Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten a Margit kórházban...

Budapesten a Margit kórházban egy programozott császár hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Második gyermekemet várom. Programozott császár lesz. Tudnátok infót adni?
2013. szept. 26. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Be kell menni a szülészetre reggel 7-re, majd felveszik az adatokat, az ügyeletes orvos, közben átöltözöl, majd vársz..., végül beköti egy szülésznő a kanült az egyik szülőszaobában, majd jön az altatóorvos, mindenki mindent elmond, jön a műtősfiú, áttesz egy hordágyra, betolnak a műtőbe, gerincérzéstelenítés, 2 orvos műt, 1 altatóoros és még valaki van vele, + a szülésznő, műtősnő és a műtősfiú. Aztán megszületik a pici babád, a nyakadhoz teszik, elvágják a köldökzsínórt, becsomagolják majd újra odateszik az arcodhoz, elviszik megfürdetik, megmérik stb., apuci van a babával, ő kapja a kezébe amíg téged összezárnak, majd vissza a szülőszobába, behozzák a picit és veled maradhat pár órát, majd téged betolnak az osztályra,a picit a csecsemőosztályra. Engem délben császároztak, este 8 -kor fel kellett kelnem, zuhanyoznom, majd mondták hogy mehetek a picimért, és behozhatom a kórterembe. Nekem indítottak, majd délben mondták hogy császár, de reggel indítás előtt a ctg-n együtt üldögéltem egy progis császáros lánnyal és a szemem előtt zajlott a dolog.
2013. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm. Az előző császárnál rögtön vittek az intenzívre ahol két napig voltam. A szülőszobán pár órán keresztül rögtön a műtét után hogyan fogom tudni ellátni a gyereket? vagy megfogni? hiszen az érzéstelenítő miatt nem kellhetek fel?!


és mennyi ideig tart a műtét?

2013. szept. 27. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, csak most jöttem fel újra ide. Amikor a szülőszobába vittek hordágyon, akkor a műtős áttett a kórtermi ágyba, majd pár perc múlva jött a férjem a kezében a becsomagolt, felöltöztetett babával. A fejemet sem szabadott felemelni, és hát feküdni fogsz. Mellém tette a kislányomat és akár mellre is teheted, egyébként csak hármasban maradtok. :-) Nem kell ellátni, mert el van látva, amikor a csecsemőosztályra kerül ott is ellátják, fürdetik, öltöztetik, újszülött orvos reggel, este megnézi. Mivel 6 óra múltán fel kell kelned és elmenni zuhanyozni (egy nővér segítségével) , utána már úgyis rohansz a babádért, nem fog érdekelni a fájdalom. Viszont másnap neked kell már a köldökcsonkot ápolni mert 24 órában veled lesz. Reggel 7-re és este 7-re kell a csecsemőosztályra bevinni a babád, és szólnak majd ha visszaviheted, ált. este 8-9 között, reggel 10 körül. Nem kell félni, segítenek a szobatársak és a csecsemősök is, de kérdezni kell, maguktól nem foglalkoznak veled az ott dolgozók. Engem 12.40 körül toltak be a műtőbe, 13.10-kor született meg a lányom, és onnan még kb. 20 perc a műtét de úgy elrepül az egész, olyan nagy az izgalom, a stresszhatás, mintha nem a valóság lenne a mi történik, annyira felemelő, megdöbbentő, hihetetlen az egész. :-)
2013. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De most látom hogy te már szültél, akkor nem kell magyaráznom: :-)
2013. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Programozott császár lesz?!!!! Így előre tudjátok, hogy uralkodó lesz belőle. Azért legyen gyermekkora is, mert lehet diktátor válik belőle a sok szigortól.
2013. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Nagyon hasznos volt.
2013. okt. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!