Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második baba születése...

A második baba születése hogyan zajlott nálatok? Nehezebb vagy könnyebb volt, mint az első? És maga a terhesség? Könnyebben viseltétek vagy nehezebben? Rosszullétek, fáradtság, komplikáció, stb.

Figyelt kérdés
31 éves vagyok,kislányom most tölti a 3.életévét,mostanában egyre inkább hiányzik a "babázás".
2013. szept. 6. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Röviden:

1. gyerek fiú: álomszép terhesség (60-62 kg voltam 175 cm), minimális terhességi problémák, a 6. hónapig nem is tudták hogy terhes vagyok, majd utána hirtelen 3 hónap alatt 30 kg!! - csakis a mogyorókrémet kívántam :)

szülés iszonyat!!!! - 22 óra kőkemény vajúdás utsó 5 óra szinte önkívületi állapot és 1 perces fájások, majd szülés után szimfiolízisem lett és eltört a farokcsontom.... 3 hétig 2 ember kísért mindenhova. 4kg és 60 cm volt egyébként

RETTEGTEM A KÖVETKEZŐ GYEREKVÁLLALÁSTÓL BÁR SZERETTEM VOLNA!

2.gyerek 4 évre rá! -kislány: a terhesség első 5 hónapja katasztrófális! végig hánytam mindent -reggel -délben -este... ha nem elöl ültem az autóban akkor mindegyvolt hogy mit csináltam 5 percen belül hánytam! (ekkor 70-72 kg és maradt a 175cm) szóval fogytam kapásból 4-5 kgt. végig szarul voltam szinte a terhesség alatt - nem igazán volt élvezni való benne semmi ! vizesedtem és a 35. héten szétroppantotta a medencémet szóval megint alig tudtam járni... ráadásul túlhordtam! 41+4 indított szülés VISZONT! ÁLMOMBAN SEM GONDOLTAM VOLNA! 2 óra alatt megvolt és nem volt olyan kimerítő mint a másik, szinte rátudtam hangolódni az egészre!!! még 40 perccel előtt jót csacsogtam az egyik barátnőmmel! Komplikáció: később kiderült hogy eltörte a keresztcsontomat szülés közben:) 4200 gr. és 62 cm gyönyörűségem :) DE ezt még így is könyebben vettem mint az elsőnél!

végeredmény: 1. baba: könnyű terhesség - hatalmas szívás szülés, 2. baba: nehéz terhesség - viszonylag - a törést leszámítva - könnyű szülés!

2013. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első tavaly októberben volt, a másodikkal 3 hét múlva vagyok kiírva, vagyis másfél éve folyamatosan terhes vagyok. Az elsővel 40.héten elfolyt a magzatvizem és utána 38 óra múlva lett meg a pici, de az utolsó 24 óra 5 perces fájásokkal volt, majd rendesen megindították (ez tartott 6-7 órán keresztül,míg kibújt). Utána 2 hónap lábadozás a vérképem miatt. Egyébként álomterhesség volt.

Most a másodiknál is a terhesség álomterhesség kivéve, hogy van a "nagy", aki most 11 hónapos és még nem jár, fogzik de egy angyali kisfiú. A pici is fiú lesz, de már most gyötör, nagyon tágítja a medencémet, azt mondta a nőgyógyász -még sokkal jobban fog fájni a köv.3 hétben, viszont a szülés gyors lesz, de fájdalmas, nagyon fájdalmas. Már nem tudom mire készüljek, szerintem nincs az első szülésnél nagyobb fájdalom. A vérképem már most igen rossz, akármennyi vasat szedek, viszont most nem lesz "időm" lábadozni, mert ott van a pici energiabombám is - 37 éves leszek (ezért is vállaltuk így a kettőt egymás után - ha igénybe veszünk segítséget, fizetünk érte sajnos, a családban nem nagyon van). Így a második terhességet csak este veszem észre és éjszaka amikor nem hagy aludni. Ja, a nagyfiam már 5 éjszakát végigaludt életében!

Ha hiányzik a babázás, hát rajta, ez "csak" 9 hónap meg egy kis szülés, hol van ez a közel 30 évhez amit majd irányítani fogunk?

2013. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első terhességem 2006-ban kezdődött,2007 aug.ban szültem!Boti 3400g és 54 cm!A terhességet észre se vettem,azon kivül,hogy nőtt a pocim!Viszont a szülés szörnyű volt!Oxitocinnal inditottak é szerintem attól rosszabb nincs!A 2. terhességem április 18-án ért véget.Megszületett Léna lányom 4150 g és 52 cm volt!Igazi kis sumó!Vele a terhesség rémes volt!Elejétől kezdve görcsölt a hasam,állandóan gyenge és fáradt voltam!A szülést könnyűnek mondanám az elsőhöz képest!3 óra vajúdás,a fájások szerencsére maguktól kezdődtek meg és fél óra alatt 4 kitolással megszületett Léna! Igencsak meglepődtünk,hogy a 2. gyerek majd' egy kg-val több!Igaz 3 nap túlhordás volt,úgy látszik ennyire számit 3 nap is,mert az én termetemhez képest ez elég nagy súly!
2013. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első terhességem nagyon szép volt, kevés rosszulléttel és sok pihenéssel telt. Viszont 12 óra vajúdás rengeteg fájdalom és vákummal született meg így is. A 2. terhességemnél már nem volt idő pihenni az első lányom miatt, sokat voltam fáradt és nyügös, viszont mondhatnám 2 óra alatt megszültem és nagyon szép élmény maradt ez a szülés.
2013. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,bizony félek tőle,ezért érdeklődöm, az első terhesség engem nagyon megviselt,másodszorra már meggondolom,mire vállalkozok,de ha a kislányomra nézek,annyira szeretnénk ha lenne testvére!:-)
2013. szept. 7. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:

az első gyerekünkkel Kb 14órás alig fájós vajúdás után - ekkor még csak rendeződtek a fájások és tudtuk, hogy itt az idő- de sétálgattunk, beszélgettünk- nem nagyon fájt az egész- szóval után a szülőszoba, burokrepesztés, oxitocin és 3,5óra mulva baba. Ebből az utsolsó 2,5óra kiesett- folyamatosan fájt minden... de végül gyorsan meglett a kicsi. A terhesség simán zajlott, nem volt kólönösebben semmi probléma.

A második terhességgel sem- itt az bosszantott, hogy egye-egy UH-n mindig találtak valami apró eltérést- ami miatt sűrűbben kellett dokihoz járnom. Ez olyan "idegesítsük a kismamát" indokok voltak. Pl egyszer - összesen egyszer több volt egy minimális mértékkel a magzatvíz, egyből genetikára küldetek. Nemtudom hány délelőtt ráment az életemből... még 3x UH, aztán azt mondták, jó lesz minden. Utána meg jött, hogy kicsi a baba, és a nyakán van a köldökzsinór 3-4x, így folyamatos megfigyelés és NST. Persze, jó hogy aggódtak a babáért- én is aggódtam, de szinte minden hétre jutott valamilyen orvosi dolog.

Picim is unhatta a banánt, mert 38héten 45perc alatt kipottyant- annyira gyors szülés volt- és olyan váratlan, hogy szinte mondhatnám felkészületlenül ért. A szülés nagyon könnyű volt- alig fájt.


:)

Második szülés általában nagyon könnyű, vagy sokkal könnyebb szokott lenni, mint az első! statisztikailag!!

2013. szept. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!