Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az apás...

Nokta-Major Andrea kérdése:

Mi a véleményetek az apás szülésről? Én nagyon szeretném, már arra hangoltam magam, és így az utolsó héten a férjem megijedt! Bíztassam, vagy fogadjam el a döntését?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 16:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
én teljesen rá fogom bizni. Könnynen elhet hogy a végén nem lesz ott, de azt szeretném ha avajudás alatt ott lennne. Azt nem engedném hogy oda nézzen akkor sem ha bent marad, legyen csak a a fejemnél. Eröltetni semmiképp nem szabad ezt.
2013. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el a döntését.
2013. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek közös döntésnek kell lennie, erőltetni semmit nem szabad. Én pl. eredetileg elleneztem, a férjem úgy volt vele, hogy ő szívesen ott lenne, de ha nem szeretném, megérti. Ahogyan közeledett a szülés, puhult az álláspontom, úgy mentünk be a kórházba, hogy a vajúdás alatt bent lesz, a "gázos" részeknél meg nem. Végül végig bent volt, mert csak szorongattam a kezét, nagyon jó volt, hogy ott volt.

Személyiségfüggő is a dolog. Én csak arra vágytam ott, hogy velem legyen és fogja a kezem. A férjem alapvetően nagyon nyugis típus, csak biztatott, nem drigált, stb. A barátnőm viszont elvárta (volna), hogy a férje számoljon neki légzéshez, ideges lett, amikor szerintem a férje nem jól számolt, a féj sem volt túl nyugodt, folyamatosan ki-be járkált, ahogyan éppen bírta....szóval az ő esetükben nem volt túl pozitív az együttszülés....

Javaslom, készüljetek ti is úgy, hogy a vajúdásra bemegy és majd látjátok, hogyan alakulnak a dolgok. :)

2013. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ja igen....az én férjem is végig a fejemnél volt, esze ágában nem volt lentebb nézni....akkor tévedt csak kicsit közelebb az "akció" helyszínéhez, amikor elvágta a köldökzsinórt...de akkor is csak arra koncentrált és nem nézelődött. (3-as voltam)
2013. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan házaspárt, ahol a férjet annyira megviselte a látvány, nem "nyúlt" a feleségéhez fél évig. Szóval ha nem akar, nem menjen!
2013. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az én párom eleinte nem akart bejönni, utána folyton mondogatta hogy jobb lesz ha ő is bejön, nem akarja hogy egyedül legyek ( külföldön élünk) amikor bementünk a kórházba 5 perces fájásokkal, azt hittem pár óra és a kezemben tarthatom a babánkat. Erre még 21 órát kellett várnunk és végig szenvednünk. Nem látott semmit a szülésből csak mikor a kicsinket vákummal húzták ki és látta ahogy nyúlik a feje, neki ez az egyetlen rossz emléke a szülésről, viszont ő vágta el a köldökzsinórt aminek nagyon örült. Szerintem van rá esély hogy meggondolja magát a párod, ha eljön az idő akkor derül ki hogy reagál hirtelen és biztos nem fog magadra hagyni!
2013. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
én elfogadnám a döntését, nem erőltetném, hogy bent legyen
2013. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Miért lett manapság ennyire divat, hogy a férj nélkül nem askarnak szülni a nők? Régen is megszülettek a gyereke, amikor sem az apa nem volt bent, sem fájdalomcsillapítót sem kaptak az anyák. Mégsem panaszkodott annyit a többség a "jaj,de nehéz" miatt.

Semmiképpen ne erőltesd, bízd rá.

2013. szept. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
bízd rá, érezni fogja. a férjem először nem akart ott lenni, aztán igen, de egy kicsit úgy éreztem, h nem akar "lemaradni" a barátok mögött, akik ott voltak. aztán a vajúdás olyan magától értetődő módon csapott át a kitolási szakaszba, h már nem is gondolkodott rajta, h maradjon-e vagy sem. bár én előzetesen úgy képzeltem, h végig a fejemnél áll majd, gyakorlatilag előbb látta a babánkat, mint én... nem okozott törést benne, sőt, saját bevallása szerint egyfajta tiszteletet érzett irántam és ezt én is tapasztaltam rajta (hosszú, nehéz szülés volt)
2013. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!! Ténylég hasznos dolgokat írtatok :) Rábízom a férjemre a döntést
2013. szept. 19. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!