Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Üdv.21 éves leszek és a...

Üdv.21 éves leszek és a párommal gyermeket szeretnénk én 3 éve szedem a fogamzásgátlót és gondolkodom hogy mi tévő legyek, hogy hadjam abba a fogamzásgátlót vagy szedjem még és várjak még a babával? Mert sajnos még nincs konkrét hátterünk!

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak ti tudjátok eldönteni. Nyilván jó egy kisbabát akkor a világra hozni, amikor van hol lakni, van munkahely, van megtakarítás.


De a válasz ennél egyszerűbb: ha neked a gyakorin kell megkérdezned, hogy vállaljatok-e babát vagy nem, akkor még nem vagy elég érett rá.

2013. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs konkrét hátteretek, akkor hova akarod szülni a gyereket? Miből akarjátok eltartani? Egy gyereket nem lehet kidobni, ha megunod!

Felelősen kellene gondolkozni.

2013. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nincs meg a konkrét háttér? Ha nincs hitel mentes palotátok, az nem akadály.

Ha te csak gyes-t kapnál a párod meg keveset keres és szülőknél laktok, akkor várjatok még.

2013. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát a 0-ra nem éppen jó gyereket vállalni. Ne csak arra gondolj, hogy cuki-muki babuci, meg milyen jól néz ki, hogy van egy babánk, hanem arra is, hogy lesz óvodás, iskolás, stb.
2013. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem a fiamat, a hátterünk annyi volt hogy a férjem dolgozott és a szülők támogattak. Ennek két éve most jön a tesó és költözés előtt állunk. Nem vagyunk eleresztve anyagilag de az ami kell az mindig megvan. De egy ilyen döntést nem öt perc alatt hoz meg az ember. Gondold át alaposan mert ha egyszer bele vágtok már nem lesz vissza út.
2013. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jó van munkánk és éppen telket keresünk mert van egy mobilházunk és külön szeretnénk költözni a szüleimtől! de a babát már 1 éve szeretnénk
2013. szept. 6. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Van már legalább 365 napja folyamatos munkád? Be vagy jelentve? Ez azért fontos, mert csak akkor kapsz TGYÁSt és GYEDet.

Szerintem ne kapkodjátok el. Várjátok meg, míg a mobilházat felállítjátok a telken, és berendezkedtek a babavárásra.

2013. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak akkor vállalnám be ha jogosult lennék Tgyásra és Gyedre.

21 évesen és már jogosult lettem volna ezekre az ellátásokra csak a baba váratott magára :(

2013. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!