Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2. Baba vállalás- emelés!? A...

2. Baba vállalás- emelés!? A kislányunk 14 hónapos 3. emeleten lakunk, nincs lift, nincs tárolási lehetőség! Naponta föl-le kell cipelni a babakocsit a babával (kb.23 kg)!

Figyelt kérdés
El akarunk költözni, de nem tudom mikorra jön össze!Szeretnénk, ha a 2. baba megszületne a kislányunk 2 éves koráig!Úgyhogy nincs sok időnk!Szerintetek be lehet így is vállalni a 2. babát?Félek, ha sikerülne teherbeesni, a cipekedéstől elmehet a baba?!Mit gondoltok?Mi a véleményetek?Esetleg van valaki aki hasonló helyzetben van?Valakinek valami tanács?

2012. márc. 6. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

20 hós fiam van. 13 kg. Babakocsit már nem használunk, úgyhogy arról levan a gond.

Mi 10 hós korában vettünk neki egy ilyen tolókaros biciklit, csak azzal volt hajlandó közlekedni. Jóval könnyebb, mint egy babakocsi.

Viszont az egyik csajszi a lépcsőházban leláncolja a babakocsit.

Gondolj bele, amire megjön a kistesó, addigra a nagy már futkorászni, motorozni fog.

2012. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

szerintem ha minden más a babavállalás mellett szól, akkor ez ne legyen akadály!


de a babakocsis változat tényleg nem a legjobb. lehet, hogy addigra már a saját lábán is fel-, le tud menni a lépcsőn a nagy. (rá kell majd számolni plusz fél órát, de meg tudja csinálni, ha edzed rá). vagy valamilyen hátihordozóba teszed a nagyot amíg föl-, lemész a lépcsőn.

2012. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mely városban vagy milyen környéken laktok, a barátnőmék 4.-en laknak, és a földszinti öreg házaspár (szinte mindig otthon vannak) felajánlottak, hogy csak kopogjanak kettőt és tolják be az előszobába a kocsit, kifelé ugyanígy. Mondanom sem kell nekik is nagyban megkönnyíti a mindennapjaikat, kisfiú 3 éves, kislány most lesz egy. De gondolom nincs ez mindenhogy így... Csak egy ötletnek szántam, hátha... :-)
2012. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 barátnőm egy régi, használt babakocsit használ a babájának, ezt lent hagyja a lépcsőházban, hozzáteszi, hogy akit zavar, az hozza fel neki.
2012. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a 8. kerületben lakunk és elég rossz környéken!Itt sajnos nem olyanok a szomszédok és a lépcsőház se megbízható, ha kikötném a babakocsit valószínűleg holnapra nem lenne meg és nincs másik!
2012. márc. 7. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért olyan fontos, hogy a 2. szülinapig megszülessen?

Én nem vállalnám így be, de én túlaggódós vagyok.

Nekem cipelés nélkül is kinyílt a 2. babánál a 25. héten a méhszájam.

2012. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egy könnű és olcsó esernyőre csukható kocsi? baba meg fellépked ,idő van :)
2012. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amelyik baba meg akar maradni, az megmarad. Akkor is ha cipekedsz.


A kislányod pár hónap múlva abszolút ügyesen fog közlekedni, a babakocsit felejtsd el, vagy esetleg, mint itt valaki írta is, vegyetek használtan egy pár kg-s összecsukhatót. A lépcsőzés tök buli egy kisgyereknek, akkor is, ha neked unalmas hogy 5 perc helyett fél órába telik az út.


Ja, és ugye nem lehetsz benne biztos hogy rögtön össze is jön a tesó, lehet hogy egy fél év kell majd hozzá. Szóval ha csak a cipekedés miatt aggódsz, akkor nyugodtan vágjatok bele. Az a terhesség "hozzászokik" majd a cipekedéshez, szerintem akkor lenne nagyobb baj, ha mondjuk félidősen kezdenél el súlyt emelni... Ha úgymond nem is foglalkozol azzal, hogy terhes vagy, sokkal könnyebb. És mire oda juttok, a kislányodnak is meg tudod majd mondani, hogy most anya nem tud felemelni mert nehéz vagy, meg fogja érteni. Általában. ;)


Egy 36 hetes, 21 hónapos kisfiát (meg 20 literes vizes vödröt, 15 kg-s szénabálát) emelgető-cipelő, trágyás talicskát tologató kismama.

2012. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!