Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pénteken derült ki, hogy...

Pénteken derült ki, hogy császár lesz, öntenétek belém egy kis lelket? Mik a pozitívumai?

Figyelt kérdés
Eddig teljesen hüvelyire készültem, őszintén szólva jobban félek a császármetszéstől. Nem is látom át a jó oldalait, pedig biztos van.
2013. okt. 13. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Utána fogsz tudni ülni, babádnak szép kerek feje lesz, nem lesz nyomi. A varraton kívül semmilyen nyoma nem marad később és a babád tutira egészséges marad, nem lesz oxigénhiány miatt mondjuk fogyatékos. Már ezért megéri. És hát nem fogsz szenvedni, 15 órát vajúdni. Nekem magas heges lett a gátam a természetes szülés utáni varrástól, ami nem olyan kellemes együttlétkor még így 20 év után sem.
2013. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Azért a hüvelyi szülés egyáltalán nem olyan szörnyű, mint ahogy az 1. erősen eltúlozta.

Értem, hogy vigasztalni akarta a kérdezőt, de ez már nagyon durva túlzás.

Fényévekkel jobb természetesen szülni, mint egy nagy hasi műtéttel világra hozni a magzatot.

De! Kérdező, ha neked császár lesz, akkor bizonyára a kettőtök egészsége indikálja a beavatkozást.

Vagyis a legnagyobb és elegendő pozitívum jelen esetben a császár mellett az, hogy a te és a babád egészsége így lesz a legbiztosabb kezekben.

2013. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Én pont fordítva voltam! Nagyon féltem a hüvelyi szüléstől, végül a fiam nem is fordult be, ezért császáros lettem "szerencsére". Nem kell félned a császártól, nem olyan szörnyű! Nagyon gyorsan túl leszel rajta, észre sem veszed és már a karodban fogod a babád! :) És megmenekülsz a fájásoktól, kínlódástól, esetleges varrástól. Ettől még ugyanolyan csodálatos anyuka leszel!
2013. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi miatt lesz császárod? Annyiban jó,hogy nem szenvedsz annyit vagy nem fogod érezni. pl:.altatásba,vagy érzéstelenitést kapsz.
2013. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolso

Azért ez a nem szenvedsz ez erős mert utàna hetekig fàj még.....eléggé ugy hangzott h nem fàj anyira mint egy sima szülés....és h te ettől többnek érzed magad...pedig ha megkérdezed akkor inkàbb szülnek ugy mint csàszàrral....

Kérdező. hamar tul leszel rajta első éjjel amikor elmulik az érzéstelenitő fàjni fog nem kicsit, de miutàn fel àllsz ès bejàratodik jobb lesz :-) A lényeg h ne hagyd el magad...mozogni kell! A hasleszorito nekem nagyon jolesett sztem érdemes beszerezni :-) Ja és mindenért kàrpotol majd a kisbabàd :-)

Az érzéstelenitő beadàsa olyan mint egy szuri csak furcsàbb érdekes érzés. Műtét közbe meg fàjdalmat nem fogsz érezni...csak azt h matatnak :-)

2013. okt. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az orvosok csak indokolt esetben döntenek a császár mellett, tehát neked és a babának a ti helyzetetekben most ez a jobb. Ez a jó oldala, hogy így vagytok nagyobb biztonságban. Nem érdemes konkrétan keresgélni, hogy melyik szülésmód miért jobb, vagy rosszabb, ha császár kell, akkor fogadd el.

Jó egészséget neked is és a babának is!

2013. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első hüvelyinek indult, majd sürgősségi lett belőle. A második már progi volt és rettegtem tőle, mert ugye az elsőnél altattak, fogalmam se volt semmiről. Na a legrosszabb a progiban az volt, hogy miután berakták a katétert, egy idő után szóltak, hogy költözködjek át a "gurulós" ágyra, megyünk a műtőbe, és átkászálódás közben ráléptem a katéteres vezetékre. Azt hittem, ott fekszem ki. :)

Na, én mindkettőből 1 hét alatt felgyógyultam, a progisnál a kötelező 6 óra fekvés után én az első felkelésnél nagyon szenvedtem, mire felültem az ágyban, aztán az ágyról már kisebb szenvedéssel keltem fel, a séta meg simán ment. Minél többet mászkálsz, annál hamarabb gyógyulsz.

A hetekig nem tudsz mozdulni, nem emelheted a babád, nem lesz tejed és egyéb marhaságokkal ne foglalkozz! A 4. napon én vittem a hordozóban a gyereket a kocsihoz (ami ráadásul féloldalas tartás), kiegyenesedve tudtam járni már az első napon, és 2 nap után ömlött a tejem mindkét gyereknél. Az 1. 7 hónapos koráig anyatejes volt és 16 hónapos koráig szoptattam, a 2. 5 hónapos koráig volt csak anyatejes és egy éves koráig szoptattam.

És tudod mit? Engem nem érdekel, hogy nem éltem át a "szülés misztériumát", nekem elég volt az a néhány óra szenvedés az első gyereknél, mielőtt megcsászároztak. Soha nem fogom elfelejteni, hogy milyen borzalmas volt (pedig én csak 4-5 órát szenvedtem, nem 2 napot, mint néhányan), míg a progi az egyik legjobb élményem, persze ebbe nem értem bele a gyerekkel kapcsolatos csodás élményeket.

Ja, és nem leszel szaranya azért mert császárral SZÜLTÉL.

Izgulni szabad, pánikolni nem! :)

2013. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szemem miatt, illetve nagy babát tippel az orvos, bár még lesz egy uh addig, de sajnos a szemem nem bírná valószínüleg. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 16. 10:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem programcsászárom volt, mert azt kértem az orvosomtól.

A gerincérzéstelenítés és a műtét egyáltalán nem fájt. Megmutatták a kisfiamat, ott volt mellettem, míg bestoppoltak. Utána 8 órát voltam az őrzőben, a felállást szépen lassan csináltam és a saját lábamon mentem a szobámba. Kb. negyedórát feküdtem, aztán kimentem a folyosóra sétálni. Másnap 10-kor hozták a kisfiamat, teljesen el tudtam látni, semmi probléma nem volt. Délután már úgy mozogtam, hogy aki nem tudta, annak fel sem tűnt, hogy műtöttek. Az osztályon több császáros is volt, de senkit sem hallottam panaszkodni.


A sokat hangoztatott "mennyivel kockázatosabb a császár, mint a term. szülés" felejtsd el! A sürgősségi császár valóban az, hiszen vészhelyzet van. A programcsászár viszont nem az.

2013. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!