Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok válaszára lennék kíváncsi...

Azok válaszára lennék kíváncsi, akik vízben születek. Milyen tapasztalataitok voltak?

Figyelt kérdés
Márciusra vagyok kiírva, és egyelőre ez a legszimpatikusabb.

2013. okt. 10. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
en voltam a kadban, 5cm-re nyitott voltam, mikor belementem es 7 cm-nel ki is kellett sajnos jonnom, mert nagyon vereztem es valahogy a babam szivhangjat sem igazan lehetett kovetni. ugyhogy vegul kint szuletett meg. amugy nekem annyira nem segitett, de volt elottem szulni egy lany, neki nagyon bejott, o vegig vajudott a kadban, de a tolofajasra ki kellett jonnie, mert vagtak. szep szulest neked es egeszseges kisbabat kivanok!
2013. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én vízben szültem. Milyen kérdésed van?Majd holnap irok sokat:)
2013. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett kiszálnom, csak a ababa születése utánm,még a méhlepény elött.Utána lekakilt igy fürdették is.Egyébként nem kellett volna.2.
2013. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Valamennyie utánaolvastam, és tudom, hogy a vajúdás eljén nem tanácsos bemenni, mert leállhat a folyamat, viszont később már be lehet menni, és állítólag a tágulásban is segíthet, illetve aban, hogy ne szakadjon úgy a kismama, viszont ha kell akkor sem tudnak vágni a vízban. Arra volnék kíváncsi, hogy ezt ti is így tapasztaltátok-e?


Amiért úgy sejtem, hogy nekem ez bejönne, az az, hogy a - durva - menzi görcseimet is elsimítja ha befekszek egy kád forró vízbe, tehát feltételezem, hogy vajúdásnál is jóékonyan hathat. (persze mindenhol szájbarágják, hogy ha baj van, akkor nincs kívánságműsor, és ezt meg is értem)

De a kitolással kapcsolatban egy kicsit bizonytalan vagyok. Mert ugye a gátvédelem lényege (azon túl, hogy csinálok intim tornát) az lenne, hogy szépen lassan kiereszteni a babát. És nem tudom, hogy ezt a szülész a kádon kívülről hogyan tudja szabályozni?

Első szülésem lesz amúgy.

2013. okt. 13. 20:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Oh, meg még az jutott eszembe, mint kérdés, hogy nem ázott-e szét nagyon a bőrötök, illetve, hogy mennyire kellett ki-be ugrálni pisilni például stb. ?
2013. okt. 13. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:
elso vagyok. a boromnek semmi baja nem lett ( az lesz az utolso gondod a szuleskor) a pisilekor pedig kijottem a kadbol, be a klotyoba aztan vissza a vizbe. akkor minden annyira egyertelmu es termeszetes! drukkolok nektek!
2013. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszodat és a bíztatást.


Igen, feltételezem, hogy kisebb gondom is nagyobb lesz annál, csak vannak akik tizen órákat vajúdnak...

2013. okt. 20. 23:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is vízben tervezem, de itt aztmondták a kórházban, hogy két órát lehet maximum a kádban lenni utána kicsit muszáj kiszállni. Illetve külön van kád vajúdáshoz és külön szüléshez.
2014. jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!