Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap zselét helyeznek fel...

Aazsuzs kérdése:

Holnap zselét helyeznek fel szülés megindítás céljából, cg értékem:1222, akinek nyitott volt a méhszája beindította a szülést?

Figyelt kérdés

40+6 hetes kismama vagyok, holnap zselét helyeznek fel szülés megindítás céljából, cg:1222. Akinek ilyen értékkel volt tapasztalata (hányszor, hány órán belül tették fel a zselét, használt-e, hány óra alatt született meg a gyermeke), írja le legyen szíves!


Tudom, hogy mindenki más, másképp reagál a szervezete mindenre. Azért kíváncsi vagyok, ki milyen tapasztalatot ír fentiekre.



2013. aug. 22. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem kicsit más volt, de leírom: 38. héten az nst-n láttak vmit, megvizsgáltak, teljesen nyitva volt méhszáj, nem tudom, hogy mondják a számot, de 3000 vagy 000, 1000? semmit sem éreztem, bent tartottak, de nem csináltak semmit, másnap reggelre 4, délutánra 6 centi lett, át kellett menni a szülőszobába, még mindig nem éreztem semmit, akkor már 7 centi volt, burkot repesztettek és 3,5 óra múlva megvolt a baba.
2013. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Akkor Neked hála isten gyors szülésed volt!:)
2013. aug. 22. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom de elore is szivbol Gratulalok!!!!!!!!;))))
2013. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem a 41 héten indították be szintén túlhordás miatt

a szülést

reggel 7 kor volt egy terheléses infúzióm arra elvileg lettek fájásaim amit én nem éreztem ezért beindították a szülést,igaz én nem zselét hanem tablettát kaptam prosztin hüvelykúpot tágításra az értékem 3111 volt.

6-7 óra volt a hatása mire éreztem fájásokat,akkor előkészítés,kaptam EDÁT is,burkot repesztettek,ment a CTG,NST is rajtam,lassan tágultam ,

egyik reggel 7 kor jelentkeztem a szülőszobán

másik nap 4 : 55 re lett meg a baba

majdnem 1 napba került indítással mire megszületett

szerencsére minden rendben volt végig

csak hosszú volt és elnyúlt az egész..


9 hónapos már :)

2013. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 40+6 hetesen indult a szülésem. 2222 volt a méhszáj értékem, reggel 9-kor elfolyt a magzatvíz, 9.50-kor megkaptam a zselét, du. 4-kor kivették a zselét, kb. ekkor kezdődtek a fájások is, olyan 10 percesekkel. Este 7-kor vittek a szülőszobába (ekkor már 2 percesek voltak a fájások), ahol oxitocint is kaptam, este negyed 11-kor lett meg a kisfiam.


A zselé hatóideje 6 óra, és amint felhelyezték már csak feküdni szabad abban a 6 órában. Ezt nekem senki sem mondta, ez volt a legrosszabb az egészben. Főleg, hogy fél óránként pisilnem kellett, nem győztem hívogatni a nővérkéket az ágytállal.

A szobatársam pl. kettőt is kapott. Ahogy letelt a 6 óra, kapott még 1-et, és a 12. óra végére tolófájásokkal vitték a szülőszobába. 2 perc alatt lett meg a kislánya.

2013. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én teljesen zárt voltam,este helyezték fel a zselét éjszaka már éreztem kisebb fájásokat,aztán reggel 7 kor elfolyt a vízem,délután 3.kor pedig megszületett a kislányom:-)
2013. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!