Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Hogy mondtátok el a...

Anyukák! Hogy mondtátok el a kisebbik gyereknek, hogy honnan jön a baba mikor megkérdezte?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 10:33
 1/9 anonim válasza:
29%
gólya?
2013. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam a nagyobbaknak, hogy anyu pocijában van a baba, és ha már elég erős lesz, akkor a kórházban megszületik.

A gyerekek nem érdeklődnek a részletek iránt, ha az ő színvonaluknak megfelelően mondasz el valamit.

2013. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Roppant egyszerű. :)


A kisbaba bent van anyu pocijában a jó melegben, és amikor már nem fér el, egy kis lyukon kibújik. :)


Ha kérdez, akkor válaszolni úgy, hogy korának szintjén, hogy megértse, és ne legyen neki ijesztő.


Van egy nagyon jó könyv erről... A sehány éves kislány. Érdemes beszerezni. :)


[link]

2013. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom is 3 éves volt, mikor jött a kistesó. Elmondtuk neki, hogy kistesója lesz. Nagyon örült. Aztán ahogy telt az idő és a pocak is nőtt, mindig kérdezgette mikor születik már meg, türelmetlenül várta. De sosem kérdezgetett a részletekről. Annyit mondtunk neki, hogy a pocakban van a kisbaba, és ha már ekkora lesz (mutattuk neki), akkor majd megszületik a kórházban. Ennyi volt. Aztán megszületett a pici, kb 4 hetes volt a baba, mikor a lányom rákérdezett hogy hogyan született meg. Én meg azt mondtam hirtelen, hogy kibújt a köldökömön. A lányom pedig azt mondta, hogy: nem is, hanem a tunidon bújt ki. Fogalmam sincs honnan tudta hogy ott bújik ki, mi nem mondtuk ezt neki. De utána már természetes azt mondtam neki, hogy tévedtem, valóban a tuniból bújik ki. Nem akartam hazudni neki, ha már úgyis tudta valahonnan. De szerencsére most sem kérdezősködött a részletekről.
2013. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a gyerek?


Én azt mondtam, hogy apa beletett egy nagyon pici babát a pocakomban, hogy ott nagyra nőjön. Ha már elég nagy, akkor bemegyünk a kórházba és a doktor bácsi kiveszi a pocimból.


3 éves volt

2013. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3 éves kisfiú
2013. okt. 2. 11:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves lányom nem elégedett meg.. :-)

Azt tudja,hogy a pocakomban van,a múltkor részletekre is kíváncsi volt,mondtam neki h felvágták a pocimat,megmutattam hol,hogy őt úgy vették ki tesót is úgy fogják.De vannak olyan anyukák akiknek nunijukon jön ki.És én is ott bújtam ki..Megértette,nem ijedt meg,nem fél,de kellett ennyi.

2013. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hazugság,meg ilyesztő és mese dolgokat mondani, hanem az igazságot a korához illesztve.
2013. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet ertek! Nem kell hazudni neki. Az en egyik ismerosom azt mondta a 4 eves gyerekenek, hogy a golya hozza. A gyerek nem ertette, hogy akkor miert nol anya hasa, mi mozog benne, anya korhazba megy... Akkor hogy kerul ide a golya??? Szegeny gyereket csak osszezavartak!
2013. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!