Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetes kismama vagyok,...

37 hetes kismama vagyok, győri kórházban szült anyukák véleménye érdekelne a szülésről, bent töltött napokról, első babánk lesz, úgyh kicsit félek?

Figyelt kérdés

2013. szept. 3. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan 5 éve szültem ott (ill. majd januárban fogok), de szívesen megosztom, milyen volt akkor. Szülőszobán nem sok időt töltöttem, fél 10-kor vettek fel, 11.40-kor már megvolt a bébi. A fekete leves a csecsemősökkel kezdődött, ugyanis többször ért negatív élmény felőlük. Hiába baba barát a győri, mégis flegmán és ingerülten (egyáltalán nem voltak segítőkészek) mutatták meg, hogyan kell szoptatni, ugyanez vonatkozott a kérdésekre is. A látogatás akkor még nem volt korlátozva, a szobatársam férje reggeltől estig ott volt, képzelheted, milyen kellemetlen volt néha...És amikor a mellem bedurrant (a 3. napon, de akkor már kérdezni sem mertem, nemhogy panaszkodni), akkor nyeglén odavetette egy nővér, hogy kismama akár rá is ülhet a fejőgépre. (ennek folyománya lett, hogy a kőkemény mellemből a fejőgép már nem tudta leszívni a tejet, anyukám masszírozta ki már otthon, iszonyatos fájdalom közepette). Ne haragudj, hogy sokkollak, de nekem pozitív élményem nem igazán volt ott sajnos. Remélem az alatt az 5 év alatt változtak a dolgok. /már csak a saját érdekemben is/. Könnyű szülést kívánok, és boldog babázást:)
2013. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 évvel ezelőtti tapasztalatom van csak, orvosom volt, szülésznőm nem. A legtöbb szülésznő rendes, én épp váltáskor szültem, az első órában egy nagyon helyes fiatal csaj támogatott, viszont a váltótársa már nem volt ennyire hiperszuper. Megcsinálta a dolgát, volt 1-2 kevésbé kedves beszólása, és kész. Nekem a csecsemősökkel semmi dolgom nem volt. A szoptatást megoldottam egyedül. Ha érzed, hogy kezd sok lenni a tejed, és a baba nem tudja kiszívni, állj meleg zuhany alá, és masszírozd a cicidet, utána pedig keresd meg a fejőgépet. Pelenkázást nekem senki nem mutatta, az első pelenkázást megcsinálják a csecsemősök, a többi a te dolgod. Normál szülésnél 2 óra a megfigyelés, már ott mellre teheted a babát, ha akarod. Császárnál talán 4-6 óra, de nem biztos. Én este szültem, így 4 éjszakát töltöttünk benn. A kaja nekem is kevés volt, pedig madárétkű vagyok. Szóval azt érdemes hozatni. A babákat este fürdetik. A zuhanyzó-WC elég gáz. Látogatási idő van ugyan, de kevesen tartják be, ezért ha hozzád, vagy a szobatársa(id)hoz látogató jön, érdemes a folyosón fogadni, hogy a többieket ne zavard. Én úgy tudom, hogy itt nem szokás agyba-főbe fájáserősítőt adni, viszont a gátmetszés gyakorlatilag rutin első babánál. Hallottam már, hogy volt, aki ügyeletben szült, és megúszta. Fájdalomcsillapításra van gáz, de csak 1 db, ha igényt tartasz rá, szólj, mert viszik, ha épp nem foglalt. EDA csak akkor van, ha van anesztes, erről is érdemes előzőleg tájékozódni. Kb. ennyi jutott eszembe. Sok sikert kívánok.
2013. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5 ÈVVEL ezelött szültem én is.És pozitiv tapasztalatom volt.Hozzam kedvessek voltak.Segitettek ha tudtak, mondjuk majdnem.mindent önállóan csináltam.Kivéve a fürdetését a babának.Negativum csak volt hogy hajnalban volt a fürdetés.Vizit pedig utána.Jótanács:enni inni vigyEl magaddal.Ha későn jön látogatód az osztályon kivül van egy vároterem székkel asztallal.Ott tudsz beszélgetni.Babának mindent kapsz.De beviheted a sajat dolgaidat is.Ruha,pelenka stb.
2013. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tavaly ősszel szültem.


