Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a...

Szült valaki mostanában a budapesti Margit kórházban?

Figyelt kérdés

Leírnátok röviden milyen tapasztalatok volt az orvosokkal, nővérekkel, ellátással, stb?

Mit vittetetek be a babának?


Van fogadott orvosom, de ez lesz az első szülésem a Margitban és kicsit szeretnék tájékozódni.


2013. okt. 13. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem a MArgitban, legutóbb júniusban Burik dr ügyeleti ideje alatt (Magyar A volt a fogadott dokim, aki nem ért be a szülésemre, az elsőt nála szültem).

Mivel előte 2 hónapig feküdtem az osztályon, így sikerült minden dokit megismernem. Nincs csalódás, szinte bármelyikükné szülnék, ha az emberség és a szakmai hozzáértés alapján kellene dönteni. Az igaz, h az öregek konzervatívak, de kellemes csaláódás volt hogy pl Burik nem szólt bele a szülésembe, engedett úgy vajúdni, ahogy akartam, pártolta a gátvédelmet, amire nagyon jó partner volt a szülésznő, Andrea (Fehérné). Legközelebb mindenképp szeretném meg is fogadni őt, ha lehet.


A csecsemősök 2 év alatt nem sokat változtak, leterheltek, van 2, aki kifejezetten ellenszenves, agresszív az anyukákkal, ideges a babákkal, miattuk én nem is hagytam benn egy percre sem a fiam, amikor ők voltak szolgálatban (sajnos 5 napig kellett maradnunk, mert vérátömlesztést kaptam a vérveszeség miatt). A többi nagyon kedves és segítőkész, HA KÉRDEZEL. Maguktól nem jönnek oda segíteni, mesélni, megmutatni, KÉRNI kell. A védőnő meglepően felvilágosult, az igény szerinti szoptatás pártolja és segíteni is tud a mellre helyezésben ( a régi ehhez nem értett 2 éve). Az osztályos nővérek, akik az anyukákkal foglalkoznak, szinteén nagyon kedvesek és ők segítőkészebbek kicsit.


Vinni pelenkát, popsikrémet, törlőkendőt, 2 cumisüveget kell (teának, víznek), ha nem teszed ezt be a gyerek mellé, adnak kórházit, de abból úgy ömlik a tej, h garantált a cumizavar (első gyerekemnél 3 hétbe telt, mire visszaszokott a cicire emiatt). Ruhát adnak, nem sajátba öltöztetnek.


Első éjjel benn tartjűk inkubátorban a kicsit, ha délután szülsz, onnantól kezdődik a rooming in. Éjjel adnak tápos pótlást, ha kérsz, nappal a szoptatást erltetik inkább, de cukros vizeznek, lehet kérni, hogy ne adjanak, ha szoptatni szeretnél. Viszont napi 2 alkalommal 2 órára beviszik a babát vizsgálatra, így elég nehéz összrázódni szoptatás-ügyileg...


Kinél fogsz szülni és mikor?

2013. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Dr. Sávai Györgynél fogok szülni, császárral. Az első babám is császáros volt. december végén.

Részben örülök a cumisüvegnek, mert ha nem indul be a tejem azonnal,

akkor legalább nem fog sokat sírni a picike. Napi 2x2 órára elvszik? Hát az elég sok idő! Szoptatni így tényleg hogyan lehet, ha akkor lesz éhes?

Biztos majd a frász fog kerülgetni, mi lehet a gyerekkel?!


Ruhát akkor nem viszek neki, csak az alap dolgokat amiket írtál.


üdv.,T

2013. okt. 15. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hát trükközni kell a szopikkal, reggel 7-9ig és este 5-7ig van emlékeim szerint a műszakváltás miatti, vizsgálatokkal és fürdetéssel egybekötött babaleadás. Nővérektől és a gyerekdokitól függ, h fél vagy két órán át tart, de érdemes előtte közvetlenül szoiptatni... Csak nehéz.
2013. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!