Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kenézy Gyula kórházban Debrece...

Kenézy Gyula kórházban Debrecenbe hogyan zajlik a szülés? Meddig várnak ha túlhordom a babát?

Figyelt kérdés

Beöntést, fájdalomcsillapítást kérni kell, vagy megkérdezik?

Ha nem apás szülés lesz akkor is bent lehet az apuka a vajúdás alatt? Azt tudom, hogy később csak üvegen keresztül láthatja a babát, de szülés után közvetlen megmutatják neki?

Előre is köszi a válaszokat.


2013. szept. 3. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk megkérdezték,hogy apás szülés lesz-e,nem az volt.Le is küldték a szülőszobáról.Majd másnap üvegen keresztül megnézhette.Nem volt fogadott dokim.Tőlem nem kérdezték,hogy kérek-e fájdalomcsillapítót,anélkül szültem.Egyszemélyes szobában vajúdtam,majd mikor teljesen kitágultam a szülésznő segített átmenni a szülőszobára,azt hiszem 5 ágyas volt.Beöntést kérés nélkül adtak.Szülés után még maradtam 2 óra megfigyelésre,majd áttoltak a szobába,ami 2 ágyas volt.
2013. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok,még ez kimaradt:

-volt egy szobatársam,ő 2 héttel hordta túl,utána indították neki.

2013. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Azt hittem legalább vajúdás alatt ott lehet az apuka. :( Hát ez van, kibírjuk.
2013. szept. 3. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedték,de volt már rá példa,hogy volt fogadott doki,és csak a vajúdás alatt volt bent az apuka.Van dokid egyébként?
2013. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott dokim,így mindent lehetett.

Végig bent volt apuka velem.Apás szülés volt.

Az első perctől kezdve,ő kapta meg a babát is először.

Kaptam beöntést,kérés nélkül.

EDA-t is,de azt én kértem.

42 héten indítanak,ha túlhordod.

2013. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 5 hete szültem ott, nálunk így volt.

Nem volt fogadott orvosom, se szülésznőm, mentő vitt be fájásokkal. Az ügyeleten az ügyeletes doki megvizsgált, ott felvették az adatokat, megkérdezték kérek-e fájdalomcsillapítást, kértem Utána fel a szülőszobára, beöntés (kérés nélkül csinálják), zuhany, NST. Kb. itt jöhetett be az apuka. NEkünk volt egy igazolásunk, hogy részt vettünk szülőszoba látogatáson, májusban volt a Születés hete, akkor volt nyílt nap a Kenézyben, programok, szülőszoba látogatás stb., mindent megmutattak, akkor adták ezt az igaolást, amivel a következő szülések is lehetnek apás szülések.

Szóval a vajúdás alatt egy egyágyasban voltam, beadták a fájdalomcsillapítót, haladt minden a maga útján, nagyon nem zaklattak, jórészt csak a szülésznő volt benn,kedves volt, nyugodt volt, az orvos néha bejött, megvizsgált, nekem végül császár lett belőle, az is ő végezte el.


Császár után sajna én nem láthattam csak egy pillanatra, csak másnap reggel hozták szoptatásra. Viszont miután megmosdatták, megvizsgálták, az apukának odaadták és lehetett fényképeket készíteni.

Látogatás minden nap 14 és 17 óra között van, közte egy fél órás szoptatási szünet, akkor a látogatóknak el kell menni. A látogatók csak a folyosón lehetnek, a babát nem lehet kivinni a folyosóra, csak az ajtóig, és nem is foghatja meg senki, csak az anyuka.


A túlhordást nem tudom, de ha van még kérdésed szivesen válaszolok.

2013. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is. Nincs fogadott orvosom sem szülésznő, nem szerettem volna. Viszont olyan igazolás jó lett volna, sajnos nem hallottam még erről...

Utolsó, neked külön köszi a részletes leírásért, ha eszembe jut még valami írok. :)

2013. szept. 3. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!