Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Majus vegerde varom a babamat...

Majus vegerde varom a babamat aki ilyen talyban szult vagy fog szulni azok hogyan oltoztetek a babajukat? Milyen tipusu ruhakbol vasaroljak be?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Én április végére-május elejére várom, de a tavalyi időjárásból kiindulva elképzelni nem tudom, hogy lehet arra az időszakra felkészülni :(
2012. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Boldog babavarast kivanok neked a tovabbiakban is!!!:)
2012. jan. 11. 10:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Előre megmondani lehetetlen, hogy épp akkor milyen lesz az idő. Az újszülöttet ugye túlöltöztetni se tanácsos, hisz a hőháztartása igen fejletlen. Inkább készülj olyan darabokkal, amik lehetővé teszik a réteges öltöztetést! Május végén azért általában már nincsenek hidegek,így fűteni /reméljük/ nem kell majd. Szóval: vegyél pamut anyagú, jól kombinálható kisruhákat, ruhikat, bodykat, pólókat! Ha úgy látod, hűvösebb lesz, adsz rá több réteget, ha meg érzed, hogy meleg van, hát 1 réteget leveszel.
2012. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jo de mondjuk juniusban es juliusban meg augusztusban lehet ra adni pl ujatlan bodyt es roviduju kispolot?Vagy ilyen nyari darabokat?Anyukam szerint nem szabad!!!
2012. jan. 11. 10:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj az anyukákkal és anyósokkal,hogy azt hiszik még mindig 30-40 évvel ezelőtt vagyunk, amikor sokminden más volt. Azóta fejlődött a tudomány. Én április végére várom a kisfiamat, de veszek ujjatlan vagy rövid ujjú bodyt is hosszú ujjút is, de van pólója, kardigánja vastag vékony, rugdalózók, melegítő naci, zokni.
2012. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekem júliusi. Nagy melegben született, pár naposan már csak egy szál bodyban volt, abban is izzadt sokszor. Odabenn a szobában (elég hűvös lakásban laktunk) adtam rá vékonyabb pamutrugit, de ha kimentünk, még a rövid ujjjú body is majdnem sok volt.

A második babóm augusztus elei, de sokkal hűvösebb volt, nála kellettek a hosszú ujjú bodyk, rugik.

A harmadikat most június elejére várom. Szóval az előzőekből kiindulva nálunk lesz ez is meg az is - vékony illetve melegebb ruhák is - mert nem lehet előre kiszámolni, milyen idő lesz.

Szerintem mindenképp vegyél rövid ujjú bodykat is, ha hűvösebb van, legfeljebb hosszú ujjú rugit adsz a tetejére, sőt, ha kell, akár kis pulcsit, kocsikabátot is. Ha meg meleg van, vetkőztetheted. :-)

A másik: ne vásárolj sokat előre (tudom, nagyon nehéz megállni) de jobban jársz, ha akkor veszel több rucit, amikor már egyrészt tudod, hogy nagyjából milyen az időjárás, másrészt kitapasztalod, hogy mi a legkényelmesebb neked és a babának is. Nem vagyunk egyformák, nem ugyanazokat a holmikat szeretjük, majd te is megtapasztalod, nálatok mi válik be.

Boldog babavárást!

2012. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tavaly május 20-án szültem, és fel voltam készülve mindenre, hisz tényleg kiszámíthatatlan az időjárás.

Bodykból az ujjatlan és a rövid-ujjú volt többségben, de volt 1-2 hosszú is, az esti alváshoz. Jól szellőző, pamut anyagokból kis napozók, rugik is jól jönnek még.

Amikor jöttünk haza a kórházból, az előre bekészített kis ruháknak csak a felét adtam rá a babámra, annyira jó idő volt. Pedig én a kötött kis sapka mellé, még egy pamutot is beraktam, biztos- ami biztos. Sem a kötött sapka, sem a kötött pulóver nem került fel a kisfiamra, mondjuk a pólyába be is főtt volna szegénykém :)

2012. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Babi0906 ***** válasza:

Sziasztok! Én is májusban fogok szülni és ez engem is nagyon foglalkoztat,de mindenki furán nézett rám, hogy ez idegesít nem a szülés? :) Anya azt mondta valószínű jó idő lesz, de egy babának akkor is melegebb ruha kell, ha még is hidegebb lenne, mint általában akkor úgy is betakargatjuk plédbe :D

Boldog babavárást!

2012. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!