Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik 20as eveik elejen szultek...

Akik 20as eveik elejen szultek meg elso babajukat, milyen volt a szules lefolyasa? Es meddig tartott a vajudas, kitolas?

Figyelt kérdés
Akik 19-24 eves kor korul szultek elso babajukat milyen elmeny volt a vajudas? Hany oraig tartott? Hogy indult be a szules? Mennyi ido volt a kitolas? Mekkora lett a baba? Fiu vagy lany lett? Es mennyi ido volt mire helyre jott oda lent minden?
2013. szept. 4. 06:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21 èvesen szültem. 40+5nèl, (màr a khban voltam túlhordàs miatt)dèlutàn 3kor jött az első fàjàs, majd 5-7 percenkènt követtèk egymàst. Èjjel 2kor elkezdtem vérezni (tàgulàsos). Ekkor kisèrtek a szülőszobàra. Örültem, mert délutàn 3tól semmit nem tàgultam, még éjfélkor is totàl zàrt voltam. (éjjel 3kor bő 2 ujjnyi) Pedig màr a falat kapartam a fàjàsoktól. Végül majd' 19 óra vajúdàs utàn, délelőtt fél 11 utàn kibújt a fiam. 3és fél kg, 53 cm. A kitolásnál ràkellett segiteni oxival, mert nem erősödtek ill.sűrűsödtek a fàjàsok. Folyamatosan 5-7 percenként jöttek. A kitolás kb 15-20p volt. Nehezìtette, h nem volt tolòfàjásom, igy akkor nyomtam amikor a szülésznő mondta. Visszagondolva szêp emlékként maradt meg bennem, a hosszú, fárasztò és fàjdalmas óràk ellenére is. Bàr akkor azt hajtogattam, h soha többet. Ennek màr 19 hónapja, bármikor újra végigcsinàlnàm, akármennyire is fàjdalmas volt! :-) viszont repedtem össze-vissza, kb 2 hétig nem tudtam leülni. Âllva ettem, àllva csinàltam mindent, csak ne kelljen leülnöm, mert ordìtani tudtam volna, annyira fàjt a sebem. A 6 hét kellett h helyrejöjjek lent :-)
2013. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11es vagyok. Az lemaradt,h 7 héttel a szülés utàn voltunk együtt először, hàt nem volt egy kellemes dolog. Sokàig nem is kìvàntam a sexet. Majd' màsfél év kellett ahhoz, h minden olyan legyen mint règen.
2013. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

22 voltam.Kb olyan délelőtt 10 körül éreztem, hogy fájdogál valami,de előtte még boltoztam,piacoltam,jöttem mentem.

Dél körül vettek fel a szülőszobára,16.05kor megvolt a kislányom.

3300gr és 49cm. 38+4 re született.

Fájdalom csillapítónak a kéjgázt szívtam,de volt az a pont,amikor már ló.....t sem ért. :D

A kitolásra egyik szülésemnél sem emlékszek,de szerintem hamar megvolt.

Jelenleg 40+2 vagyok,zárt méhszájjal,és semmi jelét nem mutatja,hogy a kistesó ki akarna bújni....

2013. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!