Az Én tapasztalatom:


A szűlőszobán (ha van dokid ha nincs) mindenki nagyon rendes, rengeteget foglalkoztak velem, állandóan bejöttek megnézni h vagyok. A szülésem - onnantól hogy beértünk a kórházba- 2 óra volt, szóval nálam komplikáció nem lépett fel. A szülőszobán töltött 2 órás megfigyelésen is rendes volt a csecsemős amikor odajött h megmutassa hogyan kell mellre rakni a Kisfiam.


Aztán mikor kikerültem az osztályra.... TIPIKUS MAGYAR EGÉSZSÉGÜGY!!!!

A vizit abból áll, hogy a dokik nagy része benyit a szobába, alap kérdések: "Anyuka jól van? Nem kér fájdalom csillapítót? Volt már nagy wc-n?" És ennyi.

A csecsemős nővérek 80%-a!!! kb. éjjeli portásnak való amilyen antiszociális némelyik....

Semmit nem mondanak maguktól, kérdezni kell, de ha kérdezel akkor meg a "drága idejüket veszed el" , és félvállról válaszolnak valamit. Szerencsére tudtam szoptatni, így nem kellett hozzájuk a fejőgéphez mennem :) Sőt, azon kívül, hogy elvitték vizsgálatokra a Kisfiam, meg fürdetni (sajnos besárgult, 12 napot voltunk bent) , szóval ezen kívűl nem nagyon kommunikáltam velük.


Ha megfogadsz egy tanácsot: Ne foglalkozz semmivel és senkivel, a kórházat túl kell élni! Szó szerint! Gondolj arra, hogy 3-4 nap és otthon lesztek!

2013. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most augusztusban szültem ott másodszor. Dokikkal, szülésznőkkel minden rendben, szerintem szülésznőt nem is érdemes fogadni, mind nagyon lelkiismeretes.


Amit viszont érdemes, mert én másodszor is nagyon megszívtam, mivel semmiféle segítséget a kórházban nem remélhetsz: szoptatási tanácsadó. Keríts, akár a föld alól is, mert ha a problémásabb típusba tartozol, mint én, akkor az elején annyira el lehet rontani, hogy utána már nagyon nehéz lesz a szoptatás. Számomra egy rémálom volt az egész! Most sem tudok szoptatni, fejem a tejet. Hihetetlen, mennyire hangsúlyozzák mindenhol a fontosságát, és mennyire lesz...rják a kismamákat szülés után! A helyes mellre helyezést például senki nem szívja ki a kisujjából, azt illene megmutatni. Ilyesmit ne is remélj a győri kórházban!

2013. szept. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat.Megfogadom a tanácsokat,hasznosak.Hát remélem tudok majd szoptatni és nem leszek rászorulva a csecsemősök segítségére ha ennyire "készségesek".
2013. szept. 6. 17:27
 7/7 anonim válasza:
Lehet, hogy már későn érkezik a válaszom, és már meg is született a kisbabád, de azért megírom, hogy én júliusban szültem ott, és velem a csecsemős nővérek is nagyon segítőkészek voltak!! Én vittem is nekik utána csomagot, mert nagyon hálás vagyok, hogy olyan sokat foglalkoztak velem, és tulajdonképpen megtanították, hogyan etessem a fiamat. Az én picim nem akart az első napon szopni, sokat szenvedtünk, mire rákapott. Sok csecsemős nővér megfordult a benntöltött napok alatt, de mindegyik kivétel nélkül nagyon aranyos volt!!! Az tény, hogy maguktól nem mondanak semmit, de hát most honnan is tudnák, hogy ki az első bébis anyuka, és ki az, aki tapasztalt. Én az a típus vagyok, aki nem kérdez, és próbálja egyedül megoldani a problémákat, de hozzájuk nyugodt szívvel fordultam, és sosem éreztem flegmának őket. Engem is halálra rémisztettek ezek a sztorik szülés előtt, hogy micsoda bunkók lesznek, aztán meg szinte leesett az állam a kedvességüktől! Remélem, neked is pozitív tapasztalatod lesz/volt. Jó egészséget! Aztán esetleg írd meg a beszámolódat, engem érdekelne! Minden jót kívánok!!
2013. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!