Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Az ember...

Mit gondoltok? Az ember nevében tényleg benne van a sorsa? Hogy hívják a gyermeke (i) teket? Fontos volt a névválasztáskor a jelentés is?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

persze, mint a kávézaccban:-)))


egyik gyreknél sem néztük a neveik jelentését, az volt a fő szempont, hoghy tetszik, vagy nem

(Bence Márk és Szonja Jázmin)

2011. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

1. Általában a neveknek nincs rossz jelentése. Olvastál már olyat, hogy egy név azt jelenti például, hogy semmirekellő? Én még nem, de lehet, hogy tévedek.

Tehát eleve nem tudsz jelentésileg rossz nevet választani.

2. Ha igaz lenne, hogy olyanok vagyunk, mint a nevünk jelentése, akkor nagyjából egyformák lennénk.

Mi a helyzet azokkal a gyilkosokkal, akiknek a neve jelentése pl Isten ajándéka?

Szerintem csak annyi igaz belőle, amennyit mi belelátunk. Mint a horoszkóp.

Persze nem mondom, én is megnéztem már mi az én, a párom, testvéreim, és gyermekem nevének jelentése, de pl az én nevem jelentése minden, csak nem igaz rám:D

Kislányomat egyébként Lara Fanninak hívják, és az volt a legfontosabb szempont, hogy nekem és az apukájának tetszen, passzoljon a családi névhez, és azt már nem is kérdeztük, hogy a családon belül tetszik e még valakinek.

Nekünk Fanni, párom felőli családnak Lara.

2011. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
72%
a név az csak egy dolog. nem jelentés alapján dönti el senki, csak hogy tetszik-e vagy nem. és ha valaki megváltoztatja átíródik a 'sorsa' vagy mi? :D:D
2011. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a név jelentése számít (egyeseknek, akik hisznek benne), hanem a vezetéknévvel kombinált, számmisztikailag értelmezett jellemvonásai, jövőképe. Minden betűnek van egy számértéke, ezeket összeadva kapunk bizonyos összegeket (csak a mássalhangzók, vagy csak a magánhangzók a vezetéknév vagy külön vagy egybe a keresztnévvel, nevekkel) Én nagyon sokáig (még a férjemet sem ismertem) azt mondtam, hogy ha lányom lesz így és így fogják hívni, aztán férjhez mentem, majd teherbe estem és kiderült hogy lányom lesz. Ekkor kerestem rá a vezetéknévvel a számmisztikában, és őszinte leszek, miután megnéztem nem mertem vállalni a felelősséget, hogy ezzel elronthatom az életét, ezért közösen egy másik nevet választottunk......amit nem bántam meg, mert nagyon illik a csajszira :D. Szóval nálunk számított.
2011. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én ebben nem hiszek

nekem az volt a fontos a névválasztásban, hogy :

- tetsszen a név

- jól menjen a vezetéknévhez

- lehessen normálisan becézni

- ne legyen tucatnév (de mire megszületett az lett :(

- ne legyen túl közel a névnapja a szülinapjához, és ne decemberben legyen

- jó jelentése legyen

Na de ilyet nem találtam :), így a jelentést kihúztuk, azt gondolom az nem olyan fontos, mert senki nem az alapján ítél meg egy nevet hogy mi a jelentése.

Kisfiam egyébként Zétény, jelentése vő :)

2011. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 1Roberto1 válasza:
Az ember nevében benne van a sorsa, de olyan értelemben hogy ha pl: valakinek valami kicsit túl vicces neve van vagy valami kicsúfolják egyebek és ha nem az a neve lenne akkor ezért másfelé sodorja a sors, szerintem nagyjából igaz.
2011. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem ez a lényeg hanem az hogy tetszen a név stb. az 5. válaszolóval érek egyet.
2013. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!