Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készültél/hangolódtál,...

Hogyan készültél/hangolódtál, amikor biztosan tudtad a programozott császárod időpontját? Tanács? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nyilván az ember készül fizikailag,becsomagol(kész a saját és baba csomagja és elő van készítve minden hazajövős cucc nekem neki, és fogadására is minden készen áll),mert bármikor megindulhat,elrendezi a dolgokat itthon(hogy a férj mindent tudjon,mi hol van amit esetleg nem tudott:baba holmijai,nagy holmijai stb.Én pl ki is mostam amit tudtam,hogy mindenkinek legyen tiszta ruhatára,ne legen tele a szennyestartó, fel van töltve a kajakészlet,hogy ezzel se kelljen foglalkozni.Ágyneműt húztam mindenkinek.Rend van,tisztaság itthon.Ez a fizikai része.Nem tudom kihagytam e valamit.Nade hogy bírjam ki addig is,nyugtalan vagyok,izgulok.Persze próbálom elterelni gondolataimat,pihenni és kihasználni,hogy most pl megnézhetek egybe egy filmet,meg nagyommal és férjemmel tölteni minden időt..

Az időpontom jövő hét szerda,azaz még 5 nap..



2013. okt. 11. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de engem is érdekel , mert úgy néz ki én is programozott császárral szülök. Úgy képzelem , hogy sokat fogok gondolkodni, elmélkedni a babán es a szuletésen. Imádkozom majd es hálát adok az Istennek ,hogy minden rendben lesz.Beszelgetek a babámmal.Valahogy így képzelem.:)
2013. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én programozott császárral szültem másfél évvel ezelőtt. Ilyenkor már csak kellemes, kikapcsolódós programokat csináltunk, sétáltunk, jókat ettünk, stb.

Ha "egyedül" voltam, akkor szinte mindig a babával beszélgettem - persze addig is, de itt már elkezdtem felkészíteni őt, hiszen neki ez nagy trauma, mivel egyszer csak kikapják a jó meleg sötétségből, a biztonságból.

Szóval, miután már tájékozódtam, hogy pontosan mikor mi fog történni, ezt többször is megbeszéltem a babával.

Például, hogy holnap ilyenkor már kint leszel anyával, már alig várom, hogy lássalak, biztosan gyönyörű vagy, milyen a doktor bácsi, aki segíteni fog, utána csak picit tudunk együtt lenni, aztán elmész a nővérkékkel, amíg anya jobban lesz, és este már biztosan együtt leszünk... :-)Mindent elmondtam neki részletesen, még azt is, milyen lesz az újszülött szoba és biztattam, hogy nagyon ügyesek leszünk... Ezek a beszélgetések engem is megnyugtattak.

Hogy ezért, vagy sem :-), nem tudom, mindenesetre nagyon kiegyensúlyozott volt a babám, pl. második napon már volt tejem és a mai napig szoptatom.

Pihenjetek sokat és forduljatok befelé, szerintem ez most a legfontosabb.

Gyönyörű szülést kívánok nektek!

2013. okt. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez második császárom,de első sürgősségi volt,és akkor nem volt idő gondolkodni,ezért is kérdeztem hogy mit és hogyan.Igen ezt fogom tenni,megbeszélem vele.É addig meg éljenek a nyugis programok..Köszi a jókívánságokat.
2013. okt. 12. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!