Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után van lehetőség...

Császár után van lehetőség arra, hogy a baba velem legyen?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki,hogy császározni fognak.Utána megőrzőben leszek.Császárosoknál van lehetőség arra,hogy ezután majd maguk mellé kérjék a Kicsit,ne pedig 3 óránként hozzák?Ha igen,mikortól?Vagy csak azoknak lehet ezt,akik természetes úton szülnek?


Vagy könnyebb lenne,ha inkább 3 óránként hoznák?Mert ahogy hallottam eléggé megtudja viselni a császár a kismamát,nem mindenki viseli jól...


Elnézést a sok kérdés miatt,de kíváncsi vagyok a véleményetekre,tapasztalatotokra.Köszönöm előre is! :)


2013. okt. 16. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja, az első kórház ahol szültem,ott az első naptól velem volt a baba,csak éjjelre vitték el, a másodiknál akit császároztak csak a 3ik nap mehet át a baba-mama szobába!Én sokkal hamarabb felépültem a második szülésemnél amikor 3 óránként hozták a babát,és tejem is sok volt, az elsőnél már a kórházban tápszer kellett a babámnak,mert alig volt 5-10ml tejem még az 5ik napon is!
2013. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Császár után, ha kimegy az érzéstelenítő, örülsz majd ha élsz, nemhogy a babát kérjed. Jó persze a baba miatt mindent, de még másnap is nehéz lesz ugrani hozzá, és amúgyis több órát fel sem kelhetsz és akkor mit csinálsz ha sír? Az enyém pl. másnap, tehát már felállás után öklendezett, és kb 2 perc volt mire felálltam hozzá, pedig rohadtul siettem, ezalatt meg is fulladhatott volna, szerencse, hogy szerencsésen bukott, oldalt feküdt. Úgyhogy nem hiába nem javasolják, amég a férjem bent volt nálam, addig a babát is odaadták, de amikor elment, visszavitte, én meg vártam, hogy leteljen a 6 órám, felállhassak és utána mivel már késő este volt és első éjjelre császárosnak nem adják oda a babát ,vártam a reggelt.
2013. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja,és ez a második császárom volt(Szent Imrében), az elsőt még rosszabbul viseltem. 2-es voltam.
2013. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szia ....én mindkét babámat az Istvánban szültem császárral....ott az első pillanattól veled van a baba éjjelre sem viszik el,bababarát korház(úgy tudom az egyetlen)nekem nagyon megnyugtató volt ,hogy mellettem volt ,én császár után pár órával már kitoltam a folyosóra ,így én is hamar regenerálodtam,a babám pedig nem 3óránként szopizott,ebben én nem hiszek ,igény szerint szoptattam....
2013. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)Én Nyíregyházán fogok szülni.
2013. okt. 16. 14:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon rosszul viseltem, el sem tudtam volna látni. Nekem jó volt hogy 3 óránként hozták. De ha akartam volna akkor velem lehetett volna a második naptól.
2013. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Legyen veled valaki, aki segít. mert az első 8 órában fel sem emelheted a fejed. nálunk egyáltalán nem hozták, ha nem mentem érte. nekem nagyon rossz volt, hogy nem láthatom őt és nem volt semmi gondom az ellátásával. mire kiment az érzéstelenítő, már jól voltam.

nem tudom, hogy ezért-e, de nekem sem volt sokáig tejem, csak egy hét múlva.

2013. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a "kórházadat", mi ott a protokoll. Az ún. bababarát kórházakban, amint el tudod látni a gyereket (akármilyen szülés után), kihozzák és kint is marad, a többibél meg vagy 3 óránként vagy ha sír. Az meg az érzéstelenítés fajtájától is függ, császár után mikor állítanak fel. (Azért szerintem minden kórházban van csengő, ha bármi vészhelyzet adódik.)
2013. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Amíg nem mobilizálnak, addig nem kapod meg a babát.

Érdekes is lenne, ha egy altatásos császár után még kómázol és ott a baba, hogy lásd el...

Először őrzőbe kerülsz, ahol 6-12 óra (kórházfüggő), amit még fekve töltesz. Altatás után amúgy is csak pár percekre tud az ember ébren maradni. Folyamatosan jön a nővérke, ellenőrzi a hasad, a heget, a vérzés intenzitását, a katétert, dranült. Ha letelt a kötelező pihenő idő, segítenek a felkelésben (szerintem az egész császáros dolog ez a legrosszabb), kitámogatnak tusolni, a nővér segít felöltözni, rendbe tenni magad (betét stb.), aztán átmehetsz a saját szobádba. Ott kapod csak meg a babádat, természetesen annak a függvényében, hogy út közben nem esel össze, tehát nagyjából egyben vagy.

Nekem 19 felé volt a császár, egész éjjel az őrzőben voltam, a baba a csecsemősöknél. Hajnali öt felé állítottak fel, a nővér cipelte át a cuccomat, nagyjából elrendezkedtem és hozták is a kicsi fiamat. Aznap éjjel már velem volt.

2013. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én örültem hogy pihenhetek,hisz alig birtam megmozdulni is,olyan voltam mint a lassitott felvétel,nem tudtam volna másnap már pattanni a babához.

Amugy ha valaki kérte nálunk már másnap babás szobába kerülhetett.

2013. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!