Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a szülésfelk...

Mi a véleményetek a szülésfelkészítő tanfolyamról?

Figyelt kérdés

Mit fognak mondani, miről szól, hogy zajlanak az "órák"?

Holnap megyek 1x, kíváncsi vagyok, nektek, mik a tapasztalataitok.


2009. nov. 11. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
hát sztem nagyon jó dolog.nagyon sok hasznos tanácsot kapsz.mi azert is mentünk mert nem lesz segítségünk mikor kijövök a picurral a kórházból és jó volt megtudni egy két dolgot.ártani biztos nem árt
2009. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én arra a felkészítőre mentem el amit nálunk a védőnők tartanak.Sajnos rövid volt,pedig ott azt mutatták be,hogy csillapíts lázat,hogy kell köldököt ápolni stb..A szülésire nem mentem el,mivel az orvosom körbevitt a férjemet és engem a szülészeten és ő megmutatott és elmagyarázott mindent.De lényegében azt fogják elmondani,hogy mikor bemész szülni,hogy és hol csinálják a beöntést,milyen vajúdási és szülési lehetőségek vannak.

melyik kórházban szülsz?Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is ilyenekre gondoltam:) Szfehérváron fogok szülni, febr. végén - márc. elején:)
2009. nov. 11. 15:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ezek nélkül szültem meg a kisfiamat. (Könnyen és gyorsan, de ez nyilván nem a tanfolyamon vagy annak hiányán múlt). Nem jártam tanfolyamokra. Az interneten kellő mennyiségű és mértékű tájékozottságot szereztem, és szülés közben figyeltem és hallgattam a szülésznő és az orvos tanácsaira és utasításaira.


Egyébként nálunk egy szülésfelkészítő tanfolyam 5 alkalomból áll. Olvastam a tematikáját. Első alkalom: a terhesség felismerése... Na, hát szóval nagyon sokat érhet, ha érted mire gondolok... :S

2009. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is akkor szülök, Győrben.

Én jártam Tapolcán, semmi értelme nem volt. Semmi újat nem hallottam, igaz rengeteget olvastam a terhesség-szülés témában.

Midnen tanfolyamnak van egy tematikája, a növekedésről, szülésről, betegségekről, gyógyszerekeről, járandóságokról, stb...

2009. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Többalkalmas tanfolyam nem volt, engem körbevezettek az első szülésem előtt, nagyon jó volt, mindent megmutattak, mi hol van, mit hogy szokás. Így ismerős helyre mentem szülni, nem tök idegen környezetbe. Szüléskor pedig segítettek, nem hagytak magamra, nem is lett volna jelentősége tanfolyamnak.
2009. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hello! Lehet, hogy találkozunk a kórházban, nagyjából egyszerre szülünk. A védőnőm azt mondta, a kórházi szülésfelkészítőt nem ajánlja, minden héten más tartja, nincs tematikai sorrend, általában arról beszélnek, amire a jelenlevők kíváncsiak.

Ma kezdődött a Köfémen egy felkészítő (ide sajnos más okból nem jutottunk el, remélem a jövő héten sikerül), erről azt hallottam, jóval összeszedettebb. Majd meglátjuk...

2009. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Én ott voltam, igazából nem sokat veszítettél, kb. 1,5 óra volt. Elmondták mi lesz a tanfolyam felépítése, mik a terhesség jelei, néztünk egy kisfilmet, hogyan fejlődik a baba. Olvasgatott a védőnő idézeteket, elmondta, hogy hall bennünket a baba...stb.

Tanultunk egy légzéstechnikát, és egy relaxációt.

Jövő csüt.ön a szülés (sima, császár) lesz a téma, videóval fűszerezve. Újabb légzéstechnika tanulással.

Majd figyelek, s kiszűrlek a tömegből. Nagyon zsúfoltan voltunk:( egy kis szobába kb. 26-28-an:(

Ha van esetleg kérdésed, írj nyugodtan:)

2009. nov. 12. 11:28
 9/10 anonim ***** válasza:
köszi a részletes leírást. a szerver nem ajánlja fel a privát e-mail írást, így, csak te tudod velem felvenni a kapcsolatot. Majd én is kereslek a tömegben :)
2009. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is kb márc. elején szülök, csatlakozom hozzátok:)
2009. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!