt. A szülésznő megis dicsért és azt hitte tanultam. Nekem ösztönösen jött az egész. Igazából most le se tudnám írni hogy csináltam, pedig még csak 2 hónapja volt...
2013. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tanultam, de ha meg is tanultam volna szerintem tojtam volna rá! :) Volt fogadott orvos, szülésznő, el is mondták hogy csináljam, de 2 percenként szóltak hogy vegyek levegőt. A végére marhára idegesítettek. Nekem nem ment hogy figyeljek rá. :(
2013. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tanultam és nem néztem utána...sajnos. Én sem vettem levegőt fájás alatt, mint egy korábbi hozzászóló és így még jobban fájt. Aztán szerencsére megcsászároztak. Ki sem bírtam volna több fájdalmat, pedig csak 3 órát vajúdtam.
2013. aug. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen nektek is! mindenkinek ment a kéz!

Sajnos nekem is császárom lesz (megint), de mindenre fel akarok készülni, hátha... a fájások alatti légzéstechnikát már gyakorlom is. :)

2013. aug. 24. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!