Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudtok akár jó weboldalt,...

Tudtok akár jó weboldalt, ahol jó légzési technikák vannak szülésre? Nektek milyen volt? Gondolom a szülésznő majd úgyis mondja hogy vegyem a levegőt. Első baba, és 38 hetes vagyok, nincs sok hátra már .

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
EGy szülésznő ismerős mondta, hogy nem kell úgy kapkodni a levegőt, mint amit a filmekben látunk, az túlzás és meg is lehet tőle szédülni. Szépen, lassan, mélyen lélegezzek majd vajúdás alatt, nyugodtan, mint aki épp relaxál, és nyomás előtt tartsam bent, majd gyorsan cseréljem ki, ha elfogyott a szussz, vegyek egy mély levegőt újra és nyomjak tovább. Interneten ilyesmit nem kerestem még, de ezt a tanácsot megjegyeztem :) szóval semmi pfú-pfú-pfú-pfú zihálás, mint a filmekben :))))) Gyors szülést kívánok neked! :) 30hkm
2013. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy mondja vagy nem. Tanfolyamon pontosabban elmondja egy elhivatottabb szülésznő.
2013. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a videó azt mondja, hogy eleinte mélyen lassan, aztán amikor már sűrűsödnek, akkor picit felületesebben, és kitoláskor pedig mély levegő és kifújás közben nyomás (ezt nekem úgy mondta, hogy tartsam bent, hatékonyabb a nyomás)

http://www.youtube.com/watch?v=Sj5IgpM6NC8

2013. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én hiába jártam szülésfelkészítő tanfolyamra, ahol nagyon jól megtanították a légzéstechnikát, amikor szülésre került a sor, és jöttek az egyre erősebb fájások, kapkodtam a levegőt. hiába volt ott a szülésznő, aki próbált velem együtt lélegezni, nem tudtam követni, annyira fájt. de remélem neked bejön! könnyű szülést!
2013. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :-)
2013. szept. 12. 12:07
 6/10 anonim ***** válasza:
terhestornára bemész, nem kell tornáznod, de elmondja a oktató, hogy hogy kell lélegezni, a szülésfelkészítőn szintén.
2013. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én voltam szülésfelkészítőn, ott nem esett szó a légzéstechnikáról. A szülésznő szülés közben meg nem mondta, én meg nem kérdeztem, nem volt kedvem tárgyalni vele. Szóval kérdezz. Lehetőleg ne kapkodd a levegőt, és ne is vedd túl gyorsan. Fájások között normálisan lélegezhetsz, ahogy szoktál. Fájás alatt, mély hasi légzés, 1-2-3-4-5 beszív orron át, 1-2-3 benntart, 1-2-3-4-5 kifúj szájon, mintha gyertyát akarnál elfújni. Kitolás alatt nagy levegő, benntart, nyom. Ha elfogyott a levegő, akkor gyors csere, szem-száj becsuk, nyom.
2013. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha van lehetőséged, menj el szülésfelkészítőre, ott gyakorolhatod.

nálunk úgy tanítják, hogy tágulási szakaszban 4 ütemre beszív, 5-re kifúj. de van akinek az eggyel több vagy kevesebb jön be. a lényeg, hogy lassabban fújod ki, mint ahogy beszívod.

a kitolás alatt pedig mély levegő, lenn tartod, amíg tudod. azalatt nyomsz . egy fájás alatt 2-3 gyors levegőcsere.

2013. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen most már gyakorolhatok :-) remélem a Nagy Napon is eszembe jutnak:-) Védőnőm mondta hogy a férjemmel vegyük együtt a levegőt , ő is támogat majd ebben is!
2013. szept. 12. 14:49
 10/10 anonim válasza:
Én mély levegőket vettem a fájásoknál, úgymond hasból, majd nagyon szépen lassan fújtam ki, ahogyan a fájás is múlt. Tökéletesen bevált. Ha nem figyeltem a légzésre a fájások is erősebbnek hatottak! Örültem volna ennek az első babánál...
2013. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!